Sting sf 7.3 - silnik szachowy UCI. Jest nowa wersja!

Sting sf - silnik szachowy UCI (w oparciu o kod źródłowy Stockfisha)

Poprzednie wersje Sting sf 

Autor - Marek Kwiatkowski

Rating JCER=3040


Sting sf7.3 download


Shark 160831bf (klon Stockfisha)

Poprzednie wersje Shark 

Ranking JCER=3301

Shark 160831bf download




Silnik szachowy: CroChess (klon Stockfish)



Silnik szachowy: asmFish 2016-08-30


asmFish 2016.08.30 - download



GM Dmitry Andeikin wygrał Abu Dhabi Chess Festival. Kamil Dragun na dobrym, siódmym miejscu!

Strona turnieju    Games download

Kamil Dragun zaczął wprost bajecznie: po 7 rundach miał na swoim koncie 6 punktów. Polak w rundzie szóstej wygrał z krajanem Danielem Sadzikowskim a w rundzie siódmej z groźnym Yuriyem Kuzubovem.
I wtedy, w rundzie ósmej na jego drodze stanął hinduski arcymistrz Adhiban.





Kilka razy już na blogu pisaliśmy o ogromnym postępie szachistów z Indii. Ponadto (tak nam się przynajmniej wydaje), polscy szachiści nie lubią (nie potrafią, nie mają szczęścia itd.) grać z Hindusami.
Kamil nie potrafił znaleźć prawidłowego planu gry po ciekawie rozegranym debiucie i popłynął.
Szkoda, bo była szansa na wynik znakomity, a jest "tylko" bardzo dobry.
Z kolei Daniel Sadzikowski zagrał tylko poprawnie, to znaczy osiągnął wynik zgodny z posiadanym rankingiem.
A z pewnością stać go na więcej!

