wtorek, 26 lutego 2019

Anand przegrywa białymi w 19 ruchach!

To nie prima aprilis, ale trochę Was oszukaliśmy. Owszem, partię przegrał Anand, Hindus - ale Pranav...


Pozycja końcowa z partii
Zobaczcie całą partię rozegraną w turnieju Graz Open 2019.



A B C D E F G H
8 8
7 7
6 6
5 5
4 4
3 3
2 2
1 1
A B C D E F G H

Pranav, Anand - Haldorsen, Benjamin
0-1, 2019.02.22.
[#] 1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Nc3 Bg7 7.Nf3 O-O 8.e4 Qa5 9.Bd2 Bxa6 10.Be2 Bxe2 11.Qxe2 Qa6 12.e5 Qxe2 13.Kxe2 Ng4 14.Bf4 f6 15.Ne4 Ra4 16.Nxc5 Rxf4 17.g3 Rb4 18.Nd3 Re4 19.Kf1 fxe5 [0-1]



Słowacki junior, Viktor Gazik wygrał szachowy Open w Grazu. Najlepszy z Polaków Paweł Teclaf na 9 miejscu!

Zamek Eggenberg w Grazu, by Ralf Roletschek - Praca własna, CC BY-SA 3.0 at,

Graz to bardzo piękne miasto położone u podnóża Alp. Nad miastem góruje zamek Eggenberg, obiekt widniejący na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Wygrać zawody w takim miejscu to fajna sprawa, a jeśli czyni to junior 18-letni Viktor Gazik - tym większa radość.
Zadowolony ze swojego występu powinien być również Paweł Teclaf, który uzyskał normę na Mistrza Międzynarodowego.


Paweł Teclaf - z normą na IM

Nasz 16-letni junior wygrał trzy pierwsze partie a później remisami dojechał do końca turnieju. Warto zobaczyć jedną z jego partii.


A B C D E F G H
8 8
7 7
6 6
5 5
4 4
3 3
2 2
1 1
A B C D E F G H

Ng, Jen Sheng - Teclaf, Pawel
0-1, 2019.02.17.
[#] 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bc4 e6 7.Bb3 Be7 8.O-O O-O 9.f4 b5 10.Qf3 Bb7 11.f5 e5 12.Nde2 Nbd7 13.Be3 Rc8 14.g4 b4 15.g5 bxc3 16.gxf6 Nxf6 17.Nxc3 Rxc3 18.bxc3 Nxe4 19.Qg4 Qa8 20.h3 d5 21.Bh6 Bf6 22.Bxg7 Bxg7 23.f6 Nxf6 24.Rxf6 Kh8 25.Rf3 Qa7 26.Kh2 e4 27.Rff1 Bxc3 28.Rad1 Qe3 29.Bxd5 Be5 30.Kh1 Rg8 31.Qh5 Qg3 [0-1]

W turnieju grali i inni polscy szachiści, dla ułatwienia oznaczeni w tabeli żółtym kolorem.
 Zapewne zadowolony ze swojego występu 


Wyniki końcowe 9 rund, tempo: 90min/40 posunięć + 30min +30sek na ruch
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloPkt TB 1 RpKrtg+/-
1IMGazik ViktorSVK25128,0276427641023,8
2GMKryakvin DmitryRUS25887,026092609103,1
3GMTurov MaximRUS25856,525852585101,3
4IMSzotkowski JakubCZE23456,5258025801028,5
5GMIstratescu AndreiROU25556,525462546100,1
6IMHaldorsen BenjaminNOR24506,525242524109,4
7GMSanal VahapTUR24976,524992499101,6
8IMLoiseau QuentinFRA24526,524662494106,5
9CMTeclaf PawełPOL24506,025252525109,7
10IMMarkoja BorisSLO24406,024832483105,6
11GMStefansson HannesISL25146,02467246710-4,6
12GMChristiansen Johan-SebastianNOR25596,02464246410-9,7
13IMXiang ZeyuCHN24366,024582458103,1
14GMSebenik MatejSLO25426,02449244910-8,4
15IMLow Zhen Yu CyrusSGP23776,024472447109,0
16IMGoh Wei Ming KevinSGP24776,02435243510-3,5
17IMNguyen PiotrPOL24206,02406240610-0,9
18IMRadovanovic NikolaSRB24185,524892489108,1
19FMErtan CanTUR24055,524632466109,5
20IMTomazini ZanSLO24325,524442444102,9
21FMPranav AnandIND23035,5243624362034,4
22GMAnkit R. RajparaIND24515,52421242110-2,8

