Przejdź do głównej zawartości

Polscy szachiści (słabo) zagrali w Grenke Open 2017


Blisko 700 szachistów wystąpiło w ogromnym turnieju szachowym Grenke Open 2017,który był rozgrywany od 13 do 17 kwietnia.
W zawodach wystartowała liczna grupa Polaków, a najlepiej z nich wypadł IM Daniel Sadzikowski.
Młody Polak zdobył 6 pkt. ale dało mu to zaledwie 39 miejsce.

Turniej zakończył się w Lany Poniedziałek i takoż lanie zaliczył aktualny Mistrz Polski Kacper Piorun, który zajął dopiero 188 miejsce!

Strona turnieju

Wyniki końcowe (pierwszych 200 zawodników)
MTytNazwisko i imięELOKlubFedSRVPkt.Buch
1.GMVitiugov, Nikita2729SV HockenheimRUS6307.556.5
2.GMMatlakov, Maxim2707SK Schwäbisch HallRUS6307.555.5
3.GMBacrot, Etienne2696OSG Baden-BadenFRA6307.553.5
3.GMKozul, Zdenko2631SF DeizisauCRO6307.553.5
5.GMGrandelius, Nils2641Hamburger SKSWE6217.056.5
5.IMAnnaberdiev, Meilis2459
TKM6217.056.5
7.GMFedoseev, Vladimir2684
RUS6217.055.0
8.GMKuzubov, Yuriy2641
UKR5407.055.0
9.GMBosiocic, Marin2610TSV SchönaichCRO6217.054.5
9.GMBogner, Sebastian2592SC DreiländereckSUI6217.054.5
9.GMKulaots, Kaido2588BCA AugsburgEST6217.054.5
12.GMRapport, Richard2696SG SolingenHUN5407.053.5
13.GMMoiseenko, Alexander2670SV HockenheimUKR5407.053.0
13.GMOnischuk, Vladimir2599
UKR5407.053.0
15.GMKamsky, Gata2668SF DeizisauUSA5407.052.5
16.GMSaric, Ivan2609SV HockenheimCRO5407.052.0
17.GMMartinovic, Sasa2551TSV SchönaichCRO6217.051.5
18.GMBanusz, Tamas2613SV HockenheimHUN5407.051.5
19.GMMoussard, Jules2573Evry Grand RoqueFRA6217.050.5
20.GMErdos, Viktor2593SG TrierHUN5407.050.5
21.IMSeyb, Alexander2407SC ForchheimGER6217.050.0
22.GMDonchenko, Alexander2554DJK Aufwärts AachenGER5407.050.0
23.GMPotkin, Vladimir2594SV Mülheim-NordRUS5407.047.0
24.GMDemchenko, Anton2628
RUS6217.045.0
25.GMKovalenko, Igor2659SC ViernheimLAT4506.555.0
26.IMStuder, Noel2486SC DreiländereckSUI4506.554.0
27.GMStocek, Jiri2560SC GarchingCZE6126.553.5
28.GMSumets, Andrey2559SF LilienthalUKR5316.553.5
29.GMBaron, Tal2528
ISR5316.553.0
30.GMRuck, Robert2557SG Speyer-SchwegenheimHUN6126.551.5
31.GMLanda, Konstantin2611SV Mülheim-NordRUS5316.551.5
31.GMIndjic, Aleksandar2589
SRB5316.551.5
33.IMMeskovs, Nikita2510SG Speyer-SchwegenheimLAT6126.551.0
33.IMKantor, Gergely2470
HUN6126.551.0
33.FMCarow, Johannes2419SF HeidesheimGER6126.551.0
36.GMMelkumyan, Hrant2619SF 1903 BerlinARM5316.551.0
36.IMLampert, Jonas2511Hamburger SKGER5316.551.0
38.GMHeimann, Andreas2577OSG Baden-BadenGER4506.551.0
39.IMSadzikowski, Daniel2547SC HeusenstammPOL6126.550.5
40.FMVrolijk, Liam2378Messemaker 1847NED5316.550.5
41.IMNguyen, Thai Dai Van2441
CZE6126.550.0
42.GMBuhmann, Rainer2609SV HockenheimGER5316.550.0
43.IMSchneider, Ilja2516HSK Lister TurmGER4506.549.0
44.GMWagner, Dennis2577SV HockenheimGER5316.548.5
44.IMKollars, Dmitrij2500Hamburger SKGER5316.548.5
46.GMDanin, Alexandre2564TSV SchönaichRUS5316.548.0
