wtorek, 9 sierpnia 2016

Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych do lat 16 - dziewczęta. Tytuły mistrzowskie zdobyły Natalia Guzik i Wiktoria Cieślak!


Życie. 
Pannice urosły i już w grupie do lat 16 jest znacznie mniej zawodniczek niż u chłopców. Taka kolej rzeczy. Dziewczynki znaczniej poważnie traktują szachy kiedy zaczynają swoją z nimi przygodę, ale później stopniowo tracą swój entuzjazm i przestają grać.


MP U-16 dziewczęta - szachy szybkie
MKatNazwisko ImięWojFIDERankKlubPkt.MBch.Bch.
1I++GUZIK, NataliaLDR 15471900UKS PIĄTKA Wieluń8.558.0070.50
2k+CIEŚLAK, WiktoriaSLR 17522100MKSz Rybnik8.060.5074.50
3I++KARYKOWSKA, AnnaDSR 16031900KSz MIEDŹ Legnica8.054.5067.50
4I++GREDKA, DominikaSLR 15311900PSSz Pszczyna7.554.0066.50
5kPAROL, PolaMAR 17732000MTSz Mińsk Mazowiecki7.058.0071.00
6IZIZIUK, MartynaPLR 14741800ASU Sokółka7.049.5059.50
7kKACZMARSKA, JoannaMAR 17302000KSz POLONIA Warszawa 6.558.0071.00
8I+KINDLER, KarolinaPOR 15231900UKS KORONA Gdańsk6.556.0068.50
9I+TRUSZ, JuliaOPR 15461900UKS RODŁO Opole6.555.5069.00
10I++SZELĄG, ZuzannaWPR 15961900LKS CHROBRY Gniezno6.552.5061.00
11kSTEBEL, AgataSLR 17122000UKS OGNISKO Rydułtowy6.551.5064.00
12IIPRZEPIÓRA, AnnaSKR 14191600KMKSzach Victoria Komplexbud Kielce6.062.0075.50
13I+DWILEWICZ, AgataDSR 16411900KSz POLONIA Wrocław6.055.0068.00
14I+KRZYWNICKA, MariaZPR 16421900KSz GRYF Szczecin6.054.5067.50
15ITrembowiecka-Wysota, AleksandraZPR 14571800AKSz Hetman-Politechnika Koszalin6.052.0062.50
16I++ŁĘCZEK, WeronikaMPR 16071900UKS HETMAN KORONNY Trzebinia6.049.5060.50
17ITRYBOWSKA, BarbaraPKR 15611800UKS ORLIK Rudnik n/Sanem6.048.5059.50
18II+SURPETA, JuliaMPR 11841700KKSz Kraków6.041.0051.50
19I+ZAMARSKA, SylwiaSLR 14261900MUKS SZS Cieszyn5.551.5062.00
20IIŁUKA, AgnieszkaPKR 13091600RzKSz Rzeszów5.546.5058.00
21I+WÓJCIK, JagodaSLR 14631900KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice5.546.0054.50
22I+DALIGA, AnitaWMR 13911900UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn5.545.0055.50
23IOSSOLIŃSKA, MatyldaMAR 14901800KSz POLONIA Warszawa 5.544.5054.50
24I+JURKIEWICZ, ZuzannaPKR 15551900UKS SP 1 Brzozów5.051.5059.00
25IPĘDRAK, PaulinaPKR 14731800GKSz HETMAN Pilzno5.049.5060.50
26IKALINOWSKA, KarolinaDSR 14791800KSz POLONIA Wrocław5.047.5057.50
27I++BUCHTA, AgnieszkaSLR 13781900UKS 21 Podlesie5.047.0056.00
28ISZULC, PatrycjaDSR 14381800KSz POLONIA Wrocław5.045.0051.50
29IIANDRZEJEWSKA, MajaWPR 11811600UMKS NA PIĘTERKU Poznań5.043.0051.00
30IWINTER, AnnaPKR 13801800KKSz URANIA Krosno5.042.0050.50
31IKRZYSZTYŃSKA, AnnaPKR 14511800KKSz URANIA Krosno4.554.0063.50
32ICIESIŃSKA, WeronikaWPR 13581800AZS Poznań4.550.0059.00
33IBORKOWSKA, ZuzannaKPR 14121800MKS EMDEK Bydgoszcz4.548.0058.50
34IIDIXA, JoannaWPR 12101600KSz ORŁY Pleszew4.545.0053.00
35II+STEFAŃSKA, EmiliaPKR 10401700LKS SANOVIA Lesko4.540.0047.50
36IIKOCHAŃSKA, MagdalenaDS11611600MUKS MDK Śródmieście Wrocław2.541.0048.50
37IIIMURIAS, AlicjaPK01400RzKSz Rzeszów1.041.5050.00

Mistrzynią Polski w tej grupie została Natalia Guzik reprezentująca barwy UKS Piątka Wieluń.
Natalia miała małe "zachwianie" kiedy przegrała swoje pojedynki w rundzie 6 i 7, ale udany finisz (wygrała 4 ostatnie partie) pozwolił na świętowanie tytułu mistrzowskiego.

MP U-16 dziewczęta - szachy błyskawiczne
MKatNazwisko ImięFedFIDERankKlubPkt.MBch.Bch.
1k+CIEŚLAK, WiktoriaPOLB 19162100MKSz Rybnik16.5118.50145.50
2kSTEBEL, AgataPOLB 17252000UKS OGNISKO Rydułtowy16.5116.00143.00
3kPAROL, PolaPOLB 17742000MTSz Mińsk Mazowiecki15.0120.50147.50
4kKACZMARSKA, JoannaPOLB 17092000KSz POLONIA Warszawa 14.0118.50144.50
5I++ŁĘCZEK, WeronikaPOLB 15991900UKS HETMAN KORONNY Trzebinia14.0116.50141.00
6ITRYBOWSKA, BarbaraPOLB 16561800UKS ORLIK Rudnik n/Sanem13.0111.50137.00
7I++GREDKA, DominikaPOLB 15931900PSSz Pszczyna13.0110.50134.50
8I+DWILEWICZ, AgataPOLB 16441900KSz POLONIA Wrocław13.0101.00125.00
9I+KINDLER, KarolinaPOLB 14891900UKS KORONA Gdańsk13.088.00102.00
10I++GUZIK, NataliaPOLB 16531900UKS PIĄTKA Wieluń12.5116.50143.00
11I+KRZYWNICKA, MariaPOLB 15531900KSz GRYF Szczecin12.5112.00129.50
12I+JURKIEWICZ, ZuzannaPOLB 14751900UKS SP 1 Brzozów12.5107.50133.50
13I++BUCHTA, AgnieszkaPOLB 13701900UKS 21 Podlesie12.599.00120.50
14ITREMBOWIECKA-WYSOTA, APOLB 14721800AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska12.0111.50129.00
15I+TRUSZ, JuliaPOLB 13011900UKS RODŁO Opole12.0101.50122.50
16IPĘDRAK, PaulinaPOLB 15061800GKSz HETMAN Pilzno12.0100.00121.50
17I++SZELĄG, ZuzannaPOLB 14991900LKS CHROBRY Gniezno12.096.00118.00
18IWINTER, AnnaPOLB 14211800KKSz URANIA Krosno11.589.00104.00
19IKALINOWSKA, KarolinaPOLB 14701800KSz POLONIA Wrocław11.095.50119.50
20IBORKOWSKA, ZuzannaPOLB 15071800MKS EMDEK Bydgoszcz11.084.5099.50
21IIŁUKA, AgnieszkaPOLB 13691600RzKSz Rzeszów11.080.0094.00
22IKRZYSZTYŃSKA, AnnaPOLB 15311800KKSz URANIA Krosno10.5104.50129.00
23IOSSOLIŃSKA, MatyldaPOLB 14521800KSz POLONIA Warszawa 10.5100.00122.00
24I+ZAMARSKA, SylwiaPOLB 13711900MUKS SZS Cieszyn10.598.00120.00
25IZIZIUK, MartynaPOLB 15421800ASU Sokółka10.597.00115.00
26IIPRZEPIÓRA, AnnaPOL13081600KMKSzach Victoria Komplexbud Kielce10.595.50116.50
27ICIESIŃSKA, WeronikaPOL16361800AZS Poznań10.582.50101.00
28I+DALIGA, AnitaPOLB 14471900UKS TRZYDZIESTKA Olsztyn10.0103.50126.00
29IIANDRZEJEWSKA, MajaPOLB 12661600UMKS NA PIĘTERKU Poznań10.090.00109.50
30ISZULC, PatrycjaPOLB 16141800KSz POLONIA Wrocław9.5101.00121.50
31II+SURPETA, JuliaPOLB 13191700KKSz Kraków9.597.00118.00
32IIDIXA, JoannaPOLB 12051600KSz ORŁY Pleszew9.577.0090.00
33I+WÓJCIK, JagodaPOLB 13181900KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice9.090.50109.50
34IIKOCHAŃSKA, MagdalenaPOL11611600MUKS MDK Śródmieście Wrocław9.072.5085.50
35kPIWOWARCZYK, JuliaPOLB 10812000SSz SZACHPOL Łuków8.572.5085.50
36II+STEFAŃSKA, EmiliaPOLB 10741700LKS SANOVIA Lesko7.079.0092.00
37IIIMURIAS, AlicjaPOL01400ŻKSz Żary2.583.50101.00

W blitzu najlepsza okazała się być Wiktoria Cieślak z MKSz Rybnik.
Widać, że mają rękę w tym mieście do utalentowanych dziewcząt.

Wielkie gratulacje dla Natalii Guzik i Wiktorii Cieślak. Życzymy dalszych sukcesów!






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz