W świąteczny turnieju szachowym w Litomyślu zagrał pluton polskich szachistów!

Pałac w Litomyślu, by Pudelek, Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43271956
W pięknych okolicznościach przyrody 🚩 w turnieju świątecznym w Litomyślu zagrało 75 miłośników królewskiej gry.
A dlaczego w pięknych okolicznościach? - bo w Litomyślu można podziwiać widoczny na zdjęciu wspaniały zamek wpisany na listę UNESCO. Co prawda, sala turniejowa mieściła się gdzie indziej, ale czasu na zwiedzanie było sporo.

W Czechach wystartował niezły oddział polskich szachistów, gdzieś tak w sile plutonu 😉 

Rozgrywki zakończyły się 1 stycznia, a wtedy okazało się, że jednak zwyciężył reprezentant gospodarzy Tomas Kraus a najlepszy z Polaków, mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki zajął piąte miejsce.
  

Wyniki końcowe   Strona turnieju
MSNTyt
NazwiskoFedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3 
14IMKraus TomasCZE24037,540,552,52269
21IMPlat VojtechCZE25327,041,053,02274
33GMStarostits IlmarsLAT24137,038,548,52234
45FMPulpan JakubCZE24016,539,051,02227
57IMChojnacki KrzysztofPOL23686,538,549,52197
615IMVuelban VirgilioPHI22986,537,048,52118
72GMNeuman PetrCZE24206,040,552,02226
813FMCerveny PetrCZE23006,040,551,52238
910FMPaul JohannesGER23196,039,050,02187
1012
Nowak KamilPOL23016,038,049,02150
119FMMalik JanCZE23206,037,549,02148
1221
Koziol KamilPOL21726,036,546,02171
1314
Swicarz MaciejPOL23006,036,046,52127
148IMKlima LukasCZE23566,036,045,52107
1528
Sernecki FranciszekPOL20585,537,546,52135
1616IMKernazhitsky LeonidUKR22955,536,546,02050
1717
Dowgird FilipPOL22275,536,543,52068
1811FMHollan PetrCZE23135,536,047,52106
1919FMJedlicka AlesCZE21945,534,043,52024
206IMCerveny MartinCZE23955,040,051,02186
2131IMZolnierowicz KrzysztofPOL20305,037,045,02109
2224
Simet MartinCZE21145,036,546,52116
2318WIMRichterova NatasaCZE21995,036,546,02064
2433
Houska BronislavCZE20005,036,545,52064
2522
Pekar VaclavCZE21705,036,046,51979
2623
Schaefer ReykGER21475,034,545,02011
2720
Splichal StanislavCZE21775,034,044,51939
2826
Dzikowski MichalPOL20905,033,543,52011
2943
Sodomka AdamCZE18825,030,539,01983
3035
Gajdos DanielCZE19685,030,538,51874
3139
Czyz ArturPOL19215,030,039,01924
3241
Sieber MartinGER18965,029,538,01889
3329
Svanda OndrejCZE20375,029,037,51762
3427
Mulenko AlexanderRUS20744,533,543,01916
3525
Jandl VojtechCZE20924,533,042,01998
3650
Redzisz MichalPOL17444,533,042,01947
3730
Bradac RomanCZE20344,532,542,02002
3836
Seibt SaschaBEL19394,532,042,01925
3938
Deutsch JoeyGER19354,530,539,51893
4042
Krusina PatrikCZE18834,530,039,51866
4132WCMPribylova SofieCZE20094,530,038,51832
4237
Galvanek LadislavSVK19384,529,035,51808
4352
Lajsek TomasCZE17224,034,545,01983
4454
Koubova Anna MarieCZE17044,034,544,51982
4544
Pribyl ViktorCZE18784,032,542,01960
4645
Zeman LadislavCZE18164,030,038,51881
4734CMKrupa KrzysztofPOL19774,029,539,01811
4866
Nisztuk MichalPOL15124,029,537,51894
4971
Kuik HanNED04,027,534,51769
5049
Rokos FilipCZE17714,027,035,51788
5146
Skockova KaterinaCZE18094,027,034,01756
5273
Krivohlavek DavidCZE04,026,534,01777
5359
Svanda AdamCZE16484,026,033,01813
5455
Pawicka MagdalenaPOL16734,024,532,01709
5557
Kaczmarczyk JakubPOL16673,529,536,51893
5656
Bethge JohannaGER16713,529,536,01798
5763
Mazurek BartoszPOL15303,528,537,01907
5848
Svanda RadekCZE17793,528,035,51781
5940
Sokolski AleksanderPOL19103,527,537,51710
6051
Hampel RudolfCZE17373,527,535,51765
6162
Wolska MartaPOL15563,527,535,51760
6247
Bartos KarelCZE17953,527,035,01849
6369
Stankiewicz AlicjaPOL14443,527,034,51846
6467
Majchrzak PrzemyslawPOL15013,522,028,51638
6565
Valik OndrejCZE15183,027,535,51733
6661
Krusina AdolfCZE15863,026,533,51780
6760
Rychtecky PavelCZE16013,025,532,01788
6864
Ilnicki TomaszPOL15253,025,030,51659
6975
Bulva FrantisekCZE02,524,031,01655
7070
Nowak FilipPOL13942,523,529,51647
7153
Krcil RomanCZE17182,522,530,01630
7268
Krivohlavek JosefCZE14622,522,529,51623
7372
Slunsky PetrCZE02,522,029,01596
7458
Vodicka MartinCZE16602,026,034,01701
7574
Pospisil PavelCZE01,527,034,51696



Komentarze