Przejdź do głównej zawartości

Vassily Ivanchuk wygrał World Rapid Chess Championships. Doha 26-30 Grudnia 2016.

source
Cieszę się prawie jak dziecko :)
"Stary", Mistrz, dochodzący pięćdziesiątki Wasia Iwańczuk został Mistrzem Świata w rapidzie.
Po drodze "stuknął" Magnusa Carlsena i dzięki najlepszej wartościowości stanął na najwyższym podium.
W turnieju nie liczył się zupełnie nominalnie drugi szachista świata - Siergiej Karjakin.
Rosjanin walczył stale na dalszych szachownicach nie zbliżając się praktycznie do pierwszych stołów - nie miał okazji zagrania z nikim z pierwszej trójki na mecie.
Niestety, słabo wypadł również nasz jedynak w tych zawodach - Radek Wojtaszek. Zdobyte 8,5 pkt. i 33 miejsce z pewnością nie zadowalają. 


Games download     Strona turnieju

Rk.SNo
NameFEDRtgIPts. TB1  TB2 
110GMIvanchuk VassilyUKR277111,02747129,0
212GMGrischuk AlexanderRUS276711,02740128,5
31GMCarlsen MagnusNOR290611,02701127,5
45GMMamedyarov ShakhriyarAZE280510,02738130,5
513GMYu YangyiCHN274310,02724122,5
63GMNepomniachtchi IanRUS281210,02713125,5
762GMAnton Guijarro DavidESP260510,02669112,0
851GMVidit Santosh GujrathiIND26439,52758125,5
911GMAronian LevonARM27709,52749133,0
106GMDominguez Perez LeinierCUB28039,52711127,5
1133GMNguyen Ngoc Truong SonVIE26859,52689117,5
1230GMAmonatov FarrukhTJK26939,52665115,0
1326GMCheparinov IvanBUL26999,52645112,5
1421GMKorobov AntonUKR27149,02743135,0
1547GMLi Chao BCHN26489,02733124,5
167GMAnand ViswanathanIND28029,02707126,5
1727GMJakovenko DmitryRUS26999,02674116,5
1814GMMelkumyan HrantARM27369,02664121,0
194GMKarjakin SergeyRUS28069,02651111,5
2046GMVolokitin AndreiUKR26509,02627112,0
2154GMGanguly Surya ShekharIND26319,02618109,0
2249GMBanikas HristosGRE26479,02586100,5
2342GMBu XiangzhiCHN26638,52732117,5
2439GMRiazantsev AlexanderRUS26718,52701118,0
2588IMHenriquez Villagra CristobalCHI24498,52692113,0
268GMVachier-Lagrave MaximeFRA27958,52689122,5
2735GMBortnyk OlexandrUKR26788,52682113,0
282GMNakamura HikaruUSA28398,52674116,0
2924GMInarkiev ErnestoRUS27078,52672120,5
3038GMHowell David W LENG26718,52661114,0
3140GMMamedov RaufAZE26708,52634109,5
3225GMDreev AlekseyRUS27058,52617109,5
3318GMWojtaszek RadoslawPOL27218,52609111,5
3450GMAdhiban B.IND26458,52604105,0
3553IMQuparadze GigaGEO26378,52578107,5
3661GMWei YiCHN26098,02731118,0
3715GMZhigalko SergeiBLR27288,02660118,0
389GMRadjabov TeimourAZE27888,02652121,5
3928GMAkopian VladimirARM26988,02650117,0
4048GMVitiugov NikitaRUS26488,02649107,5
4123GMTomashevsky EvgenyRUS27108,02645118,5
4217GMMalakhov VladimirRUS27218,02642115,0
4332GMAmin BassemEGY26918,02642106,5
4443GMMatlakov MaximRUS26628,02629106,5
4516GMArtemiev VladislavRUS27238,02628114,0
4660GMJumabayev RinatKAZ26118,02626108,0
4729GMSalem A.R. SalehUAE26948,02625113,5
4831GMLeko PeterHUN26928,02592108,5
4920GMDubov DaniilRUS27168,02579108,5
5055GMAdly AhmedEGY26278,02578106,5
5141GMNajer EvgeniyRUS26678,0257199,5
