środa, 29 sierpnia 2018

Bez sukcesów w US Masters


W dniach 17-21 sierpnia 2018 roku w Greensboro był rozgrywany US Masters.Wystartowali w nim dwaj Polacy, niestety wypadli słabo. Kamil Dragun zdobył 5,5 pkt. (z 9) i zajął 18 miejsce. Bardzo słabo wypadł Bartłomiej Macieja który zajął dopiero 47 miejsce (4,5 pkt.).

Strona Turnieju 

Wyniki końcowe
MImię i NazwiskoELOClubRd 1Rd 2Rd 3Rd 4Rd 5Rd 6Rd 7Rd 8Rd 9Tot
1GM JOHN MICHAEL BURKE2526USAW78W54W7D6L13W18D2W25D46.5
2GM JEFFERY XIONG2650USAW34L16W38W40D5W20D1W13D66.5
3GM EVGENY POSTNY2586ISRW42W19D47W29D4W15D13D6D86.5
4IM DJURABEK KHAMRAKULOV2489UZBW56W83W8W20D3D13D6D14D16.5
5GM YURI GONZALEZ VIDAL2559CUBW74D39D75W35D2W40D25D12W236.5
6GM SERGEY ERENBURG2564USAW50W62W15D1D25W28D4D3D26.5
7GM TIMUR GAREYEV2572USAW49W33L1D41L30W50W40W39W186.5
8GM HOVHANNES GABUZYAN2556ARMW76W41L4W22W11D25D12W23D36.5
9GM ALONSO ZAPATA2404COLW57L20W59L18D81W27W32D31W336.0
10GM SERGEI AZAROV2574BLRW17D61L25L50W51W41W35D19W226.0
11GM SAMUEL SEVIAN2645USAW24D75D31W33L8W53D28W15D136.0
12GM NICLAS HUSCHENBETH2590GERL28W72W17W53D20W30D8D5D146.0
13GM VLADIMIR BELOUS2558RUSW43D25W26W47W1D4D3L2D116.0
14GM ALEKSANDR LENDERMAN2625USAW45D29D61D16W19D36W17D4D126.0
15IM MICHAEL W BROWN2514USAW71W22L6W34W23L3W16L11W256.0
16GM MAGESH CHANDRAN PANCHANATHAN2486INDW80W2L20D14D50W49L15W34W286.0
17IM JUSTIN J SARKAR2310USAL10W79L12W52W75W29L14W53H---5.5
18GM KAMIL DRAGUN2594POLD38W84L29W9W61L1W62W36L75.5
19IM GUILLERMO VAZQUEZ2443PARW79L3W73D31L14W81W37D10D365.5
20GM JULIO C SADORRA2555PHIW69W9W16L4D12L2D30D28W415.5
21GM CARLOS ANTONIO HEVIA ALEJANO2486CUBL54W56D43L76W72D38W26D30W455.5
22FM JUSTIN WANG2391USAW82L15W58L8L70W56W64W47L105.0
23GM ALEXANDER SHABALOV2584USAD81W44W39D28L15W34W33L8L55.0
24FM ANDREW ZHANG HONG2377USAL11L52W86L58W68D54D71W70W515.0
25IM KEVIN WANG2414USAW60D13W10W36D6D8D5L1L155.0
26IM ERIK SANTARIUS2398USAW63D27L13W44D31D32L21W40D295.0
27GM JOEL BENJAMIN2547USAW64D26L40D43D38L9D44W73W495.0
28FM HANS NIEMANN2329USAW12W88D36D23W37L6D11D20L165.0
29IM ADVAIT PATEL2475USAW59D14W18L3D76L17W50D45D265.0
30GM DMITRY GUREVICH2403USAW48L47D70W82W7L12D20D21D325.0
31GM ELSHAN MORADIABADI2540USAD44W65D11D19D26D45W61D9U---5.0
32GM JULIO J BECERRA2529USAW73D40D37D61D45D26L9W42D305.0
33FM BRANDON JACOBSON2472USAW70L7W69L11W43W76L23W38L95.0
34IM FARAI MANDIZHA2379ZIML2W77W55L15W58L23W70L16W505.0
35IM MICHAEL LEE2408USAW85L36W52L5W78D37L10W54D475.0
36GM ISAN ORTIZ SUAREZ2549CUBW51W35D28L25W41D14D39L18D195.0
37GM ANDREY STUKOPIN2598RUSD46W81D32W75L28D35L19W44D395.0
38GM MICHAEL A ROHDE2336USAD18D53L2W71D27D21W75L33W525.0
39GM BRYAN G SMITH2441USAW58D5L23D64W69W70D36L7D375.0
40IM ATULYA ARYA SHETTY2380USAW67D32W27L2W47L5L7L26W584.5
41IM SHIYAM THAVANDIRAN2417CANW86L8W54D7L36L10W87W58L204.5
