Przejdź do głównej zawartości

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych do lat 16 - chłopcy. Tytuły mistrzowskie zdobyli Szymon Gumularz i Igor Janik!


MP U-16 chłopcy - szachy szybkie
MKatNazwisko ImięWojFIDERankKlubPkt.MBch.Bch.
1I++GUMULARZ, SzymonDSR 21192100KSz POLONIA Wrocław8.561.5075.00
2FMJANIK, IgorWMR 22812300KSz START Elbląg8.065.5079.50
3kWOŁOCH, OskarLBR 20902200ŻKSz Żary8.062.0075.00
4kZALESKI, ŁukaszPOR 19922200UKS ZAWISZA Kolbudy8.061.5075.50
5kŁUKASIEWICZ, KrzysztofDSR 19852200UKS SP3 w Bogatyni8.061.0074.00
6FMKARPUS, MichałKPR 20172300UKS ROTMISTRZ Grudziądz7.560.5074.50
7kGARBOWSKI, JakubSLR 20022200MCKiS Jaworzno7.560.0073.50
8kKOWALSKI, IgorMAR 19572200KSz POLONIA Warszawa 7.559.5071.00
9I++JANISZEWSKI, FilipWPR 17202100KTS Kalisz7.558.5069.50
10ISZMER, AleksanderOPR 19012000UKS RODŁO Opole7.551.0062.50
11kWALTER, SzymonSLR 20232200UKS 21 Podlesie 7.061.5074.50
12ISERNECKI, FranciszekDSR 19802000MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław7.058.5072.50
13IRYBKA, MartinSLR 16562000UKS OGNISKO Rydułtowy7.055.5067.00
14k+KOZIOŁ, KamilSLR 19882300MKSz Rybnik6.561.5074.50
15I++CHOINA, MichałSKR 18572100HETMAN Ostrowiec Św.6.560.5074.00
16I++RACZYŃSKI, KrzysztofWPR 18672100LKS CHROBRY Gniezno6.560.0073.00
17IBUTYROWSKI, MarcelWPR 15442000LKS CHROBRY Gniezno6.557.5069.00
18IKLEMENTOWSKI, DawidSLR 17382000MKSz Rybnik6.556.5069.00
19I++BELCZEWSKI, JacekPOR 18962100UKS SP11 SKOCZEK Tczew6.555.5068.00
20ITRENDOWSKI, MichałWMR 17072000UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn6.555.5067.50
21ILEŚKIEWICZ, IgnacyWPR 16662000UKS SMECZ Konin6.554.0066.00
22I++TUSTANOWSKI, MateuszSLR 17552100KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice6.552.5064.00
23FMGRELA, KacperDSR 20252300KSz POLONIA Wrocław6.058.5071.00
24kCHYLEWSKI, PatrykMAR 18662200KS LAURA Chylice6.057.0070.50
25kKLEPEK, WitoldSLR 19372200PSSz Pszczyna6.056.0067.50
26IWYCZLING, BartoszPOR 19002000UKS SP11 SKOCZEK Tczew6.054.0064.50
27ITAMOŃ, RadosławKPR 16172000UKS OPP Toruń6.052.5065.50
28IBILCZEWSKI, KacperSLR 19382000UKS OGNISKO Rydułtowy6.052.5063.00
29IHOŁOWNIA, MichałDSR 17892000MUKS MDK ŚRÓDMIEŚCIE Wrocław6.052.5062.00
30IPOPŁAWSKI, MaciejPLR 16622000KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki6.052.0063.00
31IIKARWAT, SzymonLDR 14881800KSz PIĄTKA Skierniewice6.052.0062.50
32ISŁOMCZEWSKI, MichałLDR 17502000KSz PIĄTKA Skierniewice6.051.5064.50
33IBROŻYNA, MateuszMPR 16172000MAT Myślenice6.050.5062.00
34II+RAK, MaciejLDR 17071900KSz PIĄTKA Skierniewice6.048.5060.00
35IGÓRECZNY, TomaszOPR 16902000UKS RODŁO Opole6.047.5058.50
36I++DROZDOWSKI, KonradKPR 19512100UKS ROTMISTRZ Grudziądz6.047.5058.00