IMPerske ThoreGER24515,52421242110-2,7
24GMDrazic SinisaSRB24085,524122412101,8
25
Leisch LukasAUT23135,5241124112026,8
26CMLewicki MirosławPOL23465,523572357102,5
27
Suta AndrazSLO21685,5235623562037,0
28GMCvitan OgnjenCRO24965,52354235410-14,5
29
Milikow ElieISR21155,52349234940110,8
30
Poormosavi Seyed KianIRI21675,5234123414074,0
31
Kozak AntoniPOL23465,52321232120-2,6
32
Murko DavidSLO21685,5226722672023,6
33IMMolnar BelaHUN23075,52211221410-9,0
34FMNavalgund NiranjanIND23595,0243424342018,6
35
Liu ZhaoqiCHN23235,0240024002018,8
36
Frank EmanuelAUT22485,0234723552026,8
37FMRudolf MichałPOL23315,023432343102,5
38IMEggleston David JENG23905,02341234110-5,4
39
Poysti NathanaelGER21515,0232423244082,0
40FMRebers EugeneNED21885,0231923192028,4
41GMDiermair AndreasAUT25025,02305230510-21,2
42IMGazik IgorSVK22495,023032307107,0
43IMDanner GeorgAUT23335,02299229910-3,7
44CMKhalakhan JurijAUT22775,022912291204,0
45
Kravanja GeorgAUT22865,02276227620-2,2
46WFMMakhija AashnaIND20915,0226922694081,2
47
Thaga Sheriff MIND18045,02257221840164,4
48WIMAlinasab MobinaIRI22565,02215221520-7,4
49IMDrnovsek GalSLO24215,02211224610-18,8
50
Lin YiCHN23454,523772377103,9
51
Ahluwalia AmardipENG21154,5232523254096,0
52IMMarjanovic DejanBIH24004,52283228310-10,7
53
Sarvadh SathiaramIND19704,52272226840123,6
54WIMInjac TeodoraSRB23254,52257225720-15,2
55
Schernthaner DavidAUT20984,5225622564072,0
56
Modler Andreas Dr.GER22704,52225222520-9,8
57FMSzustakowski AntoniPOL23014,52207220720-21,8


Mohite RanveerIND22384,52207222020-1,6
59
Milikow YoavISR22064,52200220140-4,0
60WFMGeorgescu LenaSUI21654,521952195206,2
61
Higatsberger Michael DDr.AUT21644,521912191206,0
62WFMTrippold DeniseAUT21534,521872187209,0
63FMSrienz Christian Mag.AUT21654,52137213720-8,0
64
Tolonen MikkoFIN20274,5213621362024,8
65
Zhang ZijiCHN24064,02368236810-2,0
66FMHoefelsauer ThomasGER23614,023662366202,4
67FMThakur AkashIND23084,02295229520-2,0
68WFMLahav MichalISR21264,0222522252023,2
69FMWegerer Fred Ing.AUT21744,022152215208,2
70CMKrzywda AndrzejPOL21914,02188218820-3,0
71IMBakalarz MietekLUX22814,02154215410-15,0
72IMChetverik MaximRUS22084,02142214510-7,1
73CMPasti AronHUN21854,02132213240-29,6


Thrish KarthikIND21174,0213221324010,8
75FMOngut Tamas GunesHUN22144,02112211340-46,4
76
Steindl JohannesAUT22314,02102211620-22,6
77
Sandhya GIND18774,0208420842043,8
78WFMSkuhala BarbaraSLO21094,02083208320-8,6
79
Lukacs Anna KataHUN18134,02071206440101,6
80
Zoernpfenning SiegfriedAUT20824,02059205920-4,0
81
Tancsa TamasHUN19904,0205120514027,6
82CMBauer ThomasAUT22514,02048204920-45,2
83
Ehs DominikAUT21184,01993199520-26,2
84
Nieminen KariFIN20753,5214721472016,0
85
Konyves AlmosHUN20713,5211021104016,0
86
Cumming RhysENG22253,52099209920-24,2
87MKWallner Dieter Dr.AUT20973,52085208520-4,4
88
Verhoef JaapAUT19583,5208420842026,4
89
Savitha Shri BIND17763,52068205640102,4
90
Eibinger Manuel DI. Dr.AUT20023,5205820582010,6
91MKBachler ReinhardAUT21733,52030203020-29,6
92
Jin YuehengCHN20123,51998199840-10,0
93IMBarle Janez Dr.SLO22563,51976197610-31,1
94
Halsegger HerbertAUT21223,51973197520-32,4
95
Kellner NikolausAUT17523,5194219332034,4
96MKRiedner MartinAUT20893,51938193820-32,8
97
Pernerstorfer JohannesAUT20243,51922192220-21,6
98
Cohen Aron JENG22653,02194219420-10,0
99CMNg Jen ShengMAS21533,02077207740-33,2
100
Hatzl JohannesAUT20973,02035203520-13,8
101
Leisenberger HaraldAUT21283,02013201320-25,0
102
Kristoferitsch DanielAUT20253,01957195740-32,8
103
Horvath RekaAUT20703,01906190620-38,0
104
Breneis LukasAUT22283,01865188120-78,0
105CMHassabis DemisENG22492,52052205920-29,0
106
Kerschenbauer FranzAUT19232,5199119912011,4
107
Bodrogi BendeguzHUN17062,5194218904059,2
108
Orgler PhilippAUT20492,51938193820-22,2
109
Zajdela KarelSLO18832,519151912200,4
110
Sinervuo Veli-PekkaFIN19782,51912191220-17,6
111
Majoros Rozsa EvelinHUN19752,51880188040-40,8
112
Gogniat MichelSUI19762,51813181320-40,0
113
Nesimovic KemalAUT18382,51786178420-11,2
114IMFreitag ManfredAUT23782,02047204710-20,7
115
Rozwadowski RomanPOL17342,01700168840-19,6
116
Preundler StefanAUT19432,01699169720-40,6
117
Neubauer AntonAUT19111,51824182420-17,4
118
Pasti AnnaHUN19661,51736173640-101,6
119
Matosec ThomasAUT21191,01658165820-66,0
120FMDietmayer-Kraeutler MarcoAUT23611,000201,6
121
Koricanac BojanBIH00,518681868

122FMSinger RichardAUT21980,50020-6,8


Najchętniej czytane wpisy od początku istnienia bloga!