Przejdź do głównej zawartości

Grzegorz Gajewski wygrał Memoriał Mieczysława Najdorfa w Warszawie

Grzegorz Gajewski
by Przemysław Jahr, Wikimedia, CC BY-SA 3.0
Wielkie brawa za wynik dla Grzegorza Gajewskiego.
Jestem przekonany, że ten sympatyczny szachista nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i kolejne sukcesy przed nim!

Grzegorz praktycznie od początku miał wymagających przeciwników. Kolejno:

  • FM Kacper Polok, 2292 - wygrana,
  • IM Philip Lindgren, 2411 - wygrana,
  • GM Igor Kovalenko, 2667 - wygrana,
  • GM Mateusz Bartel, 2649 - remis,
  • GM Alexandr Fier, 2616 - remis,
  • GM Ildar Khairullin, 2629 - remis,
  • GM Jones, Gawain, 2650 - wygrana,
  • GM Zahar Efimenko, 2655 - wygrana,
  • GM Hrant Melkumyan, 2640 - wygrana.
W efekcie samodzielne zwycięstwo i doskonały wynik rankingowy 2795!


MTytułNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.WinsProg.
1GMGajewski, Grzegorz260526007.540.0050.00637.5
2GMSmirin, Ilia267626007.039.0049.00536.0
3GMMelkumyan, Hrant264026006.540.5052.00638.0
4GMKhairullin, Ildar262926006.538.0050.00433.0
5GMGupta, Abhijeet263026006.538.0049.00533.5
6GMFier, Alexandr261626006.537.0048.50534.0
7GMIndjic, Aleksandar254726006.536.5047.00631.0
8GMTomczak, Jacek258326006.536.5046.00532.0
9GMZhigalko, Sergei265326006.534.5044.00432.0
10GMEfimenko, Zahar265526006.042.0054.00535.0
11GMAreshchenko, Alexander265426006.041.5052.00434.0
12GMBartel, Mateusz264926006.040.5051.00435.0
13GMSalem, A.r. Saleh260826006.037.0047.50332.5
14GMNeiksans, Arturs261426006.036.5046.50432.5
14GMKrasenkow, Michal261426006.036.5046.50432.5
16GMMiśta, Aleksander258426006.036.0045.50430.0
17GMLalith, Babu M R256526006.035.5045.50432.5
18GMRozentalis, Eduardas255226006.035.0045.00430.0
19GMOleksiyenko, Mykhaylo261526006.033.5043.00529.5
20GMSengupta, Deep255126006.033.0042.50429.0
21GMIvanisevic, Ivan265626006.032.0041.50527.5
22GMKovalenko, Igor266726005.541.5053.50432.0
23GMPiorun, Kacper268526005.540.0051.50332.5
24IMNasuta, Grzegorz241724505.539.0048.00330.0
25GMDonchenko, Alexander258326005.537.0047.00230.5
26GMJumabayev, Rinat261326005.536.5047.50331.0
27IMAryan, Chopra248324505.534.5044.00328.0
28IMSvane, Rasmus254924505.534.0044.00326.5
29GMSoćko, Bartosz259926005.534.0043.50330.5
30IMSmirnov, Anton247824505.533.5042.50429.0
31GMLysyj, Igor266326005.532.0041.50226.0
32IMMeskovs, Nikita246924505.532.0041.00525.0
33GMDragun, Kamil262326005.532.0041.00427.0
34GMKamsky, Gata266026005.531.0039.50325.5
35GMBok, Benjamin261326005.530.0039.50426.5
36IMTabatabaei, M.amin248124505.039.0049.00329.5
37IMSadzikowski, Daniel255124505.037.5047.00330.5
38GMRomanishin, Oleg M243326005.037.0047.50427.0
39IMDastan, Muhammed Batuhan248024505.036.0045.50328.0
40FMBilguun, Sumiya241923005.036.0044.50428.0
41GMJones, Gawain C B265026005.034.5045.50427.5
42FMBartel, Michał234123005.034.5043.00323.5
43WGMAbdumalik, Zhansaya238224005.034.0043.00325.5
44IMMenezes, Christoph239824505.034.0042.50326.0
45FMBaskin, Robert237523005.034.0042.00224.0
46IMWarakomski, Tomasz249224505.033.5043.50427.0
47GMMacieja, Bartłomiej255726005.033.5043.50328.5
48kNowak, Łukasz226322005.033.5041.00322.0
49GMSoćko, Monika246226005.032.5042.50326.5
50FMSkliarov, Viktor242923005.032.5041.00325.0
51IMNakar, Eylon249424505.032.0041.50324.5
52FMKenneskog, Theodor224923005.032.0041.00322.5
53FMHacker, Jonas227523005.031.5039.50421.5
54FMFakhrutdinov, Timur235023005.030.5038.50321.5
55IMFeuerstack, Aljoscha245424505.030.0037.50226.0
56IMTania, Sachdev239824505.029.5038.00424.5
57WIMWarakomska, Anna232122505.029.0037.00421.5
58IMKanarek, Marcel254824505.028.0038.00423.5
59
Raja, Harshit235124005.027.5036.50419.5
