wtorek, 4 lipca 2017

Wojciech Moranda został Mistrzem Polski w szachach błyskawicznych na rok 2017

Wojciech Moranda,
Autorem zdjęcia jest Przemysław Jahr
Wikimedia Commons, Domena publiczna, 
W minioną niedzielę rozegrano Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej w szachach.

Pierwsze miejsce w turnieju zajął widoczny na zdjęciu arcymistrz Wojciech Moranda i to mimo słabego startu (jeden punkt z trzech partii).

Drugie miejsce zajął Andrei Maksimenko a miejsce trzecie Marcin Tazbir (brązowy medalista Olimpiady Szachowej osób niewidomych i niedowidzących).


Tabela końcowa
MTytNazwisko ImięELOKlubPkt.MBch.Bch.
1GMMORANDA, Wojciech 2603KSz Polonia Wrocław12.0126.50145.00
2GMMAKSIMENKO, Andrei 2553ŻTMS Baszta Żnin11.5127.00147.00
3GMTAZBIR, Marcin 2552LKS Wrzos Miedzyborów11.5126.50144.50
4GMCYBOROWSKI, Łukasz 2577LKS Wrzos Miedzyborów11.0129.50149.00
5GMHEBERLA, Bartłomiej 2475KSz Stilon Gorzów Wlkp.11.0129.00148.00
6GMWARAKOMSKI, Tomasz 2503Akademia Szachowa Gliwice11.0113.00131.50
7GMTOMCZAK, Jacek 2546Akademia Szachowa Gliwice10.5128.00147.50
8GMBARTEL, Mateusz 2628KSz Polonia Wrocław10.5127.00146.50
9GMDZIUBA, Marcin 2536SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza10.5122.00140.50
10GMBULSKI, Krzysztof 2485KSz HETMAN Katowice10.5119.50138.00
11GMPAKLEZA, Zbigniew 2563SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza10.0130.00149.00
12GMMITOŃ, Kamil 2530KSz HETMAN Katowice10.0121.50140.00
13IMJARMUŁA, Łukasz 2168KSz HETMAN Katowice10.0120.00138.50
14CMDUBIŃSKI, Mateusz 2233WKS Kopernik10.0107.50124.00
15FMJANIK, Igor 2241UKS HETMAN Elblag9.5120.50136.50
16IMSTACHOWIAK, Kamil 2366KSz Polonia Wrocław9.5119.50138.50
17GMJAKUBOWSKI, Krzysztof 2462KSz Silesia Racibórz9.5118.00136.50
18FMPIESIK, Piotr 2345UKS Hetman Częstochowa9.5118.00135.00
19kTOMASZEWSKI, Kacper 2098MKSz Rybnik9.5114.00132.00
20FMBEDNAREK, Sylwester 2287MLKS Ostródzianka Ostróda9.5114.00130.50
21IMWIECZOREK, Oskar 2282KSz Polonia Wrocław9.5112.50130.00
22IMSZELĄG, Marcin 2340Akademia Szachowa Gliwice9.5111.50129.00
23IMDOBROWOLSKI, Piotr 2331KSz Polonia Wrocław9.5104.00120.50
24kMAZURKIEWICZ, Michał 2294SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza9.5103.00119.50
25IMŁAGOWSKI, Patryk2333Warszawa9.599.00115.50
26GMOLSZEWSKI, Michał 2558Akademia Szachowa Gliwice9.0124.00143.00
27kMIŚ, Mieszko 2119LKSz GCKiP Czarna9.0121.50138.50
28IMWEICHHOLD, Paweł 2382SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza9.0118.00135.50
29kŻOCHOWSKI, Kacper 2277MUKS Stoczek 45 Białystok9.0115.00132.50
30IMKRZYŻANOWSKI, Marcin 2369KSz Silesia Racibórz9.0113.50131.00
31kMASTERNAK, Aleksander 2125KSz HETMAN Katowice9.0113.50130.50
32IMNASUTA, Grzegorz 2371MUKS Stoczek 45 Białystok9.0112.00129.00
33kSANZ Wawer, Daniel 1952KS LAURA Chylice9.0112.00124.50
34I++SULIBORSKI, Jakub 2210MTSz Mińsk Mazowiecki9.0111.00128.00
35kPRACZUKOWSKI, Stanisław 2033KS LAURA Chylice9.0110.50126.50
36I+KĄDZIELA, Konrad 2022UKS MDK Radom9.0104.00118.50
37IMKRUSZYŃSKI, Włodzimierz 2077KSz HETMAN Katowice9.0101.50116.50
38FMSKAWIŃSKI, Arkadiusz 2287Biały Król Wisznia Mała9.099.50114.50
