Rośnie szachowa potęga na miarę ZSRR!

Wiele razy we wcześniejszych wpisach zwracałem uwagę na coraz lepsze wyniki szachistów rodem z Indii. Coraz większa ich liczba pojawia się na turniejach szachowych granych w różnych rejonach świata, a Hindusi zajmują w nich czołowe miejsca.

W The Economist Times pojawił się ciekawy artykuł porównujący to zjawisko do sposobu traktowania szachów w dawnym Związku Radzieckim.
Polityka miejscowego Związku Szachowego polegająca na zatrudnianiu zagranicznych trenerów, zwiększaniu liczby turniejów i puli nagród mogła być realizowana tylko dzięki szerokiemu strumieniu pieniędzy płynących z budżetu państwa jak i od prywatnych sponsorów.Tegoroczna Olimpiada Szachowa, gdzie drużyna Indii zajęła 4 miejsce mimo braku w składzie byłego Mistrza Świata w szachach Ananda, i kilku innych wyżej rozstawionych graczy graczy pokazuje, jak silnym zapleczem dysponują teraz Hindusi.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Promocja szachów - zagraj na rynku w Kartuzach

Szachowy geniusz z Indii!

Szachy Błyskawiczne z okazji Dni Gminy Dopiewo - Winicjusz Fengier zwycięzcą

Nadzwyczajne Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów PZSzach - 16 września 2018 r.

Vadim Malakhatko pierwszy po raz pierwszy i pierwszy po raz drugi w Lüneburger Schachfestival 2018. Polak Kacper Drozdowski drugi w turnieju arcymistrzowskim!