60FMLomasov, Semen239523005.027.0035.00423.5
61IMPiscopo, Pierluigi242924505.026.5034.50321.0
62GMPerunovic, Milos262726004.538.0048.00229.0
63GMHracek, Zbynek260526004.535.5045.00426.5
64IMNguyen, Piotr243024504.535.0044.50425.0
65IMYilmazyerli, Mert242424504.535.0043.00324.5
66
Yankelevich, Lev241524504.534.0044.50424.5
67mDeszczynski, Adam236624004.533.5042.00322.5
68k+Eggink, Ryszard234523004.533.0041.50321.5
69k++Barski, Radosław234623004.532.5041.50421.0
70FMLokander, Martin235923004.532.5041.50222.5
71IMJohansson, Linus242524504.532.0042.00222.5
72kNiekraś, Dawid225522004.532.0042.00221.5
73IMKrysztofiak, Marcin238424504.532.0040.00124.0
74kBuś, Konrad221622004.531.5040.00322.0
75IMPuranik, Abhimanyu247524504.531.0039.50324.0
76FMPolok, Kacper229223004.530.5041.00320.5
77kWiniarski, Mikołaj220922004.530.5039.00319.0
78IMGolubov, Saveliy249724504.529.0037.50424.0
79k++Reza, Wojciech226623004.526.5034.00316.0
80IMArat, Ufuk Sezen240224504.524.0030.50317.5
81mLewtak, Damian236324004.035.5045.00222.5
82FMBednarek, Sylwester234023004.035.0045.50322.5
83WGMSzczepkowska-Horowska, Karina241124004.035.0045.00324.5
84mPrzedmojski, Rafal233724004.034.0043.00320.0
85WGMNebolsina, Vera222624004.033.5042.50322.5
86FMPercivaldi, Martin234723004.032.5041.50320.5
87kŻochowski, Kacper224822004.030.5039.50220.5
88k++Paszewski, Mateusz227023004.030.5038.00217.5
89FMKarpus, Michał217923004.030.0038.00217.5
90CMLewicki, Mirosław232922004.029.5037.50419.0
91IMSieciechowicz, Marcin243024504.029.0038.50221.0
92kMolenda, Marcin226722004.028.0036.50216.0
93WIMHeinemann, Josefine221622504.027.0034.00415.0
94kKumala, Aleksander220722004.027.0034.00115.0
95FMSkawinski, Arkadiusz235523004.026.5035.50316.5
96I++Dzierżak, Radosław220421004.026.0033.50315.5
97
Buckels, Valentin233224004.020.5028.00313.0
98WGMBartel, Marta226024003.534.0044.00121.5
99
Martin, Julian228023003.533.5041.50321.5
100IMLindgren, Philip241124503.530.5041.50221.0
101FMKoksal, Ege232423003.530.0037.50319.0
102FMDe Marchi, Olivier228623003.530.0037.50118.5
103IMKlenburg, Michael237024503.529.5038.50114.5
104mStoma, Paweł236524003.529.5038.00218.5
105
Andre, Gordon225423003.529.5037.00317.5
106WIMOsmanodja, Filiz231822503.529.0037.50215.5
107I++Gumularz, Szymon226721003.529.0037.50115.5
108FMZaninotto, Franco212723003.529.0036.50218.0
109
Thorarinsson, Pall A.227423003.528.5037.00215.5
110kTomaszewski, Kacper217222003.527.5037.00217.0
111WFMHarazińska, Ewa227921003.527.5035.50317.0
112FMStrugnell, Carl223823003.527.5035.00315.5
113WIMJakubiec, Edyta217622503.525.5033.00214.0
114FMSzóstko, Jakub224623003.525.5032.50213.0
115FMMichalczak, Thomas224923003.524.5032.00213.5
116IMLauber, Arnd244424503.033.0042.50120.5
117kKowalczyk, Rafał220422003.031.0039.00318.0
118FMSchroeder, Kevin235023003.030.0038.00216.0
119
Zlatin, Alexander214622003.026.5033.50213.5
120WIMZaksaite, Salomeja233622503.025.0033.50215.0
121kCajbel, Maciej220822003.023.5030.00210.5
122WIMEswaran, Ashritha221122503.023.0030.00112.0
123mJaroch, Karol220324002.529.0036.50216.0
124kŚmieszek, Wojciech221722002.528.5036.50214.5
125k+Wiśniewski, Michał223523002.525.0032.50111.5
126kFlak, Paweł220422002.525.0031.50110.5
127IMAdamski, Jan227924502.524.5033.00012.0
128kGarbowski, Jakub210222002.523.5030.50011.5
129
Masse, Hugues220423002.521.5028.5017.0
130IMEsserman, Marc247424502.028.0036.50115.5
131kPiotrowski, Przemysław220122002.026.5034.00110.0
132WGMDabrowska, Krystyna222824002.026.0033.00011.0
133kChomczyk, Marek216722002.024.5030.5009.5
134
Fieberg, Samuel213222002.022.0029.0018.0
135FMWebersberger, Johann236223001.530.5039.00111.5
136
Rey, Fabrice212822001.522.0028.5016.5



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---