39I++KOLASIŃSKI, Krzysztof 2049KSz Polonia Wrocław8.5111.50127.50
40FMPASZEWSKI, Mateusz 2265UKS Hetman Częstochowa8.5111.00129.00
41mSOPUR, Lech 2379RPW OKucia Budowlane Łódź8.5109.50127.00
42k++REZA, Wojciech 2297Gryf Debica8.5108.50126.50
43kKUJAWSKI, Adam 2243UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz8.5108.00124.50
44I+BEDNARSKI, Dawid 1986UKS Hetman Częstochowa8.5106.50123.50
45k++CHYLEWSKI, Patryk 1957KS LAURA Chylice8.5106.00117.00
46IRUDECKI, Bartosz 1732KKSz Urania Krosno8.5105.00121.00
47I++GUMULARZ, Szymon 2181KSz Polonia Wrocław8.598.00113.50
48kBORAWSKI, Jakub 1984MUKS Stoczek 45 Białystok8.0115.50131.50
49IKOSIOREK, Przemyslaw 1933KSz Skoczek Trojański8.0109.00124.50
50kPSYK, Radosław 2124KSz Piątka Skierniewice8.0108.50124.50
51kFLIS, Paweł 1833RPW OKucia Budowlane Łódź8.0107.00123.50
52kTURLEJ, Łukasz 2003UKS Pałac Młodzieży Katowice8.0104.00117.50
53I++OSIŃSKI, Emil 1974LKS Stomil Bełchatów8.0102.50118.50
54kKIERES, Tadeusz 1867Kielce8.0101.50118.00
55IMECHLIŃSKI, Jakub 1843KSz Piątka Skierniewice8.0101.00117.50
56kWOLNY, Ryszard2305Łódź8.0100.50117.00
57IINAWROCKI, Paweł 2053LKS Chrobry Gniezno8.097.50112.50
58I++MIGALA, Andrzej 1950MLKS Ostródzianka Ostróda8.097.00111.00
59I+OMELANCZUK, Jacek 2001PTC Pabianice8.096.50111.50
60CMSANZ, Losada Victoriano 2090KS LAURA Chylice8.096.00111.00
61ISZWAJ, Jacek 1860KSz Skoczek Trojański8.095.50112.50
62ISŁOMCZEWSKI, Michał 1950KSz Piątka Skierniewice8.095.50108.50
63II+TROFIMIUK, Tomasz1624MUKS Stoczek 45 Białystok8.094.50109.50
64IPLUTECKI, Grzegorz2085LUKS Strzałków8.093.50111.00
65IMACIEJEWSKI, Kamil 1494ŁKS Szach-Centrum Łódź8.092.00105.50
66II+CIESIELSKI, Maciej 1289KSz Piątka Skierniewice8.088.50102.00
67IBORKOWSKI, Kamil 2010Rościszewo8.084.5098.50
68CMDELEGA, Tomasz 1998LKS Wrzos Miedzyborów7.5106.50123.00
69IPYRA, Daniel 1935KSz Stilon Gorzów Wlkp.7.5106.00121.00
70I+JĘDRAS, Piotr 2047KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD7.5104.50121.50
71I+GRADOWSKI, Jacek 2062RPW OKucia Budowlane Łódź7.5103.50120.00
72kSZUSTAKOWSKI, Antoni 1559KSz Polonia Warszawa7.5100.50113.50
73IIKARWAT, Szymon 1607KSz Piątka Skierniewice7.599.50112.50
74ICIEŚLAK, Patrycjusz 1899MKSz Rybnik7.599.00115.50
75II+PALIWODA, Borys 1652ŻTMS Baszta Żnin7.599.00114.00
76kPIĘTOCHA, Paweł 2094SzUKS Gostmat 83 Gostynin7.596.50113.50
77
BANASIAK, Adam 1694PTC Pabianice7.593.50108.00
78I++SZCZUREK, Krzysztof 1998KKSZ Kraków7.0108.00126.50
79kSTREJCZEK, Dariusz 2122Łódź7.0107.00122.50
80ISOSNIA, Paweł2090Piotrków Trybunalski7.0103.00119.50
81I++HASIŃSKI, Krystian 1818TS Kuźnia Rybnik7.0101.00117.50
82IDUKOWICZ, Adam2035Kamieńsk7.0100.50116.50
83IRAK, Maciej 1700KSz Piątka Skierniewice7.0100.50114.50
84I+ZARĘBSKI, Cezary 1783MLKS Ostródzianka Ostróda7.098.50115.50
85ICAP, Piotr 1704Łódź7.097.00111.50
86IDYTMAN, Radosław 1706MDK Fabryczna Polonia Wrocław7.094.00109.00
87IIPICHURKO, Jakub1877KS Polanica-Zdrój7.092.00109.00
88
WYSOCKI, Mateusz 1389KSz Piątka Skierniewice7.092.00105.50
89ISZYMAŃSKI, Jan 1736Sierpc7.091.00105.50
90IIHASIŃSKI, Sebastian 1673TS Kuźnia Rybnik7.088.50101.00
