Przejdź do głównej zawartości

Po rozegraniu pięciu rund w turnieju szachowym w Dubaju prowadzi IM Latasa Jaime Santos

Dubai, by see above.
Compilation by Chronus. - {{Cc-by-sa-2.0}} by Jan Michael Pfeiffer
{{Cc-by-sa-3.0}} by Jósa Levente Zoltán,
Jósa András{{PD-USGov-NASA-AP}} by Member of the Expedition 22 crew., CC BY-SA 3.0,

Jak zwykle na turniejach gdzie są dobre i liczne nagrody zjawiła się spora grupa arcymistrzów. Ale jak na razie prowadzi mistrz międzynarodowy z Hiszpanii z przeciętnym rankingiem.
W rundzie IV i V dwóch arcymistrzów pokonał, a jak będzie dalej - warto śledzić przebieg turnieju.
   


Tabela po rozegraniu pięciu rund    Strona turnieju
M
NazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
1IMSantos Latasa JaimeESP25655,00,012,59,0
2GMIturrizaga Bonelli EduardoVEN26714,50,014,010,5
3GMVidit Santosh GujrathiIND26704,50,013,59,5

GMYilmaz MustafaTUR26144,50,013,59,5
5IMVignesh N RIND24114,50,012,08,5
6GMAmin BassemEGY26634,00,015,011,0
7GMFier AlexandrBRA25624,00,014,510,0
8GMSafarli EltajAZE26804,00,014,010,0

GMOleksiyenko MykhayloUKR26434,00,014,010,0
10GMMchedlishvili MikheilGEO26024,00,013,59,5
11GMCan EmreTUR25784,00,013,59,0
12IMSalomon JohanNOR24874,00,013,09,0
13GMSargissian GabrielARM26664,00,012,58,5

GMZhigalko SergeiBLR26394,00,012,58,5
15GMJones Gawain C BENG26714,00,012,08,5
16IMKarthikeyan P.IND25074,00,012,08,5
17GMAdly AhmedEGY25974,00,012,08,0
18GMZhang ZhongSGP26414,00,011,08,0
19GMIdani PouyaIRI25734,00,011,08,0
20GMKorobov AntonUKR26954,00,011,07,5
21GMBok BenjaminNED26054,00,010,57,5
22GMPantsulaia LevanGEO25893,50,015,511,0
23GMAreshchenko AlexanderUKR26863,50,015,510,5
24GMPichot AlanARG25563,50,015,010,5
25GMMareco SandroARG26553,50,015,010,0
26GMAntipov Mikhail Al.RUS25863,50,014,510,0
27GMGupta AbhijeetIND26073,50,014,09,5
28GMAnton Guijarro DavidESP26793,50,013,510,0
29GMSunilduth Lyna NarayananIND25513,50,013,59,5
30GMRakhmanov AleksandrRUS26653,50,013,09,5
31IMXu XiangyuCHN25033,50,013,09,0
32GMTari AryanNOR25973,50,013,08,5
33IMDimakiling OliverPHI24063,50,012,59,0
34GMDebashis DasIND25013,50,012,59,0
35IMFirouzja AlirezaIRI24923,50,012,58,5


Sidhant MohapatraIND23413,50,012,58,5
37IMVisakh N RIND24643,50,012,08,5
38GMKotanjian TigranARM24693,50,012,08,0
39GMDeepan Chakkravarthy J.IND24833,50,012,07,5
40
Xu YinglunCHN25573,50,011,58,0

IMViani Antonio DcunhaIND24103,50,011,58,0
42GMLalith Babu M RIND25713,50,011,57,5

IMSantos Ruiz MiguelESP24803,50,011,57,5

IMPascua HaridasPHI24413,50,011,57,5

IMNitin S.IND24323,50,011,57,5
46IMYap Kim StevenPHI23793,50,011,57,0
47GMAbasov NijatAZE25883,50,011,08,0
48IMAsadli VugarAZE24313,50,011,07,5

GMLaxman R.R.IND24033,50,011,07,5


Iniyan PIND23993,50,011,07,5

IMD`costa Lorin A RENG23903,50,011,07,5
52IMPadmini RoutIND24003,50,011,07,0
53IMKuybokarov TemurUZB25043,50,010,57,5
54
Sameir RamezEGY20623,50,010,57,0
55IMSiva MahadevanIND23633,50,010,56,5
56GMMastrovasilis AthanasiosGRE25243,50,010,07,0
57GMSalem A.R. SalehUAE26523,50,010,06,5
58GMAkopian VladimirARM26753,00,014,510,5
59IMPraggnanandhaa RIND24473,00,014,09,5

GMHesham AbdelrahmanEGY23483,00,014,09,5
61CMGukesh DIND22603,00,014,09,0
62AGMNishant MalhotraIND21973,00,013,59,5
63IMTania SachdevIND24293,00,013,59,5

