Przejdź do głównej zawartości

GM Dmitry Andeikin wygrał Abu Dhabi Chess Festival. Kamil Dragun na dobrym, siódmym miejscu!

Strona turnieju    Games download

Kamil Dragun zaczął wprost bajecznie: po 7 rundach miał na swoim koncie 6 punktów. Polak w rundzie szóstej wygrał z krajanem Danielem Sadzikowskim a w rundzie siódmej z groźnym Yuriyem Kuzubovem.
I wtedy, w rundzie ósmej na jego drodze stanął hinduski arcymistrz Adhiban.





Kilka razy już na blogu pisaliśmy o ogromnym postępie szachistów z Indii. Ponadto (tak nam się przynajmniej wydaje), polscy szachiści nie lubią (nie potrafią, nie mają szczęścia itd.) grać z Hindusami.
Kamil nie potrafił znaleźć prawidłowego planu gry po ciekawie rozegranym debiucie i popłynął.
Szkoda, bo była szansa na wynik znakomity, a jest "tylko" bardzo dobry.
Z kolei Daniel Sadzikowski zagrał tylko poprawnie, to znaczy osiągnął wynik zgodny z posiadanym rankingiem.
A z pewnością stać go na więcej!

Tabela końcowa
MSN
Nazwisko i imięFEDELOPkt. TB1  TB2  TB3 rtg+/-
11GMAndreikin DmitryRUS27337,50,0256450,59,0
23GMAdhiban B.IND26717,00,0259953,013,7
37GMAmin BassemEGY26547,00,0256951,512,6
432GMPredke AlexandrRUS25536,50,0263253,525,1
515GMSalem A.R. SalehUAE26176,50,0258049,512,9
65GMAreshchenko AlexanderUKR26656,50,0257749,57,0
719GMDragun KamilPOL26096,50,0256848,510,7
827GMLalith Babu M RIND25756,50,0255046,013,9
911GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN26266,50,0247341,50,9
1024GMDemchenko AntonRUS26006,00,0263453,515,4
119GMKuzubov YuriyUKR26396,00,0256750,04,0
1220GMZubov AlexanderUKR26066,00,0255551,06,5
1323GMSavchenko BorisRUS26026,00,0254846,05,7
1441IMAryan ChopraIND24856,00,0253044,516,4
152GMWang HaoCHN27126,00,0252446,0-8,2
1621GMProhaszka PeterHUN26046,00,0251146,51,7
1722GMAdly AhmedEGY26036,00,0250449,01,3
1816GMBanusz TamasHUN26166,00,0249246,5-1,2
1912GMAndriasian ZavenARM26216,00,0248648,0-2,2
2066IMKrishna C R GIND24016,00,0244643,516,4
2126GMAzarov SergeiBLR25816,00,0243545,0-3,8
2231GMVaibhav SuriIND25566,00,0240341,5-4,7
2378GMLaxman R.R.IND23745,50,0260747,034,7
2434GMMekhitarian Krikor SevagBRA25505,50,0257549,59,2
2529GMAntipov Mikhail Al.RUS25655,50,0256945,07,0
2638IMLy MoulthunAUS25015,50,0256747,014,1
274GMFedoseev VladimirRUS26705,50,0255649,0-5,5
2837GMVishnu Prasanna. VIND25125,50,0254545,09,8
2918GMOleksiyenko MykhayloUKR26105,50,0253346,5-1,2
306GMEfimenko ZaharUKR26615,50,0251346,5-10,4
3128GMSengupta DeepIND25715,50,0251048,5-1,0
3213GMKovalyov AntonCAN26175,50,0248646,0-8,0
3314GMOparin GrigoriyRUS26175,50,0246344,0-9,3
3459IMVignesh N RIND24235,50,0244643,58,5
3572IMEggleston David JENG23845,50,0244640,513,5
3673IMDimakiling OliverPHI23825,50,0239139,08,1
3785
Antonio Viani D'cunhaIND23465,50,0238539,522,8
