Przejdź do głównej zawartości

Nana Dzagnidze Mistrzynią Europy kobiet w szacach. Najlepsza z Polek, Monika Soćko zajęła 6 miejsce.


Nieźle na Mistrzostwach Europy kobiet w szachach wypadła Monika Soćko. Najlepsza nasza szachistka zdobyła 7,5 pkt. i zajęła dobre, szóste miejsce.
Tytuł pojechał do kraju, gdzie ponoć wszystkie kobiety grają w szachy 😀 - czyli do Gruzji.
Tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła Nana Dzagnidze - gratulacje!

Wyniki końcowe w tabeli poniżej    Strona Mistrzostw   Wszyskie partie do pobrania
MSNrTyt
NazwiskoFedELOPkt TB 1  TB 2  TB 3 Rp
14GMDzagnidze NanaGEO25288,50,070,075,52646
214WGMGoryachkina AleksandraRUS24528,00,068,073,02576
318IMGalliamova AlisaRUS24448,00,061,566,02529
43GMLagno KaterynaRUS25437,50,070,076,02506
52GMMuzychuk MariyaUKR25467,50,069,074,02547
69GMSocko MonikaPOL24627,50,068,073,52505
721GMDanielian ElinaARM24377,50,068,073,02528
812IMPaehtz ElisabethGER24547,50,067,573,02531
933IMNechaeva MarinaRUS23957,50,067,571,52479
1017GMKhotenashvili BelaGEO24457,50,065,070,02487
1120GMZhukova NataliaUKR24387,50,064,570,02520
127WGMPogonina NatalijaRUS24787,50,064,069,02476
1310GMHoang Thanh TrangHUN24597,50,063,068,02500
1452IMGara AnitaHUN23547,50,062,567,02482
1526IMGaponenko InnaUKR24167,50,061,566,02453
1623IMKashlinskaya AlinaRUS24267,00,066,070,52455
1756WGMOsmak IulijaUKR23487,00,065,569,02455
1811IMJavakhishvili LelaGEO24567,00,065,070,52436
1929FMPustovoitova DariaRUS24117,00,063,068,02465
208WGMGirya OlgaRUS24707,00,062,567,52450
2113GMCramling PiaSWE24527,00,062,567,52419
2231WGMHoolt SarahGER23987,00,062,566,52481
2328IMVega Gutierrez SabrinaESP24137,00,062,066,52411
2427IMSzczepkowska KarinaPOL24147,00,058,563,02355
2555WGMMammadzada GunayAZE23487,00,058,061,52381
261GMMuzychuk AnnaUKR25876,50,071,077,02458
2770WIMFataliyeva UlviyyaAZE22876,50,067,070,02426
2822IMAtalik EkaterinaTUR24296,50,064,568,52414
2945IMArabidze MeriGEO23736,50,064,568,52368
3064WGMBuksa NataliyaUKR23146,50,064,066,52385
315GMStefanova AntoanetaECX25276,50,063,068,02381
3286WGMAbdulla KhayalaAZE22416,50,062,566,02405
3339IMOvod EvgenijaRUS23826,50,062,066,52363
3442WGMPapp PetraHUN23786,50,062,066,02356
3550IMMammadova GulnarAZE23576,50,060,064,52354
3651IMLazarne Vajda SzidoniaHUN23556,50,060,064,02346
3736IMBulmaga IrinaROU23946,50,060,063,52375
3875WGMGolubenko ValentinaCRO22716,50,059,563,52335
3972WGMAmbartsumova KarinaRUS22826,50,059,560,02305
4030IMMelia SalomeGEO24006,50,059,063,52350
4173WIMUnuk LauraSLO22756,50,059,062,52415
4249WGMBabiy OlgaUKR23596,50,058,562,52332
4316IMBodnaruk AnastasiaRUS24466,50,057,060,52338
4448
Badelka OlgaBLR23626,50,055,560,02313
4567IMGvetadze SofioGEO22926,50,055,559,02290
4624IMMkrtchian LilitARM24256,50,055,059,52340
