Przejdź do głównej zawartości

Zuar Mammadov wygrał Open w Pradze. Grali Polacy!

Średnio obsadzony był tegoroczny Letni Open w Pradze. Nie było graczy powyżej 2600, za to udało się Czechom ściągnąć liczną grupę słabszych arcymistrzów.
Najlepszy z Polaków Łukasz Domański na 51 miejscu.

Strona turnieju  Partie do pobrania
MTyt
NazwiskoFedEloPkt TB 1  TB 2 rtg+/-
1GMMammadov ZaurAZE24248,039,550,025,1
2FMUrtnasan NasanjargalMGL24197,539,551,520,3
3GMIordachescu ViorelMDA25817,045,056,52,8
4
Brokken DennisNED24017,042,555,020,3
5GMLin ChenCHN24507,041,552,513,7
6FMVichnar DavidCZE24287,038,550,06,0
7IMKraus TomasCZE24246,541,552,58,0
8IMPlischki SebastianGER23836,538,549,56,9
9GMXiu DeshunCHN25326,043,054,0-4,3
10GMChernyshov KonstantinRUS24966,041,552,0-9,1
11IMSaiyn ZhanatKAZ23816,039,050,5-2,3
12GMYagupov IgorRUS23956,038,050,0-3,9
13GMDomogaev SergeyRUS24006,037,548,0-3,9
14FMMatras OndrejCZE22646,036,047,512,0
15
Slovak KilianCZE21016,036,044,5128,4
16FMKarayev KananAZE22286,035,544,523,0
17FMAliyev RavanAZE23466,035,047,0-4,6
18
Pauly CarloGER22616,035,045,011,2
19FMNitish BelurkarIND22696,034,043,54,4
20GMCampora DanielARG24365,541,554,0-9,7
21
Zlatin AlexISR21495,539,048,591,2
22GMNeuman PetrCZE24575,538,049,5-12,2
23FMHoefelsauer ThomasGER23575,537,047,0-26,0
24FMLamorelle JulienFRA23585,536,547,5-24,0
25IMPetran PeterSVK23085,536,048,0-7,1
26FMBaasansuren ErdeneMGL21695,536,044,561,2
27
Vanek LadislavCZE22355,535,546,510,2
28
Egorov PavelRUS22055,535,545,59,2
29
Toman OndrejCZE21875,535,045,523,2
30
Yuan YeCHN21975,535,045,51,8
31FMSbarra MarcoITA22285,535,044,013,8
32
Sindler MichalCZE22015,534,544,511,8
33
Soural JanCZE21635,534,543,527,0
34FMChkhaidze NikolozGEO23415,534,046,0-14,0
35WGMKulkarni BhaktiIND22915,534,044,02,4
36FMCertek PavelSVK22875,533,543,0-10,2
37FMHollan PetrCZE22735,532,543,0-12,8
38FMSchmitz ThorstenGER22735,532,542,0-31,2
39
Haase PavelCZE21775,531,542,0-20,8
40
Mukashev AssanCZE21995,531,541,0-3,2
41FMHaag MartinGER22635,531,040,0-26,8
42
Anaskin ArsenijCZE21885,530,041,0-26,8
43
Mustafayev FaridAZE20765,040,047,5105,2
44WIMRichterova NatasaCZE21725,038,548,015,8
45IMGokhale ChandrashekharIND21975,037,048,01,5
46
Egorov KonstantinRUS21805,035,545,516,2
47
Vrecion JiriCZE19795,035,043,5102,0
48
Simecek BohumilCZE20865,034,544,07,4
49WFMRadeva ViktoriaBUL22145,033,543,0-14,0
50
Tatarintsev EgorRUS21265,033,542,0-5,6
51
Domanski LukaszPOL21025,032,541,07,2
52
Fogel PierreBEL21065,028,537,5-19,6
53
Babicka MichalCZE20225,027,036,5-10,0
54WIMMammadova NarminAZE22774,536,048,0-67,6
55
Pulpan MatejCZE20544,535,544,513,2
56CMZoldan MatteoITA20824,535,044,011,8
57
Hu ZhihengCHN18294,535,044,068,4
58
Pranav AnandIND21554,533,542,5-14,8
59WFMAfanasieva AlexandraRUS20414,532,541,530,4
60
Pribyl ViktorCZE19064,532,541,080,0
61
Horton JustinENG20304,532,041,522,6


