AIMP, program nie tylko dla szachisty!

Oczywiście, my szachiści nie wykorzystujemy komputera wyłącznie po to by grać w szachy. W wolnych chwilach każdy z nas (chyba?) lubi posłuchać muzyki.

Dlatego polecamy wszystkim rewelacyjny odtwarzacz plików muzycznych rodem z Rosji - AIMP.

Właśnie ukazała się nowa wersja 3.60.1495.

Program posiada wiele przydatnych funkcji: tworzy playlisty, edytuje tagi, konwerteruje pliki dźwiękowe, rippuje płyty, rejestruje dźwięki, umożliwia słuchanie radia.
Ponadto jego funkcjonalność można zwiększać instalując różne wtyczki, których duża liczba jest dostępna na stronie producenta. Ogromna liczba użytkowników tworzy też różne skórki do programu, a ich liczba jest imponująca. Aż dziwne, że program jest darmowy. 

AIMP posiada doskonale wyposażoną bazę danych plików mp3 (i nie tylko). Wystarczy tylko przeskanować swoje zasoby muzyczne i już można nimi wygodnie zarządzać. Przyjazny interfejs tej bazy widać dobrze na dołączonej poniżej fotce.


Na koniec najlepsze - program mało obciąża system (wykorzystuje niecałe 10MB RAM), a mimo wszystko zapewnia czyste odtwarzanie plików muzycznych i daje krystalicznie czysty dźwięk. Można sobie grać partyjkę w tle puścić ulubioną muzyczkę.

Poniżej jest link do wersji portable (trzeba wybrać tą opcję podczas instalacji).

Komentarze