91IIKOPANIEWSKI, Wojciech 1270ŁKS Szach-Centrum Łódź7.088.00100.50
92IILENDZION, Kamil 1435KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD7.087.50103.50
93ISZMACIŃSKI, Slawomir 1828Łódź7.086.50101.50
94IVDOLEGA, Dariusz 1714Pionki7.086.50100.00
95IKARWACKI, Piotr 1300SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza7.085.50100.00
96kKOKOSZCZYŃSKI, Jan 1819KS LAURA Chylice6.5101.00117.00
97I++WOŁYŃSKI, Krzysztof 1952MKSz Rybnik6.598.50112.50
98kSTRZELECKI, Jerzy1981RPW OKucia Budowlane Łódź6.595.50109.00
99IKASZYŃSKI, Bartlomiej2058Łódź6.594.50111.00
100ISTRZELECKI, Maciej 1568KSz Piątka Skierniewice6.591.00105.50
101IIZIEMBA, Artur 1682ŁKS Szach-Centrum Łódź6.590.50105.00
102IIIMICHALIK, Maciej0
6.585.0095.50
103ISTOPKA, Tomasz 1690Pionki6.584.5098.50
104IIIBARTOSIK, Franciszek 1129KSz Piątka Skierniewice6.584.0096.50
105IVSTĘPIEŃ, Piotr0Łódź6.582.0091.50
106IIMUSIAŁ, Igor 1194MCKiS Jaworzno6.581.0093.50
107IVCHROBOT, Tomasz0UKS Piątka Wieluń6.579.5089.50
108IVZIELIŃSKI, Filip0Karlin6.573.5084.00
109I+SIEKIERSKI, Paweł 1964LKS Wrzos Miedzyborów6.0107.00119.50
110IOSIŃSKI, Kamil 1846LKS Stomil Bełchatów6.095.00111.50
111IRADZICKI, Wiesław 1697Złotoryja6.092.50107.00
112IIPSYK, Włodzimierz 1217KSz Piątka Skierniewice6.089.50102.50
113
JASTRZĘBSKI, Robert0Warszawa6.086.50100.00
114IIOKRĘT, Wojciech1240Hetman Ostrowiec Św.6.083.5096.00
115IIZALEGA, Maciej 1150ŁZSzach6.083.0096.00
116IIIŚMIGIELSKI, Paweł 1079Piotrków Trybunalski6.081.0091.50
117IIIMIKULEC, Artur1394Łódź6.078.5091.00
118IIISZYMONIAK, Paweł1080UKS Piątka Wieluń6.077.5091.00
119IIIWICHROWSKI, Krzysztof 1138KSz Piątka Skierniewice6.075.5086.00
120IIPAWICKI, Filip1236KSz Polonia Wrocław6.069.5080.00
121IVSIWIK, Adrian0UKS Piątka Wieluń6.069.5079.00
122IIŻYGADŁO, Kajetan 1333UKS Fala Świekatowo5.590.00104.00
123IVWYSOCKI, Paweł0UKS Pałac Nieborów5.586.00100.00
124IIIDUDEK, Jan 1079KSz Piątka Skierniewice5.577.0088.50
125
GRZELAK, Dawid0UKS Pałac Nieborów5.577.0087.00
126IVKUC, Marek 1589Pionki5.576.0087.00
127IIIGŁOWACKI, Mateusz0Łódź5.574.0083.50
128IVMICHALIK, Stanisław0
5.568.5078.00
129IIIDOROBA, Ludwik0ŁKS Szach-Centrum Łódź5.079.5089.50
130
ŚMIGIELSKI, Wojciech0
5.078.5089.50
131IIBZDĘGA, Bartłomiej 1427KKS 1922 Lechia Kostrzyn Wlkp.5.078.0092.00
132IIINOWOCIEŃ, Alan 1005Hetman Ostrowiec Św.5.077.0087.50
133IVZABOST, Eryk0UKS Pałac Nieborów5.075.0084.50
134IVZABRZAŃSKI, Marcin0UKS Hetman Koronny Trzebinia5.073.0083.50
135
MICHALAK, Artur0Łódź5.071.5082.00
136IVBARTOSIK, Antoni0KSz Piątka Skierniewice5.068.0079.50
137VWOLSKI, Ernest0UKS Pijarski KS5.063.0071.00
138
WOJCIECHOWSKI, Franciszek0
4.070.0080.50
139
OLSZYŃSKI-RYCHLICKI, Marcel0Łódź3.067.0077.50
140
KABZIŃSKI, Marcin0Piotrków Trybunalski3.060.5069.50
141
GRABOWSKI, Igor0Łódź2.069.0080.00
142IMORZECH, Dominik 2449RPW OKucia Budowlane Łódź0.058.5067.50
142IWEBER, Robert 1995MTS Kwidzyn0.058.5067.50
142II+BUBAS, Łukasz1951ŁKS Szach-Centrum Łódź0.058.5067.50
142IIŻEGOTA, Andrzej 1755UKS Hetman Częstochowa0.058.5067.50



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz