Przejdź do głównej zawartości

Vladimir Petkov wygrał X Figueira’s International Chess Tournament w Portugalii. Polacy na 2 i 3 miejscu!

Aleksander Miśta zajął w turnieju 2 miejsce, Foto: Przemysław Jahr
Wikimedia Commons 
Dzisiaj zakończył się X Figueira’s International Chess Tournament w Portugalii w którym zagrała trójka Polaków.
Dwaj arcymistrzowie, Aleksander Miśta i Krzysztof Jakubowski należeli do faworytów, ale solidarnie przegrali swoje partie ze zwycięzcą zawodów arcymistrzem Vladimirem Petkovem z Bułgarii.
W ostatniej rundzie obaj nasi arcymistrzowie zmierzyli się ze sobą i padł remis, co dało 2 miejsce dla Miśty a 3 dla Jakubowskiego. Obaj też odnotowali niewielkie zyski rankingowe.
Co mnie cieszy, pod opieką doświadczonych zawodników do Portugalii pojechała również 16-letnia Julia Antolak. Zajęła ona 21 miejsce i trochę straciła na rankingu. 

Strona turnieju

M.NrTytNazwisko i imięFEDELOPkt. TB1  TB2 rtg+/-
16GMPETKOV VladimirBUL25177,043,052,515,3
21GMMISTA AleksanderPOL25886,542,552,01,2
35GMJAKUBOWSKI KrzysztofPOL25206,542,551,06,8
44GMDEL RIO DE ANGELIS Salvador GESP25276,043,051,53,6
52GMSPRAGGETT KevinCAN25396,042,051,5-0,1
67GMGALEGO LuísPOR24686,042,051,011,5
73GMMAIOROV NikitaBLR25356,041,050,5-1,7
89IMSTELLA AndreaITA24556,041,050,02,9
913IMVASSALLO BARROCHE MauricioESP23626,039,548,012,0
1012FMSOUSA Andre VenturaPOR23806,039,547,03,9
1115FMALSHAMEARY PUENTE IsmaelESP23086,039,047,025,8
1220WIMGAVASHELI AnaGEO22036,035,542,026,4
138GMROMANISHIN Oleg MUKR24565,541,550,0-2,4
1411
BOGDANOV EgorUKR24005,538,547,5-5,8
1518FMSANTOS Antonio PPOR22565,040,047,05,4
1614IMPIASETSKI LeonCAN23295,036,544,0-4,1
1710IMSTETS DmitryUKR24365,036,044,0-16,0
1821CMDIAS IvoPOR21945,036,043,5-8,8
1919WGMTSATSALASHVILI KetiGEO22465,036,042,5-6,8
2027
FERNANDES MiguelPOR19905,035,541,028,8
2124WFMANTOLAK JuliaPOL21335,034,040,5-15,2
2217FMRIBEIRO FernandoPOR22645,034,040,0-21,4
2316FMPADEIRO JosePOR22924,537,546,02,6
2422
GUERREIRO NunoPOR21684,534,037,5-12,8
2525
CRUZ JorgePOR20574,532,038,5-7,8
2630
REPRESA PEREZ MireyaESP19754,532,036,011,6
2728
VEIGA Jose Francisco R P NevePOR19904,036,543,536,4
2826WFMREDONDO Arguelles GracielaESP20294,034,540,5-4,0
2932
FELIZES PauloPOR19004,032,537,51,0
3029
ADAMS PhilipENG19764,032,537,5-22,8
3133
ROQUE Armando FilipePOR18874,031,537,5-14,0
3241
FERNANDES Ricardo PaulosPOR16334,031,039,094,0
3338
FERNANDES João PedroPOR17764,031,037,021,6
3434
GODINHO Marques PedroPOR18724,030,036,5-27,0
3536
PAIS BrunoPOR18204,027,533,0-14,2
3623
IAGAR Razvan-GabrielROU21553,533,538,5-14,6
3739
MARÇAL PauloPOR17693,531,538,510,2
3837
JONES Chris SENG18183,530,534,0-15,4
3948
GAMA JoãoPOR14083,527,531,047,2
4040
DIAS JoséPOR16803,526,030,5-30,4
4145
PIPIRAS Filipa FortunaPOR15413,525,030,0-10,8
4235
MARQUES João PauloPOR18203,032,035,5-4,4
4344
MENDES CarlosPOR15973,029,535,0-6,8
4443
BOUXO LuísPOR15973,029,032,5-17,4
4542
SANTOS Isabel PPOR16183,027,032,5-18,8
4647
MÕES CarlosCPV14193,026,529,5-9,4
4746
AZUL ArturPOR15262,528,535,08,2
4849
ANTUNES PauloPOR13832,524,028,50,4
4931
GAUCHE EduardoBRA19132,032,037,5-2,8
5050
RAMOS Antonio NunesPOR01,528,033,5

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Michał Brodowski wygrał Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej w grze błyskawicznej

Chyba nie wszyscy kochają Krajową Administrację Skarbową 😀
Ale skoro czasem pokazuje ona ludzką twarz i zamiast zajmować się poborem podatków, ceł i danin organizuje turniej szachowy...

Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej wyniki turnieju błyskawicznego.
2017-10-20, Białobrzegi, 9 rund, tempo P'5
MTytNazwisko ImięELORankPkt.Bch.Prog.W1IIBrodowski, Michał018007,549,0037,572kMorcinek, MarianB 229522007,052,0033,073kCiechociński, StefanB 188622007,051,5038,074IJozwik, JacekB 195120007,049,0034,565IPiekarski, Łukasz192120006,547,5036,066IIIChibowski, JacekB 1691

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0