Tabela końcowa
MSN
Nazwisko i imięFEDELOPkt. TB1  TB2  TB3 rtg+/-
11GMAndreikin DmitryRUS27337,50,0256450,59,0
23GMAdhiban B.IND26717,00,0259953,013,7
37GMAmin BassemEGY26547,00,0256951,512,6
432GMPredke AlexandrRUS25536,50,0263253,525,1
515GMSalem A.R. SalehUAE26176,50,0258049,512,9
65GMAreshchenko AlexanderUKR26656,50,0257749,57,0
719GMDragun KamilPOL26096,50,0256848,510,7
827GMLalith Babu M RIND25756,50,0255046,013,9
911GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN26266,50,0247341,50,9
1024GMDemchenko AntonRUS26006,00,0263453,515,4
119GMKuzubov YuriyUKR26396,00,0256750,04,0
1220GMZubov AlexanderUKR26066,00,0255551,06,5
1323GMSavchenko BorisRUS26026,00,0254846,05,7
1441IMAryan ChopraIND24856,00,0253044,516,4
152GMWang HaoCHN27126,00,0252446,0-8,2
1621GMProhaszka PeterHUN26046,00,0251146,51,7
1722GMAdly AhmedEGY26036,00,0250449,01,3
1816GMBanusz TamasHUN26166,00,0249246,5-1,2
1912GMAndriasian ZavenARM26216,00,0248648,0-2,2
2066IMKrishna C R GIND24016,00,0244643,516,4
2126GMAzarov SergeiBLR25816,00,0243545,0-3,8
2231GMVaibhav SuriIND25566,00,0240341,5-4,7
2378GMLaxman R.R.IND23745,50,0260747,034,7
2434GMMekhitarian Krikor SevagBRA25505,50,0257549,59,2
2529GMAntipov Mikhail Al.RUS25655,50,0256945,07,0
2638IMLy MoulthunAUS25015,50,0256747,014,1
274GMFedoseev VladimirRUS26705,50,0255649,0-5,5
2837GMVishnu Prasanna. VIND25125,50,0254545,09,8
2918GMOleksiyenko MykhayloUKR26105,50,0253346,5-1,2
306GMEfimenko ZaharUKR26615,50,0251346,5-10,4
3128GMSengupta DeepIND25715,50,0251048,5-1,0
3213GMKovalyov AntonCAN26175,50,0248646,0-8,0
3314GMOparin GrigoriyRUS26175,50,0246344,0-9,3
3459IMVignesh N RIND24235,50,0244643,58,5
3572IMEggleston David JENG23845,50,0244640,513,5
3673IMDimakiling OliverPHI23825,50,0239139,08,1
3785
Antonio Viani D'cunhaIND23465,50,0238539,522,8
3833IMSadzikowski DanielPOL25515,00,0255748,02,4
3962
Mohammad Nubairshah ShaikhIND24155,00,0254042,58,4
4039GMSwapnil S. DhopadeIND25005,00,0253548,55,3
4125GMBortnyk OlexandrUKR25885,00,0250943,0-6,7
4243WGMLei TingjieCHN24805,00,0247143,00,5
4364IMPascua HaridasPHI24045,00,0246342,07,6
4417GMTer-Sahakyan SamvelARM26135,00,0246242,0-14,1
4561IMKaravade EeshaIND24155,00,0246242,06,0
468GMMelkumyan HrantARM26505,00,0245145,5-18,3
4780
Iniyan PIND23685,00,0244740,519,4
4860IMShyaamnikhil PIND24215,00,0244239,03,6
4935IMZiska Helgi DamFAI25465,00,0243839,5-9,7
5053IMThejkumar M. S.IND24455,00,0243141,0-0,4
5145IMPuranik AbhimanyuIND24695,00,0243042,0-2,4
5275IMAbhishek KelkarIND23805,00,0243040,57,4
5390
Kunal M.IND23025,00,0242339,028,8
5470IMRavi Teja S.IND23875,00,0241341,53,8
55136
Sankalp GuptaIND19905,00,0240439,0167,2
5656IMSavanovic AleksandarBIH24405,00,0240142,0-2,8
5750GMIllingworth MaxAUS24585,00,0240044,5-4,4
58101
Sidhant MohapatraIND22595,00,0237938,026,8
5999
Aradhya GargIND22625,00,0233037,518,4
6088
Kulkarni RakeshIND23165,00,0232535,53,8
6146IMSwayams MishraIND24684,50,0252750,01,1
6269IMTania SachdevIND23964,50,0251545,59,2
6310GMGupta AbhijeetIND26374,50,0249046,0-18,5
6481IMEstremera Panos SergioESP23604,50,0248040,56,9
6558IMAmeir MohebEGY24314,50,0245442,5-0,7
6667IMDas SayantanIND23994,50,0245441,51,4
6744IMNarayanan SrinathIND24774,50,0244947,5-7,1
6876IMTissir MohamedMAR23804,50,0242837,51,9