3833IMSadzikowski DanielPOL25515,00,0255748,02,4
3962
Mohammad Nubairshah ShaikhIND24155,00,0254042,58,4
4039GMSwapnil S. DhopadeIND25005,00,0253548,55,3
4125GMBortnyk OlexandrUKR25885,00,0250943,0-6,7
4243WGMLei TingjieCHN24805,00,0247143,00,5
4364IMPascua HaridasPHI24045,00,0246342,07,6
4417GMTer-Sahakyan SamvelARM26135,00,0246242,0-14,1
4561IMKaravade EeshaIND24155,00,0246242,06,0
468GMMelkumyan HrantARM26505,00,0245145,5-18,3
4780
Iniyan PIND23685,00,0244740,519,4
4860IMShyaamnikhil PIND24215,00,0244239,03,6
4935IMZiska Helgi DamFAI25465,00,0243839,5-9,7
5053IMThejkumar M. S.IND24455,00,0243141,0-0,4
5145IMPuranik AbhimanyuIND24695,00,0243042,0-2,4
5275IMAbhishek KelkarIND23805,00,0243040,57,4
5390
Kunal M.IND23025,00,0242339,028,8
5470IMRavi Teja S.IND23875,00,0241341,53,8
55136
Sankalp GuptaIND19905,00,0240439,0167,2
5656IMSavanovic AleksandarBIH24405,00,0240142,0-2,8
5750GMIllingworth MaxAUS24585,00,0240044,5-4,4
58101
Sidhant MohapatraIND22595,00,0237938,026,8
5999
Aradhya GargIND22625,00,0233037,518,4
6088
Kulkarni RakeshIND23165,00,0232535,53,8
6146IMSwayams MishraIND24684,50,0252750,01,1
6269IMTania SachdevIND23964,50,0251545,59,2
6310GMGupta AbhijeetIND26374,50,0249046,0-18,5
6481IMEstremera Panos SergioESP23604,50,0248040,56,9
6558IMAmeir MohebEGY24314,50,0245442,5-0,7
6667IMDas SayantanIND23994,50,0245441,51,4
6744IMNarayanan SrinathIND24774,50,0244947,5-7,1
6876IMTissir MohamedMAR23804,50,0242837,51,9
6955IMFawzy AdhamEGY24404,50,0241841,0-6,3
7048GMGeorgescu Tiberiu-MarianROU24634,50,0241546,5-8,9
7142IMGolubov SaveliyRUS24814,50,0240143,0-5,9
72106IMKathmale SameerIND22484,50,0238336,012,2
7371GMRaetsky AlexanderRUS23844,50,0237341,0-4,3
7486FMThavandiran ShiyamCAN23444,50,0236935,0-0,4
75107
Ashwath R.IND22274,50,0232936,01,4
76112WGMMona KhaledEGY21754,50,0232935,513,6
7789IMRamnath Bhuvanesh.RIND23074,50,0230833,5-2,8
7857IMSarkar JustinUSA24344,00,0246545,0-6,7
7968IMGirish A. KoushikIND23994,00,0245141,0-4,1
80102IMMohota NishaIND22574,00,0244840,011,1
8194
Harikrishnan.A.RaIND22804,00,0242838,014,6
8251IMDas ArghyadipIND24574,00,0239236,5-15,6
8392
Muthaiah AlIND22894,00,0238737,54,2
8452
Gusain HimalIND24534,00,0236939,0-17,3
85120WFMTarini GoyalIND21424,00,0235935,061,2
8697FMDerakhshani BornaIRI22654,00,0234934,51,6
8784IMRajesh V A VIND23464,00,0234134,0-8,4
8854IMKjartansson GudmundurISL24424,00,0233741,5-19,0
89105
Rayes Abdul KaderSYR22544,00,0233335,5-1,8
90132CMSadhwani RaunakIND20694,00,0232936,556,0
91100FMSrinath Rao S.V.IND22614,00,0231835,5-4,0
9265IMSardana RishiAUS24034,00,0230836,5-18,3
9398WIMSeverina MariaRUS22624,00,0229733,5-12,0
9463WIMDerakhshani DorsaIRI24054,00,0227934,0-21,5
9547IMIgonin TemurUZB24663,50,0250943,0-9,4
96104
Hill AlistairENG22573,50,0246340,022,2
97113
Dimarucut Francis ErwinPHI21723,50,0242341,018,6
98117
Manush ShahIND21513,50,0238037,59,8
99108
Deshpande AniruddhaIND22193,50,0237334,5-10,8
10082
Raja HarshitIND23543,50,0236935,5-24,0
10183IMSiva MahadevanIND23523,50,0236842,5-4,6
102109
Patil PratikIND22163,50,0234936,54,4
10336GMTroff Kayden WUSA25223,50,0234237,5-32,9
104116AGMLakshmi Narayanan M VIND21553,50,0232935,010,4
10577IMOmar NoamanUAE23773,50,0231841,5-12,5
106123
Likhit ChilukuriIND21333,50,0231835,021,2
107124
Ajay Krishna SIND21253,50,0231736,541,6
108126WIMWafa ShahendaEGY21133,50,0227429,525,2
109110
Senthil Maran KIND22083,00,0235838,5-15,2
110122WFMPujari RuchaIND21373,00,0231335,55,4
11179FMMehar Chinna Reddy C.H.IND23733,00,0230338,0-29,6
11295
Pranavananda VIND22713,00,0225531,5-39,0
113127FMSaim Mohamed IliasALG21093,00,0225233,0-3,4
114134FMMayed AlrashediUAE20233,00,0221631,021,2
115129WFMHallaeva BaharTKM21033,00,0219029,5-22,8
116103WGMCalzetta Ruiz MonicaESP22573,00,0214926,5-59,8
117121CMAditya MittalIND21402,50,0234538,04,0
118115CMDargan Paul A GENG21592,50,0230435,0-15,4
119137CMAl-Zaabi SultanUAE16982,50,0226733,568,8
120111
Al Ghamdi Ahmed MKSA21922,50,0223833,5-40,0
121130
Wang XinyueCHN20922,50,0223127,0-13,8
12293WGMGeldiyeva MahriTKM22852,50,0220632,5-66,6
123128WGMWafa ShrookEGY21062,00,0231533,0-9,4
124133FMKhouri Ahmed AbbasUAE20612,00,0226429,0-3,2
125135
Zayed Ali Al-HamedUAE20022,00,0221230,0-12,0
126119
Mohamed AnwarSUD21462,00,0219725,5-101,6
127131
Krueger NorbertGER20911,50,0222428,0-42,6
12830GMGopal G.N.IND25651,00,0232733,0-14,5
129118
Marcos MarvinPHI21470,50,0239730,02,4
13091FMAlhuwar JasemUAE22910,50,0236430,5-7,2
13140IMTabatabaei M.AminIRI24890,00,0027,00,0

49FMGholami AryanIRI24610,00,0027,00,0

74WGMKovanova BairaRUS23820,00,0027,00,0

87FMAnwuli DanielNGR23360,00,0027,00,0

96WGMDoluhanova EvgeniyaUKR22690,00,0027,00,0

114FMThompson Ian DENG21660,00,0027,00,0

125
Gangozo Rolando F.PHI21200,00,0027,00,0

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Michał Brodowski wygrał Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej w grze błyskawicznej

Chyba nie wszyscy kochają Krajową Administrację Skarbową 😀
Ale skoro czasem pokazuje ona ludzką twarz i zamiast zajmować się poborem podatków, ceł i danin organizuje turniej szachowy...

Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej wyniki turnieju błyskawicznego.
2017-10-20, Białobrzegi, 9 rund, tempo P'5
MTytNazwisko ImięELORankPkt.Bch.Prog.W1IIBrodowski, Michał018007,549,0037,572kMorcinek, MarianB 229522007,052,0033,073kCiechociński, StefanB 188622007,051,5038,074IJozwik, JacekB 195120007,049,0034,565IPiekarski, Łukasz192120006,547,5036,066IIIChibowski, JacekB 1691

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0