47.GMSvetushkin, Dmitry2574SK HandschuhsheimMDA6126.547.5
48.IMNoe, Christopher2435SC EppingenGER5316.547.5
49.IMKhademalsharieh, Sarasadat2450Hamburger SKIRI4506.547.0
50.GMMilov, Leonid2426SC Noris-Tarrasch NürnbergGER4506.545.5
51.IMKuipers, Stefan2391Schaakstad ApeldoornNED5316.545.0
52.GMPapp, Gabor2581ESV Nickelhütte AueHUN4416.053.5
53.GMSvane, Rasmus2573Hamburger SKGER4416.053.0
54.IMPijpers, Arthur2457LSG IntelliMagicNED5226.052.5
54.IMChernov, Vadim2391SK LadenburgROU5226.052.5
56.GMDemuth, Adrien2529SF DeizisauFRA4406.052.0
56.IMDann, Matthias2493TSV Schott MainzGER4416.052.0
56.IMHambleton, Aman2434Montreal ChessbrahsCAN4416.052.0
59.GMKunte, Abhijit2491
IND5226.051.5
59.IMZumsande, Martin2467
GER5226.051.5
61.IMLubbe, Nikolas2500SF NeubergGER5226.051.0
61.GMHansen, Torbjorn Ringdal2442SK 1911NOR5226.051.0
63.IMLodici, Lorenzo2402Euroscacchi PerugiaITA5226.050.5
64.GMSundararajan, Kidambi2422
IND4416.050.5
65.IMVogel, Roven2462USV TU DresdenGER5226.049.5
65.FMSonis, Francesco2438Marrubiu Red TalITA5226.049.5
67.GMVolkov, Sergey2631
RUS4416.049.5
68.IMWieczorek, Oskar2484SC HeusenstammPOL5226.049.0
68.
Keymer, Vincent2400SK Gau-AlgesheimGER5226.049.0
70.GMKunin, Vitaly2567Freibauer MörlenbachGER4416.049.0
70.IMSatyapragyan, Swayangsu2426
IND4416.049.0
72.IMBeikert, Guenther, Dr.2408SC ViernheimGER6036.048.5
73.IMNasuta, Grzegorz2447MUKS Stoczek 45 BialystokPOL4416.048.5
74.FMFuchs, Florian2321SV Eiche ReichenbrandGER5226.048.0
75.IMAdmiraal, Miguoel2440Kennemer CombinatieNED4416.048.0
76.FMRosner, Jonas2386SK EttlingenGER5226.047.5
77.IMMesaros, Florian2335ASVÖ WulkaprodersdorfAUT4416.047.5
78.IMNeef, Maximilian2438USV TU DresdenGER3606.047.5
78.IMYankelevich, Lev2421SC EppingenGER3606.047.5
80.FMBruedigam, Martin2403SK König TegelGER5226.047.0
80.
Loos, Roland2354Post RegensburgGER5226.047.0
80.
Woellermann, Jan2339AE MagdeburgGER5226.047.0
83.GMFarago, Ivan2405
HUN4416.047.0
84.GMEpishin, Vladimir2574SV LingenRUS5226.046.5
84.FMParvanyan, Ashot2374SC Agon NeumünsterARM5226.046.5
86.IMSabuk, Piotr2365WKS Kopernik WroclawPOL4416.046.5
87.
Sinz, Bernhard2323TG BiberachGER5226.046.0
88.IMMenezes, Christoph2404TSV SchönaichAUT6036.045.5
89.FMKniest, Oliver2301SG SolingenGER5226.045.5
89.
Rahnfeld, Jens2277SC EmmendingenGER5226.045.5
91.IMIder, Borya2458SC OberwindenFRA5226.044.5
92.FMPerske, Thore2413SV HofheimGER4416.044.5
92.IMStark, Lars2401Düsseldorfer SKGER4416.044.5
92.FMKoscielski, Janusz2330SV WattenscheidGER4416.044.5
95.
Henrich, Thomas2269SK MarburgGER6036.044.0
96.FMMalek, Daniel2408SK ZehlendorfGER5226.044.0
96.WGMSoumya, Swaminathan2349Stuttgarter SFIND5226.044.0
98.
Hess, Max2251Post-SV MemmingenGER4416.044.0
99.
Barski, Radoslaw2407SC HeusenstammPOL6036.043.5
100.
Henderson de La Fuente, Lance2372Ajedrez Metro Club MarbellaESP5226.043.5
101.
Gschnitzer, Adrian2305SV WalldorfGER4416.043.0
102.FMRajdeep Sarkar2273
IND5226.042.5