42FM JENNIFER R YU2327USAL3L59D80W65D63D87W48L32W604.5
43FM ARTHUR GUO2283USAL13W66D21D27L33W57L53W59H---4.5
44IM VISHNUVARDHAN ARJUN2224INDD31L23W72L26D54W83D27L37W634.5
45FM GAURI SHANKAR2345INDL14W80D82W83D32D31H---D29L214.5
46IM DAVID VIGORITO2339USAD37D55D88D70D62D47D58L50W684.5
47GM BARTLOMIEJ MACIEJA2528POLW87W30D3L13L40D46W49L22D354.5
48NEO ZHU1976USAL30L71D77D68W59D80L42W84W644.5
49FM CARISSA S YIP2301USAL7L70W79W66W88L16L47W71L274.0
50DEEPAK AARON2296USAL6D68W65W10D16L7L29W46L344.0
51FM AARON JACOBSON2254USAL36D86W84D62L10L58W77W57L244.0
52DEZHENG KONG2130CANL75W24L35L17D66D55W67W81L384.0
53IM LEVY ROZMAN2421USAD72D38W78L12W64L11W43L17U---4.0
54FM PETER BEREOLOS2146USAW21L1L41D63D44D24W81L35D554.0
55ALEX CHEN2002USAH---D46L34L78D84D52W56D64D544.0
56WIM PHUONG HANH LUONG2150VIEL4L21L67W60W80L22L55W78W704.0
57MARK W DEJMEK1998USAL9D64L76D84W79L43W80L51W714.0
58FM EUGENE YANAYT2081USAL39W74L22W24L34W51D46L41L403.5
59NICHOLAS F MATTA2113USAL29W42L9L69L48W79W85L43D673.5
60WFM NASTASSJA A MATUS2006USAL25L69L87L56D65B---W82W77L423.5
61IM ALEKSANDR OSTROVSKIY2425USAW68D10D14D32L18W71L31U---U---3.5
62IM PRAVEEN BALAKRISHNAN2417USAW66L6D71D51D46W73L18U---U---3.5
63MICHAEL ZIHAN ZHENG1930USAL26L73B---D54D42L69D66X87L443.5
64IM PEDRO RODRIGUEZ RIVERA2231CUBL27D57W68D39L53W67L22D55L483.5
65DOMINIQUE MYERS2009USAH---L31L50L42D60W74D78H---H---3.5
66DORE A SHEPPARD2025USAL62L43W74L49D52L77D63W79H---3.5
67VANN ALAN PATRICK JR1848USAL40L78W56H---H---L64L52W80D593.5
68CM PRATEEK MISHRA2068USAL61D50L64D48L24W86D84W83L463.5
69FM ALEX BETANELI2257USAL20W60L33W59L39W63U---U---U---3.0
70JASON P MOREFIELD2103USAL33W49D30D46W22L39L34L24L563.0
71ISAAC MARTINEZ2158USAL15W48D62L38W85L61D24L49L573.0
72AUSTEN J GREEN2066USAD53L12L44W77L21W82D73U---U---3.0
73FM ROBBY ADAMSON2210USAL32W63L19D85W82L62D72L27U---3.0
74WIM DANITZA F VAZQUEZ MACCARINI2295PURL5L58L66L79B---L65D86W85D773.0
75IM NICOLAS CHECA2478USAW52D11D5L37L17W78L38U---U---3.0
76FM PETER LUKAS GIANNATOS2274USAL8H---W57W21D29L33U---U---U---3.0
77SAMUEL STEPHEN COPELAND2148USAL88L34D48L72W86W66L51L60D743.0
78ANDREW LEWIS TITUS2185USAL1W67L53W55L35L75D65L56U---2.5
79WCM ROCHELLE WU2094USAL19L17L49W74L57L59B---L66D852.5
80WFM APURVA VIRKUD2140USAL16L45D42W86L56D48L57L67D822.5
81TIANQI WANG2312USAD23L37W85D88D9L19L54L52U---2.5
82ROBERT J FISCHER1909USAL22B---D45L30L73L72L60D86D802.5
83MARIANO A ACOSTA1828USAB---L4H---L45H---L44H---L68U---2.5
84DAMIR STUDEN2134USAH---L18L51D57D55D85D68L48U---2.5
85EVAN S PARK2003USAL35W87L81D73L71D84L59L74D792.5
86BENJAMIN SNODGRASS2012USAL41D51L24L80L77L68D74D82B---2.5
87AARON S BALLEISEN2209USAL47L85W60H---H---D42L41F63U---2.5
88GM AKSHAT CHANDRA2487USAW77L28D46D81L49U---U---U---U---2.0