4734IMZimina OlgaITA23956,00,072,076,52425
4853FMBrunello MarinaITA23546,00,067,071,02393
496IMBatsiashvili NinoGEO24966,00,064,069,02380
5015WGMZawadzka JolantaPOL24496,00,063,068,02363
5198WIMIsgandarova KhayalaTUR22116,00,063,066,52366
5240IMCharochkina DariaRUS23816,00,060,565,02295
5347WGMYildiz Betul CemreTUR23676,00,060,064,52304
5461WGMMalakhova ElizavetaUKR23246,00,060,063,52351
5583WFMIvanenko Olga I.UKR22526,00,060,063,02392
5689WIMKantane AnnaPOL22306,00,059,061,52298
5738IMZiaziulkina NastassiaBLR23876,00,058,562,02276
5860WGMGara TiciaHUN23256,00,057,560,52312
5990WGMToma KatarzynaPOL22296,00,057,060,02260
6054IMMilliet SophieFRA23526,00,056,560,52282
6132IMHouska JovankaENG23976,00,055,560,02254
6271WFMTravkina AnastasiaRUS22876,00,054,556,52185
6384WIMNarva MaiEST22496,00,050,052,52104
6491WIMBalaian AlinaRUS22296,00,049,052,52182
6562WGMMamedjarova ZeinabAZE23225,50,071,073,52367
6644GMArakhamia-Grant KetevanSCO23745,50,066,070,02314
6780WGMCalzetta Ruiz MonicaESP22575,50,065,570,52357
6879WGMSandu MihaelaROU22615,50,063,567,52379
6966WGMBerzina IlzeLAT22975,50,063,567,52299
7043WGMKovanova BairaRUS23765,50,062,066,52281
7195WFMZherebtsova AlexandraRUS22225,50,061,065,52331
7277WIMZaksaite SalomejaLTU22625,50,061,065,02329
7365WIMKhomeriki NinoGEO23085,50,061,064,52268
7435WGMTsolakidou StavroulaGRE23955,50,059,564,52280
7592WIMGevorgyan MariaARM22275,50,059,563,02277
7674WIMFuchs JudithGER22745,50,058,562,52241
7741IMSavina AnastasiaRUS23785,50,057,061,52250
7825IMSkripchenko AlmiraFRA24205,50,056,061,02263
79118WIMMakka IouliaGRE20695,50,056,060,52287
8019IMDaulyte DeimanteLTU24435,50,056,060,52220
8178WGMOzturk KubraTUR22615,50,055,559,52278
82110WFMOlde MargarethEST21105,50,055,558,52248
8376WGMMamedjarova TurkanAZE22675,50,055,058,52194
8481WIMKazarian Anna-MajaNED22575,50,052,555,52154
85100WFMParamzina AnastasyaRUS22025,50,051,554,52125
8682IMSedina ElenaITA22535,00,062,567,52287
87105WFMSazonova AnastasiaRUS21435,00,062,067,02315
8857WIMWarakomska AnnaPOL23435,00,061,065,02261
8963WGMCosma Elena-LuminitaROU23165,00,060,563,52253
9097WIMSemenova ElenaRUS22125,00,060,064,52243
9188WIMDrljevic LjiljaSRB22375,00,058,562,52296
9237WGMMichna MartaGER23895,00,057,562,02235
93104WIMUtiatskaja IrinaRUS21525,00,057,061,02285
9469WGMDoluhanova EvgeniyaUKR22875,00,057,060,52201
9558FMAntova GabrielaECX23355,00,056,060,52164
9685WIMKomiagina MariaRUS22475,00,056,060,02200
9768IMGalojan LilitARM22905,00,056,059,02159
98107WFMGueci TeaITA21325,00,055,559,52223
99101WFMBalajayeva KhanimAZE21965,00,055,059,02274
100119WFMBeydullayeva GovharAZE20545,00,054,557,02115
10193FMStetsko LanitaBLR22265,00,054,057,52140
10287WIMMammadova NarminAZE22405,00,053,055,52178