6955IMFawzy AdhamEGY24404,50,0241841,0-6,3
7048GMGeorgescu Tiberiu-MarianROU24634,50,0241546,5-8,9
7142IMGolubov SaveliyRUS24814,50,0240143,0-5,9
72106IMKathmale SameerIND22484,50,0238336,012,2
7371GMRaetsky AlexanderRUS23844,50,0237341,0-4,3
7486FMThavandiran ShiyamCAN23444,50,0236935,0-0,4
75107
Ashwath R.IND22274,50,0232936,01,4
76112WGMMona KhaledEGY21754,50,0232935,513,6
7789IMRamnath Bhuvanesh.RIND23074,50,0230833,5-2,8
7857IMSarkar JustinUSA24344,00,0246545,0-6,7
7968IMGirish A. KoushikIND23994,00,0245141,0-4,1
80102IMMohota NishaIND22574,00,0244840,011,1
8194
Harikrishnan.A.RaIND22804,00,0242838,014,6
8251IMDas ArghyadipIND24574,00,0239236,5-15,6
8392
Muthaiah AlIND22894,00,0238737,54,2
8452
Gusain HimalIND24534,00,0236939,0-17,3
85120WFMTarini GoyalIND21424,00,0235935,061,2
8697FMDerakhshani BornaIRI22654,00,0234934,51,6
8784IMRajesh V A VIND23464,00,0234134,0-8,4
8854IMKjartansson GudmundurISL24424,00,0233741,5-19,0
89105
Rayes Abdul KaderSYR22544,00,0233335,5-1,8
90132CMSadhwani RaunakIND20694,00,0232936,556,0
91100FMSrinath Rao S.V.IND22614,00,0231835,5-4,0
9265IMSardana RishiAUS24034,00,0230836,5-18,3
9398WIMSeverina MariaRUS22624,00,0229733,5-12,0
9463WIMDerakhshani DorsaIRI24054,00,0227934,0-21,5
9547IMIgonin TemurUZB24663,50,0250943,0-9,4
96104
Hill AlistairENG22573,50,0246340,022,2
97113
Dimarucut Francis ErwinPHI21723,50,0242341,018,6
98117
Manush ShahIND21513,50,0238037,59,8
99108
Deshpande AniruddhaIND22193,50,0237334,5-10,8
10082
Raja HarshitIND23543,50,0236935,5-24,0
10183IMSiva MahadevanIND23523,50,0236842,5-4,6
102109
Patil PratikIND22163,50,0234936,54,4
10336GMTroff Kayden WUSA25223,50,0234237,5-32,9
104116AGMLakshmi Narayanan M VIND21553,50,0232935,010,4
10577IMOmar NoamanUAE23773,50,0231841,5-12,5
106123
Likhit ChilukuriIND21333,50,0231835,021,2
107124
Ajay Krishna SIND21253,50,0231736,541,6
108126WIMWafa ShahendaEGY21133,50,0227429,525,2
109110
Senthil Maran KIND22083,00,0235838,5-15,2
110122WFMPujari RuchaIND21373,00,0231335,55,4
11179FMMehar Chinna Reddy C.H.IND23733,00,0230338,0-29,6
11295
Pranavananda VIND22713,00,0225531,5-39,0
113127FMSaim Mohamed IliasALG21093,00,0225233,0-3,4
114134FMMayed AlrashediUAE20233,00,0221631,021,2
115129WFMHallaeva BaharTKM21033,00,0219029,5-22,8
116103WGMCalzetta Ruiz MonicaESP22573,00,0214926,5-59,8
117121CMAditya MittalIND21402,50,0234538,04,0
118115CMDargan Paul A GENG21592,50,0230435,0-15,4
119137CMAl-Zaabi SultanUAE16982,50,0226733,568,8
120111
Al Ghamdi Ahmed MKSA21922,50,0223833,5-40,0
121130
Wang XinyueCHN20922,50,0223127,0-13,8
12293WGMGeldiyeva MahriTKM22852,50,0220632,5-66,6
123128WGMWafa ShrookEGY21062,00,0231533,0-9,4
124133FMKhouri Ahmed AbbasUAE20612,00,0226429,0-3,2
125135
Zayed Ali Al-HamedUAE20022,00,0221230,0-12,0
126119
Mohamed AnwarSUD21462,00,0219725,5-101,6
127131
Krueger NorbertGER20911,50,0222428,0-42,6
12830GMGopal G.N.IND25651,00,0232733,0-14,5
129118
Marcos MarvinPHI21470,50,0239730,02,4
13091FMAlhuwar JasemUAE22910,50,0236430,5-7,2
13140IMTabatabaei M.AminIRI24890,00,0027,00,0

49FMGholami AryanIRI24610,00,0027,00,0

74WGMKovanova BairaRUS23820,00,0027,00,0

87FMAnwuli DanielNGR23360,00,0027,00,0

96WGMDoluhanova EvgeniyaUKR22690,00,0027,00,0

114FMThompson Ian DENG21660,00,0027,00,0

125
Gangozo Rolando F.PHI21200,00,0027,00,0