FMSaeed IshaqUAE23603,00,013,59,5
65
Harikrishnan.A.RaIND23053,00,012,59,0


Aliyev RavanAZE22563,00,012,59,0
67IMTissir MohamedMAR23643,00,012,58,5


Raahul V SIND23063,00,012,58,5
69IMStany G.A.IND24953,00,012,58,5

IMShyaamnikhil PIND24543,00,012,58,5
71
Ashwath R.IND22423,00,012,08,5
72
Dhulipalla Bala Chandra PrasadIND23373,00,012,07,5
73GMIndjic AleksandarSRB25893,00,011,58,5
74
Rayes Abdul KaderSYR22323,00,011,58,0
75WGMMona KhaledEGY21663,00,011,57,0


Vantika AgrawalIND21303,00,011,57,0
77GMSchroeder Jan-ChristianGER25293,00,011,08,0
78FMThakur AkashIND23633,00,011,07,5
79IMBashirli NailAZE23693,00,011,06,5
80
Yohan J.IND21643,00,010,06,5

CMMullick RaahilIND17103,00,010,06,5
82
Dimarucut Francis ErwinPHI22113,00,09,56,0
83
Schaarschmidt MarcoGER20393,00,09,06,0
84
Vijay Anand M.IND19563,00,09,05,5
85
Abbasov VusalAZE22112,50,014,510,5
86
Jeet JainIND20782,50,014,59,5
87IMGrigoryan KarenTKM23082,50,014,010,0
88
Dodeja PawanIND22352,50,013,510,0
89GMSalgado Lopez IvanESP26412,50,013,59,5

WIMBlagojevic TijanaMNE22612,50,013,59,5


Priyanka NutakkiIND20842,50,013,59,5
92
Arjun KalyanIND22802,50,013,09,0


Pranav VIND21492,50,013,09,0

WFMHallaeva BaharTKM20832,50,013,09,0
95
Sankalp GuptaIND22652,50,012,59,0


Mortel MarlonPHI20482,50,012,59,0
97CMKulkarni BhaktiIND22862,50,012,58,5
98
Jayakumaar SIND22292,50,012,08,5
99IMRathnakaran K.IND23832,50,012,08,0


Prithu GuptaIND22262,50,012,08,0

FMSadhwani RaunakIND22182,50,012,08,0
102
Saurabh AnandIND22842,50,012,07,0
103WIMPratyusha BoddaIND22812,50,011,58,0

WGMMaisuradze NinoFRA22732,50,011,58,0


Jaiswal PuneetIND22192,50,011,58,0
106
Ebner JohannAUT20282,50,011,58,0
107IMRajesh V A VIND23242,50,011,57,5
108
Gangozo Rolando F.PHI21242,50,011,07,5


Makhija AashnaIND18582,50,011,07,5
110
Kavinda AkilaSRI21212,50,011,07,0
111FMAhmadzada AhmadAZE23552,50,011,07,0

WGMMakropoulou MarinaGRE21442,50,011,07,0
113
Arjun KIND22322,50,010,57,0


Pranav AnandIND20832,50,010,57,0


Deng TianleCHN20772,50,010,57,0


Doshi Moksh AmitbhaiIND19742,50,010,57,0
117IMAhmad Al KhatibJOR23082,50,010,06,5

CMMendonca Leon LukeIND21102,50,010,06,5


Panda SambitIND19592,50,010,06,5


Astanova ZohreTKM17622,50,010,06,5
121FMMohammad Fahad RahmanBAN21822,50,010,05,5
122
Kulkarni RakeshIND23252,50,09,56,0

CMAditya MittalIND21832,50,09,56,0

WGMGeldiyeva MahriTKM21822,50,09,56,0

WFMTarini GoyalIND20772,50,09,56,0
126
Harini S.IND21502,50,09,05,0
127WFMSalonika SainaIND20982,50,08,04,5
128WIMGagare ShalmaliIND20772,50,07,53,5
129
Kumar GauravIND21722,00,013,59,5
130FMMohannad FarhanJOR23192,00,013,09,0
131WIMMaroroa SueENG21482,00,012,58,5
132
Dushyant SharmaIND20132,00,012,08,5

WFMBoshra AlshaebyJOR19922,00,012,08,5
134IMRoy PrantikIND23722,00,012,08,0

WGMGomes Mary AnnIND23162,00,012,08,0
136
Narendran GouthamanIND17572,00,012,07,5
137WFMAtabayeva OgulgerekTKM19452,00,011,07,5
138
Asmar ElieLBN20432,00,011,07,5


Siddharth SabharishankarIND19502,00,011,07,5
140IMFeldman VladimirAUS21212,00,011,07,0
141WCMIsha SharmaIND18782,00,010,57,5
142WIMKhalafova NarminAZE23032,00,010,57,0

FMPiyumantha M Sasith NipunSRI20272,00,010,57,0


Nitze FlorianGER17392,00,010,57,0
145IMKanter EduardRUS23832,00,010,56,5
146FMEl Jawich AmroLBN22592,00,010,07,0
147WFMOvezdurdiyeva JemalTKM20732,00,010,06,5


