Polki na czwartym miejscu w Mitropa Cup 2017

W rozgrywanym na Węgrzech Turnieju Drużynowym Mitropa Cup polskie szachistki zajęły czwarte miejsce. Niestety nasze reprezentantki przegrały ostatni mecz z Włoszkami i spadły w tabeli. Cóż, nie zawsze może być kawior 😀 
Trochę szkoda bo jak obserwowałam turniej (B.S.) to gra była bardzo dobra, ale w meczu o miejsce na podium Polki zagrały o klasę gorzej.
A tak wygląda tabela końcowa:Bardzo dobry wynik uzyskały dwie nasze środkowe deski. Grająca na szachownicy drugiej Anna Warakomska zdobyła 6,5 pkt. (z 9) co dało jej aż 27 punktów rankingowych zysku. Również trzecia nasza szachownica: Anna Kubicka grubo na plusie. Jej wynik to 6 pkt i 20 oczek na rankingu "do przodu"
Niestety, to co w szachach kobiecych było zawsze naszą mocną stroną - czyli czwarta deska, tym razem zawiodła. Agnieszka Dmochowska zdobyła tylko 3,5 pkt. i straciła aż 59 oczek rankingowych. Tyle samo na trudnej pierwszej desce zdobyła Anna Kantane, co przyniosło 23 punktów rankingowych straty. W rozgrywkach drużynowych decyduje wyrównany skład - stąd takie a nie inne miejsce.

Jednak by nie pozostać w minorowym nastroju trzeba podkreślić, że nasz zespół składał się z bardzo młodych zawodniczek, które największe sukcesy mają jeszcze przed sobą.


Strona Mitropa Cup


Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.