102.
Mueller, P. 19932195SK Rochade AugsburgGER5226.042.5
104.FMSchnepp, Gunnar2324SK LauffenAUT4416.042.0
105.FMTuomainen, Felix2269
SWE5226.041.0
106.IMZeller, Frank2390SK Schwäbisch HallGER5226.040.5
106.
Cofmann, Veaceslav2146SC UntergrombachGER5226.040.5
108.FMWagner, Florian2149SC Noris-Tarrasch NürnbergGER5226.040.0
109.FMKarst, Elmar2298SF HeidesheimGER6036.035.5
110.GMPopovic, Dusan2523SV DeggendorfSRB4315.553.0
111.IMMoskalenko, Alexander2514
RUS5135.552.0
112.GMGraf, Alexander2577SF DeizisauGER5125.551.5
113.FMArcuti, Davide2305Schachklub Tribschen LuzernSUI2705.550.5
114.IMAnurag, Mhamal2454
IND4325.550.0
114.FMKvetny, Mark2377Stuttgarter SFGER4325.550.0
116.FMSchmidek, Emil2391TuS Makkabi BerlinGER3515.550.0
116.WGMLevushkina, Elena2300SC GarchingGER3515.550.0
118.IMKerigan, Demre2352
TUR5135.549.5
119.
Colpe, Malte2402Hamburger SKGER4325.549.5
120.IMMiedema, David2353Düsseldorfer SKNED4325.548.5
120.FMMartin, Julian2319OSG Baden-BadenGER4325.548.5
122.IMBeerdsen, Thomas2446Schaakstad ApeldoornNED4325.548.0
122.IMMeinhardt, Maximilian2374SC ViernheimGER4325.548.0
124.
Hilverda, Alexander2396SC ErlangenGER5135.547.5
124.FMMotuz, Karol2369SK DubnicaSVK5135.547.5
126.GMGinsburg, Gennadi2470SV HofheimGER4325.547.5
127.IMFedorovsky, Michael2490FC Bayern MünchenGER3515.547.5
127.IMCarlstedt, Jonathan2450Hamburger SKGER3515.547.5
127.IMLagunow, Alexander2421SK ZehlendorfGER3515.547.5
127.FMErenberg, Ariel2386Kfar SabaISR3515.547.5
131.FMOndersteijn, Niels2367HMC Den BoschNED5135.547.0
132.IMGarriga Cazorla, Pere2385MolletESP4325.547.0
133.IMKessler, Luca2433SC GötzisAUT3515.547.0
133.
Braun, Georg2248SK BebenhausenGER3515.547.0
135.FMHarff, Marcel2351Düsseldorfer SKGER5135.546.5
135.FMRafiee, Makan2332Kasseler SKGER5135.546.5
137.IMLoeffler, Stefan2378PöchlarnGER4325.546.5
137.FMNasshan, Dennis2345SV WormsGER4325.546.5
137.
Wenninger, Philipp2335SC ErlangenGER4325.546.5
137.FMZwahr, Paul2273SG Grün-Weiß DresdenGER4325.546.5
137.
Jacobs, Florian2243Zukertort AmstelveenNED4325.546.5
142.FMBaenziger, Fabian2312SV March-HöfeSUI3515.546.5
143.
Coenen, Michael2375Düsseldorfer SKGER4325.546.0
143.FMGokerkan, Cem Kaan2280BesiktasTUR4325.546.0
145.IMSaptarshi, Roy2425
IND4325.545.5
145.IMFries-Nielsen, Jens Ove2349FredericiaDEN4325.545.5
147.IMSchenk, Andreas2453FC Bayern MünchenGER3515.545.5
148.GMSkembris, Spyridon2389SC GrunbachGRE5135.545.0
148.FMRietze, Clemens2313SC Rotation PankowGER5135.545.0
150.FMBosman, Michiel2398LSG IntelliMagicNED4325.545.0
151.
Kaczur, Florian2442
HUN3515.545.0
152.IMSkomorokhin, Roman2404
RUS4325.544.5
153.GMSchlosser, Philipp2523SF DeizisauGER3515.544.5
154.
Podat, Vladimir2308SK HandschuhsheimUKR4325.544.0
154.FMMueller, Maximilian2303SK GernsheimGER4325.544.0
154.FMFarmani Anosheh, Armin2293SK LadenburgGER4325.544.0
157.
Markidis, Konstantinos2378
GRE3515.544.0
158.IMVan Delft, Merijn2347Hamburger SKNED5135.543.5
158.FMLagunow, Raphael2296SK ZehlendorfGER5135.543.5
160.IMMoroni, Luca Jr2471
ITA4325.543.5
160.FMBuckels, Valentin2309SV Mülheim-NordGER4325.543.5
162.FMWinterberg, Lukas2378SC Heimbach-WeisGER3515.543.5
163.IMKevlishvili, Robby2414Pathena RotterdamNED5135.543.0
164.IMBracker, Frank2416Hamburger SKGER5135.542.5
165.IMBraeuer, Franz2421Erfurter SKGER3515.542.5
165.FMHacker, Jonas2322SC EppingenGER3515.542.5
165.IMDonchenko, Anatoly2284SK GießenGER3515.542.5
168.
Heidel, Andre Nicolas2157SC ObernauGER5135.541.5
169.FMBomans, Arno2286
BEL4325.541.0
170.FMBraeuning, Rudolf Wilhelm2359SK BebenhausenGER4325.540.5
170.
Engel, Berthold2177BG BuchenGER4325.540.5
172.FMCarstens, Andreas2243SK BebenhausenGER3515.540.5
173.
Huber, Philipp2227SC Bad WimpfenGER5135.540.0
174.
Clancy, Jonathan2016FC Bayern MünchenGER4325.540.0
175.
Korotkjevich, Stanislav2383SG PorzUKR5135.539.5
175.
Arnold, Max2241SK EttlingenGER5135.539.5
177.
Pahud, Cedric2176Echallens Chess ClubSUI4325.539.5
178.
Hauser, Carlos2272SV WalldorfGER3515.539.0
179.IMBaskin, Robert2348SV GriesheimGER4325.538.5
180.FMColijn, Stefan2331SV De PionNED3515.538.0
181.
Kraemer, Enrico2175SG Speyer-SchwegenheimGER4325.537.5
182.
Spitzl, Vinzent2280SV GriesheimGER5135.537.0
183.
Giessmann, Stephan2238SK KelheimGER4325.537.0
184.
Hansch, Karsten2242SC Empor PotsdamGER2705.537.0
185.FMGohil, Harry2286TSV Schott MainzGER5135.536.5
186.IMKopylov, Michael2431SK NorderstedtUKR4235.049.5
187.WFMSieber, Fiona2193AE MagdeburgGER4235.049.0
188.GMPiorun, Kacper2651SF 1903 BerlinPOL3425.049.0
189.FMSchroeder, Kevin2347SG SolingenGER4235.048.5
190.FMAckermann, Hans Werner2286SC Hansa DortmundGER5045.047.5
191.
Reimanis, Ritvars2285Malmo ASLAT4235.047.5
191.
Kabisch, Thilo2255SK Schmiden/CannstattGER4235.047.5
191.
Farmani Anosheh, Yasha2122SK LadenburgGER4235.047.5
194.GMMarkowski, Tomasz2574SK König PlauenPOL4225.047.0
195.IMOstrovskiy, Andrey2456SK NorderstedtUKR3425.047.0
196.
Petkidis, Anthony2264HSK Lister TurmGER4235.046.5
197.FMPfrommer, Christoph2310Karlsruher SFGER3425.046.0
197.
Bethke, Richard2145SC GelnhausenGER3425.046.0
199.
Suvorov, Alexander2092SG PorzGER4235.045.5
200.GMAndreev, Eduard2438SC SiegburgUKR3425.045.5

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Mirosław Lewicki wygrywa Pula Open w Chorwacji

Duży sukces w Chorwacji odniósł Mirosław Lewicki. Nie tylko że zajął pierwsze miejsce w Pula Open, ale na dodatek wypełnił normę arcymistrzowską. To chyba największy sukces w karierze 22-letniego Polaka.
Gratulacje! 


Wyniki Końcowe   PartieStrona Turnieju
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3 1CMLewicki MirosławPOL23467,553,047,557,52IMChristiansen Johan-SebastianNOR24577,550,545,055,53GMAntal GergelyHUN25267,054,049,058,04GMFercec NenadCRO24607,049,044,553,55IMPetran PeterSVK23017,046,542,050,0

Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---