Nair SanjeevIND19382,00,010,06,5
149
Panesar VedantIND20362,00,010,06,5
150WFMSrija SeshadriIND21662,00,010,06,0
151
Baivab MishraIND21052,00,09,56,5
152IMSultan IbrahimUAE20332,00,09,56,0
153WIMZarkovic MilaSRB22562,00,09,55,5
154
Reyes Danilo G.PHI17502,00,09,06,0
155
Salah RomanyEGY20962,00,09,05,5
156
Nayak RajeshIND20342,00,09,05,0
157WGMCharkhalashvili IngaGEO23622,00,08,55,5
158CMNikhil MagizhnanIND20772,00,08,04,5
159
Narendran VIND17162,00,07,54,5
160IMBerezina IrinaAUS20882,00,07,54,0
161
Jijo JoyIND15892,00,07,04,5
162FMKuznetsov Mikhail V.RUS22791,50,012,08,0
163
Kurbanov DjakhongirUZB21331,50,011,57,5
164
Al Yaghshi M. HishamSYR20561,50,011,07,5


Shourya JainIND18791,50,011,07,5
166
Saksham RautelaIND19081,50,011,07,5


Mohammed FawwaazIND13861,50,011,07,5
168WFMCholleti SahajasriIND21201,50,011,07,0

WFMAtabayeva GozelTKM20201,50,011,07,0
170
Priyanka KIND20301,50,010,57,0
171
Pankaj SindhuIND18191,50,010,07,5
172
Aditya Varun GampaIND15521,50,010,07,5
173
Fernandez DandelPHI20221,50,010,07,0

AGMSrihari L RIND19221,50,010,07,0


Srimathi RIND18101,50,010,07,0
176
Marcos MarvinPHI21491,50,010,06,5
177
Velieva HurmaTKM19971,50,010,05,5
178
Salem Ahmed SalemUAE18301,50,09,57,0
179
Krithigga KIND17081,50,09,56,5
180CMAl-Zaabi SultanUAE17161,50,08,56,0
181
Isayeva EnejanTKM18321,50,08,05,5
182WFMAlattar Ghayda M.JOR19991,50,08,05,0
183
Murad AbdullaUAE17501,50,07,55,0
184
Abdulkarim AliUAE19721,00,011,07,5
185
Yalkanova MayaTKM18631,00,010,57,5


Shahzad AsifPAK15921,00,010,57,5
187FMDutta JoydeepIND21451,00,010,57,0
188
Saranya YIND18901,00,010,06,5
189
Thrish KarthikIND18171,00,09,57,0
190
Ahmad Al RomaithiUAE16561,00,09,56,5
191
Ali AbdulazizUAE20071,00,09,56,0
192WFMMekanova AnnagozelTKM17571,00,09,06,5
193
Hakobyan EduardARM19291,00,09,06,5


Sarvesh Kumar AIND18271,00,09,06,5


De Silva GihanSRI17591,00,09,06,5
196
Baher NaserPLE18461,00,09,06,0
197
Tejaswini Reddy S.IND18891,00,08,55,5
198
Yalkanova MerjenTKM19631,00,08,55,0
199
Odaeva BibihanapiyaTKM18691,00,08,05,5
200
Kurus ArtemRUS16031,00,08,05,5
201
Kapoor GurveenENG16661,00,08,05,0
202
Wettasinha VasantaSRI17181,00,07,55,0
203
Bayramsahedova TavusTKM18400,50,09,06,5
204
Hafenstein AndreaGER18960,50,08,05,0
205GMGrover SahajIND24730,00,09,06,0

GMSolomon KennyRSA23650,00,09,06,0

FMKowsarinia AmirIRI22800,00,09,06,0


Adebayo FolayanNGR22120,00,09,06,0


Basem DumairiaSYR20740,00,09,06,0


Alem Ali HussienKSA17950,00,09,06,0


Abu Lish AnsaryBAN17060,00,09,06,0
212
Jeel ShahIND17640,00,08,05,5
213
Kulniyaz Mohammed AliKAZ15750,00,07,55,0
214
Singh GurmeherIND14330,00,06,54,0

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Mirosław Lewicki wygrywa Pula Open w Chorwacji

Duży sukces w Chorwacji odniósł Mirosław Lewicki. Nie tylko że zajął pierwsze miejsce w Pula Open, ale na dodatek wypełnił normę arcymistrzowską. To chyba największy sukces w karierze 22-letniego Polaka.
Gratulacje! 


Wyniki Końcowe   PartieStrona Turnieju
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3 1CMLewicki MirosławPOL23467,553,047,557,52IMChristiansen Johan-SebastianNOR24577,550,545,055,53GMAntal GergelyHUN25267,054,049,058,04GMFercec NenadCRO24607,049,044,553,55IMPetran PeterSVK23017,046,542,050,0

Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---