Lindblom RoarNOR19044,532,041,536,2
63
French MaxENG19684,532,040,582,0
64
Krivanek VladimirCZE21074,531,039,5-15,8
65
Nehyba MartinCZE18754,531,038,590,4
66
Jayaram RamannaIND20214,530,541,016,8
67
Kastner OldrichCZE20374,530,039,51,6
68
Lushnikov EvgenyRUS21214,530,039,0-9,2
69
Hiller SimonGER21644,530,038,5-37,4
70WFMPatil Mitali MadhukarIND19594,530,038,028,4
71
Fraczek DariuszPOL21044,528,536,5-31,6
72FMBjornsson TomasISL21694,528,536,5-39,4
73
Sprenar PetrCZE19994,528,036,025,2
74
Cristofari AntoineFRA20854,527,534,5-35,0
75
Kohtz AndreasGER19464,526,535,010,0
76
Montero Campuzano RafaelESP20114,526,034,5-20,6
77
Fiser JiriCZE19014,525,533,519,8
78
Kaderabek JiriCZE21204,525,533,5-42,2
79
Mikes JanCZE22534,033,042,0-20,0
80
Jurcisin ImrichSVK20494,032,041,5-24,6
81
Sura JaroslavCZE20184,030,538,513,0
82
Drahorad DanielCZE19254,030,039,024,6
83
Maza Lopez De Los M SantiagoESP19944,030,038,5-2,6
84
Usleber HelmutAUT20564,029,538,5-24,0
85
Plasil PetrCZE20074,029,538,07,6
86
Kucera TomasCZE19934,029,537,5-5,2
87WFMBaysarsaikhan YanjinlkhamMGL19884,029,037,0-8,4
88
Gokhale Rishabh ChandrashekharIND17034,028,536,598,8
89
Svetly JiriCZE19934,028,034,0-11,6
90
Vinay Kurth KotiIND18814,027,536,010,2
91
Mar TomasCZE17284,025,032,525,0
92
Pavlicek PetrCZE19234,024,532,5-8,8
93
Arya Nirag ShahIND16644,023,030,099,6
94
Battesti SaveriuFRA20343,535,046,0-2,8
95
Zanikov KonstantinCZE20833,534,543,0-7,2
96
Nguyen Thai Dai VinhCZE18573,533,043,064,4
97
Davies PeterWLS19663,533,042,514,2
98WCMPribylova SofieCZE20033,531,540,5-30,8
99
Jun RudolfCZE18343,529,036,538,4
100
Malinovsky PetrCZE20573,528,037,5-42,0
101
Thrish KarthikIND17463,528,035,569,2
102
Bartos MiroslavCZE18873,528,033,512,6
103
Van Loy RickNED18743,527,535,5-0,2
104
Oviedo Rodriguez Miguel AngelESP19453,527,535,5-27,4
105
Uibos AndreEST17253,527,534,536,4
106
Solger BernhardGER19783,523,532,0-43,4
107
Kadonas KestutisLTU18013,523,529,0-2,0
108
Martirosyan AraCZE19013,032,040,542,8
109
Aroven MikaelSWE21753,031,539,5-52,4
110
Skokan FrantisekCZE19333,031,538,0-11,6
111
Slampa JanCZE22523,031,040,0-49,2
112
Kelm DanielGER19523,030,537,0-7,2
113
Molkanov OlegCZE20543,028,537,5-86,8
114
Bellos DimitriosGRE15713,027,534,545,0
115
Borondo Garcia RaulESP19223,027,036,0-13,8
116
Kling MaxmilianGER18093,027,034,01,2
117
Stepanek SvatoplukCZE18073,025,033,0-2,6
118
Tejkal JiriCZE19173,024,532,5-30,0
119
Srimathi RIND18033,024,030,5-3,2
120
Tichy PetrCZE18793,022,027,5-23,2
121
Van Vliet DennisBEL20852,530,039,0-50,6
122
Balkova AnnaCZE18312,530,038,0-16,6
123
Knight DavidNED19322,529,537,0-6,0
124
Hlavina MatousCZE17722,529,036,58,4
125
Ingason SigurdurISL18122,528,036,0-3,0
126
Prachar JosefCZE18642,525,532,5-29,8
127
Drahoradova ZuzanaCZE16642,523,529,5-2,2
128
Rahulan ThivyaaENG17092,523,030,0-9,2
129
Konvalinka VladislavCZE17642,519,525,0-32,6
130
Narendran GouthamanIND19522,027,036,0-47,2
131
Martinec KarelCZE18502,026,534,0-38,8
132
Horyna JosefCZE18142,019,524,5-50,2
133FMGedajlovic MaxCAN23121,528,536,5-18,4
134
Zak JiriCZE16671,520,026,0-34,4
135
Zabehlicky JiriCZE14871,022,029,0-19,4


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0

Nowe wersje silników szachowych: Nemorino 3.04, Orka 170917, Texel 1.07a35, Shark 170917bf, Dirty-Bit 0.39, Monolith 0.3, Joker (2) 0.7.7, Stockfish 17091709, Stockfish 17091710, Fire 6

Silnik do pobrania Autor JCER
Liga JCER Nemorino 3.04 Christian Günther 2901 2 Liga, miejsce - 1 Orka 170917 --- 3367 --- Texel 1.07a35 Peter Osterlund 2979 Super Liga, 19 miejsce Shark 170917bf ---
3395
--- Dirty-Bit 0.39 Andrew Backes
----
--- Monolith 0.3
Jonas Mayr
1406
---
Joker (2) 0.7.7
Manlio Morini ---