103131WCMGundogan Sinem CaglaTUR18855,00,052,055,52190
104109WIMTsiganova MonikaEST21115,00,050,053,02135
105106IMPetrenko SvetlanaMDA21364,50,059,062,52123
106130
Chan NarunaRUS19814,50,057,061,52246
107102WIMPavlidou EkateriniGRE21804,50,053,557,52184
108120WCMSinitsina AnastassiaEST20524,50,053,556,52119
10996WFMMovileanu DanielaITA22134,50,053,056,52077
110115WCMArda Cagil IrmakTUR20894,50,053,055,52171
111117WFMBaptista Ana FilipaPOR20714,50,052,054,52058
112112WFMVidruska RenateLAT20934,50,050,052,02023
113113WFMHapala ElisabethAUT20914,50,049,550,01983
11446WIMOsmanodja FilizGER23704,50,049,052,02046
115111WFMCaglar SilaTUR20934,50,047,550,02013
11659WGMWorek JoannaCZE23304,50,047,050,01952
11799WFMExler VeronikaAUT22084,50,045,548,51942
118121WFMGrapsa GeorgiaGRE20494,00,052,555,52005
119122
Otikova ElinaLAT20494,00,051,054,02042
120123WCMOzbay EceTUR20354,00,051,053,51994
121116
Azimova KarinaRUS20724,00,050,053,52012
122114
Krumina LindaLAT20904,00,050,053,01980
12394WIMLickrastina AgneseLAT22234,00,049,553,01957
124126WFMNarva ReginaEST20004,00,049,052,01934
125129
Parhomenko MargaritaLAT19874,00,046,046,51912
126103WGMErneste IngunaLAT21684,00,044,547,01859
127138
Golsta MadaraLAT16194,00,044,046,01907
128141
Atte RebekaLAT14984,00,042,042,51888
129125WCMSibajeva MarijaLTU20114,00,041,543,51753
130108WFMDe Seroux CamilleSUI21223,50,057,561,52131
131127
Heinatz MariaSUI19903,50,050,553,51955
132128
Limanovska ElizabeteLAT19903,50,049,551,51963
133133
Maklakova NellijaLAT18293,50,048,549,01940
134137
Nikolajeva MarijaLAT16733,50,043,546,01932
135139
Norlamo SarabellaFIN16193,50,041,041,51777
136142
Ni Mhuireagain EibhiaIRL14963,50,035,536,01606
137124WGMKouvatsou MariaGRE20163,00,052,055,02149
138132
Harlinska SandraLAT18813,00,047,550,51870
139135WCMZvereva MargaritaRUS17713,00,045,047,01851
140136
Ristoja AulikkiFIN17163,00,041,041,51682
141140
Golsta RamonaLAT15603,00,040,543,01758
142134
Vainovska ValentinaLAT17922,50,041,041,51598
143143
Ivanova Katrina TelmaLAT13402,00,037,538,01564
144144
Mieze NataljaLAT12231,00,035,537,0965

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Mirosław Lewicki wygrywa Pula Open w Chorwacji

Duży sukces w Chorwacji odniósł Mirosław Lewicki. Nie tylko że zajął pierwsze miejsce w Pula Open, ale na dodatek wypełnił normę arcymistrzowską. To chyba największy sukces w karierze 22-letniego Polaka.
Gratulacje! 


Wyniki Końcowe   PartieStrona Turnieju
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3 1CMLewicki MirosławPOL23467,553,047,557,52IMChristiansen Johan-SebastianNOR24577,550,545,055,53GMAntal GergelyHUN25267,054,049,058,04GMFercec NenadCRO24607,049,044,553,55IMPetran PeterSVK23017,046,542,050,0

Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---