Onet Sport znowu opublikował artykuł o oszustwach w szachach, i znowu jest o pannie Patrycji


Na portalu Onet Sport w krótkim czasie pojawił się kolejny artykuł o szachach. Autor, Tomasz Kalemba w swojej publikacji "Nieludzkie" ruchy, wizyty w toalecie, silniki stara się przybliżyć czytelnikom jak tak wyglądają oszustwa w szachach.

Oczywiście, znalazł się tam obszerny fragment dotyczący podjętej niedawno decyzji o dwuletniej dyskwalifikacji:
 Waszczuk sierpniowe mistrzostwa Polski w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła od sensacyjnej wygranej z arcymistrzynią Jolantą Zawadzką.
- W czasie tego pojedynku potrafiła wyjść do toalety kilkanaście razy w ciągu trzech godzin. To bardzo dużo. I samo to było podejrzane. Zresztą w pojedynku ze mną też wychodziła w kluczowych momentach co drugi-trzeci ruch, a kiedy wracała, to wykonała ruch niemal od ręki. Bez namysłu. Widać było, że pomaga sobie w jakiś sposób, choć do tej pory nie wiemy, w jaki. Na mistrzostwach Polski nie miała bowiem telefonu i to bardzo utrudniało nam przyłapanie jej, choć wszystkie byłyśmy pewne na 99,9 procenta, że coś jest nie tak - powiedziała Kulon, która została wicemistrzynią Polski, a m.in. porażka z Waszczuk nie pozwoliła jej wywalczyć złotego medalu. Do tego pojedynku miała 5,5 na 6 możliwych punktów na koncie."
Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.