5237GMNaiditsch ArkadijAZE26728,0255999,0
5393GMSanal VahapTUR24117,52659110,5
5458GMLu ShangleiCHN26157,52637107,5
5519GMOnischuk VladimirUKR27207,52627114,0
5634GMVallejo Pons FranciscoESP26857,52623110,0
5773GMTari AryanNOR25527,52618101,5
5845GMMoiseenko AlexanderUKR26517,52593104,5
5957GMGrandelius NilsSWE26187,52583105,5
6075GMLalith Babu M RIND25497,5252497,5
6156GMPantsulaia LevanGEO26227,02748127,0
6274GMKhusnutdinov RustamKAZ25497,02699117,5
6367GMBok BenjaminNED25897,02693116,0
6476GMBorisek JureSLO25477,02664116,5
6564GMMchedlishvili MikheilGEO25937,02659107,0
6677GMAleksandrov AleksejBLR25427,02652110,0
6783GMDarini PouriaIRI25127,02628112,0
6899IMFirouzja AlirezaIRI22707,02610106,5
6936GMFressinet LaurentFRA26767,02608110,0
7071GMDebashis DasIND25717,02601106,5
7122GMJobava BaadurGEO27107,02596103,5
7272GMGhaem Maghami EhsanIRI25547,02567104,5
7344GMHalkias SteliosGRE26527,02566101,5
7463GMPerez Ponsa FedericoARG25967,02559104,5
7559GMFlores DiegoARG26127,02548101,0
7669GMMareco SandroARG25797,0252895,0
7782GMPichot AlanARG25196,52663114,0
7884IMAtabayev YusupTKM24936,52660107,5
79102IMXu YiCHN22506,52629107,0
8081GMAtabayev MaksatTKM25216,52602103,5
8166GMBindrich FalkoGER25916,52598109,0
8279GMSvane RasmusGER25326,52557101,5
8391IMBelyakov BogdanRUS24256,5254999,5
8480GMKozul ZdenkoCRO25276,5252895,0
8552GMBosiocic MarinCRO26426,5247693,5
8670GMTregubov Pavel V.RUS25766,02626108,0
87101GMMaghsoodloo ParhamIRI22586,0258398,0
8886IMSalinas Herrera PabloCHI24666,02557102,5
8996
Gashimov SarkhanAZE23516,0252390,0
9094GMNeelotpal DasIND23876,0251491,0
9165GMAgdestein SimenNOR25916,0251297,0
9278GMPotapov PavelRUS25396,0250395,0
9397FMHirneise JensGER23156,0249685,5
9495IMQuintiliano Pinto Renato R.BRA23606,0248493,0
95100FMSaeed IshaqUAE22616,0245185,5
9685GMAl-Sayed MohammedQAT24796,0244287,0
9768GMZhang ZhongSGP25836,0233877,0
9892IMTissir MohamedMAR24185,5253089,5
9990IMHirneise TobiasGER24305,5252097,0
100104IMGholami AryanIRI21065,5248092,0
10198IMChristiansen Johan-SebastianNOR23145,5246684,5
10289IMShytaj LucaITA24355,0245086,5
10387GMKayumov SergeyUZB24564,5243884,5
104103
Stratonowitsch AndreSEY21382,5241580,0
105105
Khayat Abdullah FKSA18071,0240779,5
106106
Mohamed Ali DimaDJI00,0238580,0

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Mirosław Lewicki wygrywa Pula Open w Chorwacji

Duży sukces w Chorwacji odniósł Mirosław Lewicki. Nie tylko że zajął pierwsze miejsce w Pula Open, ale na dodatek wypełnił normę arcymistrzowską. To chyba największy sukces w karierze 22-letniego Polaka.
Gratulacje! 


Wyniki Końcowe   PartieStrona Turnieju
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3 1CMLewicki MirosławPOL23467,553,047,557,52IMChristiansen Johan-SebastianNOR24577,550,545,055,53GMAntal GergelyHUN25267,054,049,058,04GMFercec NenadCRO24607,049,044,553,55IMPetran PeterSVK23017,046,542,050,0

Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---