37IICIESIELSKI, JanZPR 15921800UKS OPP Kołobrzeg6.040.0050.00
38IFRITZ, AntoniSLR 16522000MKSz Rybnik5.552.5062.00
39II+ŚNIEŻEK, KacperWPR 14461900JKSz-W Jarocin5.552.5062.00
40I+LASZCZAK, PrzemysławMAR 17792100MTSz Mińsk Mazowiecki5.550.0059.00
41IIMADAJCZAK, JakubDSR 15721800KSz POLONIA Wrocław5.545.5057.00
42IMIĄSIK, AdrianPKR 16192000RzKSz Rzeszów5.543.5055.50
43IWOLCZYK, KarolLUR 15602000UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lubelski5.051.0063.00
44IISYPIEŃ, NatanDSR 14221800UKS GIECEK Radków5.049.5060.00
45II+ROGACEWICZ, MikołajLUR 13781900LKSz Lublin5.049.5059.00
46IFUDALEJ, SławomirLBR 16952000KSz ODRODZENIE Kożuchów5.048.5059.50
47IIBOJCZEWSKI, RafałLUR 16331800LKSz Lublin5.048.5058.50
48IHRYMOWICZ, ArturWMR 16042000UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn5.047.0058.50
49IFILEWICZ, RadosławPLR 16892000MUKS STOCZEK 45 Białystok5.046.0055.50
50II+JAKUBOWSKI, WojciechDSR 15931900UKS SP3 w Bogatyni5.044.0055.00
51IICIASNOCHA, MichałPKR 13771800RzKSz Rzeszów5.044.0054.00
52II+KOROLEWICZ, PawełDSR 13741900KSz POLONIA Wrocław5.038.0046.50
53IDRYJA, SzymonDSR 15792000UKS SP3 w Bogatyni5.036.5047.00
54IKAMIŃSKI, MaciejPLR 15282000MUKS STOCZEK 45 Białystok4.551.5062.00
55ISZYDEŁKO, MichałDSR 14592000UKS GIECEK Radków4.550.5060.50
56I+JARZĘBOWSKI, KacperMAR 15692100UKS CZTERNASTKA Warszawa4.548.0057.00
57IICHODOROWSKI, AdrianPKR 13701800KKSz URANIA Krosno4.543.0052.50
58IIKOWALCZYK, FryderykSLR 13851800PSSz Pszczyna4.541.5051.00
59IITRZECIAK, BartoszWMR 13761800MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda4.541.0051.00
60IIDRÓŻDŻ, JakubMAR 14001800MTSz Mińsk Mazowiecki4.045.5056.50
61IIIFudała, DominikLDR 13391600UKS Pałac Nieborów4.044.5053.50
62IISZLAS, MichałPOR 14641800UKS KORONA Gdańsk4.043.5052.50
63IIKUPIECKI, SzymonSLR 13581800SSz STRZYBNICZANKA Tarnowskie Góry4.039.5047.50
64IICZERWIŃSKI, SzymonSLR 11951800UKS BASZTA Wodzisław Śląski4.037.0046.00
65IIŁOSIŃSKI, PiotrKPR 12871800UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz4.036.5045.00
66ITYLENDA, KrzysztofPLR 14942000KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki3.544.5052.50
67IIWALKOWSKI, JonaszWPR 15331800UKS ZSO Włoszakowice3.543.5054.50
68IISZAFRAŃSKI, PiotrWPR 13351800UKS Kościelec3.536.5044.50
69IIMILEWSKI, AntoniWPR 15001800KTS Kalisz3.043.5053.50
70IIICHAŁAS, KlaudiuszKPR 12891600UKS MDK Nr 1 - HETMAN Bydgoszcz3.035.0043.00
71IIIKOSSOWSKI, PiotrZPR 12351600KSz GRYF Szczecin3.035.0043.00
72IIPIOTROWICZ, JakubMAR 13911800KS LAURA Chylice2.539.0047.00
73IVSTEPNOWSKI, JakubWM01400MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda2.536.0044.50
74IIKODYM, PiotrMA11591800MUKS FIDEI Węgrów2.531.5038.50
75II+MAZUREK, JakubLUR 14411900LKSz Lublin0.031.5038.50

Mistrzem Polski w tej "liczącej się" kategorii wiekowej został Szymon Gumularz z KSz Polonia Wrocław.
Przegrał on tylko jedną partię z Igorem Janikiem (o nim napisaliśmy już wcześniej tu).

MP U-16 chłopcy - szachy błyskawiczne
MKatNazwisko ImięWojFIDERankKlubPkt.MBch.Bch.
1FMJANIK, IgorWMB 21992300KSz START Elbląg17.5124.00151.50
2I++GUMULARZ, SzymonDSB 21582100KSz POLONIA Wrocław17.5123.00151.50
3kZALESKI, ŁukaszPOB 19592200UKS ZAWISZA Kolbudy15.5118.50143.00
4FMKARPUS, MichałKPB 22442300UKS ROTMISTRZ Grudziądz14.5129.00158.50
5kWALTER, SzymonSLB 21232200UKS 21 Podlesie 14.5123.00151.00
6kKLEPEK, WitoldSLB 18632200PSSz Pszczyna14.5118.50146.00
7ISŁOMCZEWSKI, MichałLDB 18422000KSz PIĄTKA Skierniewice14.0111.50137.00
8FMGRELA, KacperDSB 19642300KSz POLONIA Wrocław13.5123.00152.00
9k+KOZIOŁ, KamilSLB 21082300MKSz Rybnik13.5118.50146.00
10kCHYLEWSKI, PatrykMAB 20402200KS LAURA Chylice13.5111.50134.00
11IFILEWICZ, RadosławPLB 18702000MUKS STOCZEK 45 Białystok13.5107.00131.50
12kKOWALSKI, IgorMAB 18982200KSz POLONIA Warszawa 13.5103.50130.00
13IWYCZLING, BartoszPOB 19022000UKS SP11 SKOCZEK Tczew13.5102.00126.00
14ISERNECKI, FranciszekDSB 19482000MUKS MDK Śródmieście Wrocław13.595.50118.00
15IPOPŁAWSKI, MaciejPLB 17282000KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki13.0109.50129.00
16I+LASZCZAK, PrzemysławMAB 17282100MTSz Mińsk Mazowiecki13.0106.50127.00
17ISZMER, AleksanderOPB 20512000UKS RODŁO Opole13.0103.50126.50
18IRYBKA, MartinSL18052000UKS OGNISKO Rydułtowy13.0102.50127.00
19IBILCZEWSKI, KacperSLB 18242000UKS OGNISKO Rydułtowy12.5110.50137.00
20kWOŁOCH, OskarLBB 20142200ŻKSz Żary12.5108.00132.50
21I++JANISZEWSKI, FilipWPB 19222100KTS Kalisz12.5106.50128.00
22I++CHOINA, MichałSKB 19342100HETMAN Ostrowiec Św.12.5102.50125.50
23kGARBOWSKI, JakubSLB 19422200MCKiS Jaworzno12.5101.00123.50
24IFRITZ, AntoniSLB 14972000MKSz Rybnik12.594.50118.00
25IBROŻYNA, MateuszMPB 16362000MAT Myślenice12.0111.50137.00
26I++RACZYŃSKI, KrzysztofWPB 19052100LKS CHROBRY Gniezno12.0110.50135.50
27kŁUKASIEWICZ, KrzysztofDSB 17092200UKS SP3 w Bogatyni12.0106.50125.50
28I++DROZDOWSKI, KonradKPB 18982100UKS ROTMISTRZ Grudziądz12.099.50120.00
29IKLEMENTOWSKI, DawidSLB 17772000MKSz Rybnik11.5112.00139.00
30I++BELCZEWSKI, JacekPOB 18182100UKS SP11 SKOCZEK Tczew11.5110.00134.00
31ITAMOŃ, RadosławKPB 15712000UKS OPP Toruń11.5109.50130.50
32ILEŚKIEWICZ, IgnacyWPB 15882000UKS SMECZ Konin11.598.00120.50
33I+JARZĘBOWSKI, KacperMAB 15102100UKS CZTERNASTKA Warszawa11.597.00115.00
34IGÓRECZNY, TomaszOPB 17672000UKS RODŁO Opole11.596.00118.00
35IKAMIŃSKI, MaciejPLB 17522000MUKS STOCZEK 45 Białystok11.0109.00132.00
36ITRENDOWSKI, MichałWMB 18782000UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn11.0105.50129.50
37IHOŁOWNIA, MichałDSB 17442000MUKS MDK Śródmieście Wrocław11.0105.50129.00
38I++TUSTANOWSKI, MateuszSLB 17452100KŚ AZS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Gliwice11.0103.50124.00
39IIKARWAT, SzymonLDB 15871800KSz PIĄTKA Skierniewice11.0101.00123.50
40IMIĄSIK, AdrianPKB 16212000RzKSz Rzeszów11.092.50117.00
41IHRYMOWICZ, ArturWMB 14692000UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn11.091.00112.00
42II+ŚNIEŻEK, KacperWPB 15171900JKSz-W Jarocin10.5100.50121.50
43ITYLENDA, KrzysztofPLB 16032000KSz. JAVENA HAŃCZA Suwałki10.588.50110.00
44IISZAFRAŃSKI, PiotrWPB 14061800UKS Kościelec10.588.50107.50
45IICIASNOCHA, MichałPKB 13261800RzKSz Rzeszów10.580.0094.50
46II+JAKUBOWSKI, WojciechDSB 16301900UKS SP3 w Bogatyni10.0110.00134.00
47II+RAK, MaciejLDB 18071900KSz PIĄTKA Skierniewice10.0102.00122.00
48IIBOJCZEWSKI, RafałLUB 16811800LKSz Lublin10.095.50113.00
49IIMADAJCZAK, JakubDSB 15811800KSz POLONIA Wrocław10.091.00111.00
50II+ROGACEWICZ, MikołajLUB 13461900LKSz Lublin10.090.00108.00
51IIMILEWSKI, AntoniWPB 14261800KTS Kalisz10.083.5099.00
52IITRZECIAK, BartoszWMB 14191800MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda10.074.0093.00
53IICIESIELSKI, JanZPB 12771800UKS OPP Kołobrzeg9.593.00115.00
54IIDRÓŻDŻ, JakubMAB 14181800MTSz Mińsk Mazowiecki9.589.00110.00
55IIKUPIECKI, SzymonSLB 14411800SSz STRZYBNICZANKA Tarnowskie Góry9.589.00107.00
56IDRYJA, SzymonDSB 14312000UKS SP3 w Bogatyni9.578.0093.50
57IFUDALEJ, SławomirLBB 16522000KSz ODRODZENIE Kożuchów9.0108.00123.50
58IIWALKOWSKI, JonaszWPB 15131800UKS ZSO Włoszakowice9.088.50104.00
59IICHODOROWSKI, AdrianPKB 13901800KKSz URANIA Krosno9.087.00100.50
60IIKOWALCZYK, FryderykSL13761800PSSz Pszczyna9.077.5095.00
61IWOLCZYK, KarolLUB 15862000UKS GIM DWÓJKA Tomaszów Lubelski8.595.00116.00
62IIPIOTROWICZ, JakubMAB 15271800KS LAURA Chylice8.588.50110.50
63IISZLAS, MichałPOB 13301800UKS KORONA Gdańsk8.586.50103.00
64IIIFUDAŁA, DominikLDB 14001600UKS PAŁAC Nieborów8.582.5099.50
65IIŁOSIŃSKI, PiotrKPB 13141800UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz8.576.5090.00
66IICZERWIŃSKI, SzymonSLB 12311800UKS BASZTA Wodzisław Śląski8.575.5093.50
67II+KOROLEWICZ, PawełDSB 14441900KSz POLONIA Wrocław8.081.5099.00
68IIICHAŁAS, KlaudiuszKP12391600UKS MDK Nr 1 - HETMAN Bydgoszcz7.572.5089.50
69IIIKOSSOWSKI, PiotrZPB 11031600KSz GRYF Szczecin6.568.0080.00
70IIKODYM, PiotrMA11591800MUKS FIDEI Węgrów6.074.5088.50
71IVSTEPNOWSKI, JakubWM01400MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda3.573.5091.00
72II+MAZUREK, JakubLUB 14351900LKSz Lublin0.031.5038.50

Mistrzem Polski w blitzu wśród chłopców do lat 16 został Igor Janik z Ksz Start Elbląg.
Ale warto podkreślić dobrą wiadomość dla szachów na Pomorzu. Trzecie miejsce zajął Łukasz Zaleski z UKS Zawisza Kolbudy. Jak widać dobre występy szachistów z naszego województwa to nie przypadek. Rośnie nowe pokolenie, oby przyszłych Mistrzów!




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Michał Brodowski wygrał Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej w grze błyskawicznej

Chyba nie wszyscy kochają Krajową Administrację Skarbową 😀
Ale skoro czasem pokazuje ona ludzką twarz i zamiast zajmować się poborem podatków, ceł i danin organizuje turniej szachowy...

Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej wyniki turnieju błyskawicznego.
2017-10-20, Białobrzegi, 9 rund, tempo P'5
MTytNazwisko ImięELORankPkt.Bch.Prog.W1IIBrodowski, Michał018007,549,0037,572kMorcinek, MarianB 229522007,052,0033,073kCiechociński, StefanB 188622007,051,5038,074IJozwik, JacekB 195120007,049,0034,565IPiekarski, Łukasz192120006,547,5036,066IIIChibowski, JacekB 1691

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0