transmisja


Kto zostanie nowym Prezesem PZSzach, Radosław Jedynak czy Bartłomiej Korpak?

Wszystko wskazuje na to, że nowym Prezesem Polskiego Związku Szachowego zostanie jeden z dwóch kandydatów:

Radosław Jedynak  ( program wyborczy)
Bartłomiej Korpak (program wyborczy).

Tutaj mamy zgłoszenia obu panów:



Kto z nich obejmie stery Związku przekonamy się 16 września 2018r.

wtorek, 28 sierpnia 2018

Tylko dla darczyńców dodano: 16 nowych silników szachowych

16 silników szachowych:
Aldebaran 070, BrainFish 180812, BrainFish 180818, BrainFish 180821, Dorky 4.8, Ethereal 10.92, Galjoen 0.39.2, Greko 2018.08, Invictus 0.001, Pirarucu 2.3.8, Raubfisch X38e1_and_GTZ17e1, Raubfisch_X38e_and_GTZ17e, ShashChess Pro 3.0, Stockfish 18082021, SugaR XPrO 180818, Weini 0.0.23.


Pełny dostęp do folderu: CHESS ENGINES - ponad 3000 plików!
If you do not want to wait a long time for download - donate a minimum of 10$, enter your email - you will gain full access to the folder with chess engines. Bonus on donate of 15$ - acces to the folder with games, tables, engines pack. My email: jotes@go2.pl





niedziela, 26 sierpnia 2018

Artur Frolov z Ukrainy wygrał 54 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Polanica-Zdrój 2018-08-18/2018-08-26


To już 54 raz w Polanicy był rozgrywany Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina.

Na czele tabeli dwaj goście zza wschodniej granicy: Artur Frolov z Ukrainy i Alexej Cherepov z Białorusi. Na najniższym stopniu podium znalazł się najlepszy z Polaków - Piotr Sabuk.

Wyniki końcowe (Tempo gry: 90'/40pos.+30'+30''/pos, 9 rund)
MTytNazwisko ImięFed.ELOKlubPkt.MB.Bch.W
1IMFROLOV, ArturUKR2420
7.040.0050.506
2kCHEREPOV, AlexejBLR2245Minsk7.039.0050.005
3IMSABUK, PiotrPOL2377Legnica6.542.5053.005
4k++PSYK, RadosławPOL2304KSz Piątka Skierniewice6.541.0051.506
5mLEWTAK, DamianPOL2369SzUKS Gostmat 83 Gostynin6.540.5052.006
6GMMANIK, MikulasSVK2408
6.539.0049.504
7IMSTACHOWIAK, KamilPOL2447KSz Polonia Wrocław6.534.0043.005
8k+WIŚNIEWSKI, MichałPOL2122Strzelec Strzelce Opolskie6.533.5042.506
9mNURKIEWICZ, MaciejPOL2371LKS Wrzos Miedzyborów6.042.5053.504
10GMDJURIC, StefanSRB2352
6.037.0048.005
11k+ŁAPAJ, MateuszPOL2198MCKiS Jaworzno6.035.0045.005
12mNOWAK, KamilPOL2313KSz Polonia Wrocław6.033.5042.504
13GMSHISHKIN, VadimUKR2461
6.033.0043.506
14kKOZAK, AntoniPOL2157LKSz GCKiP Czarna5.540.5051.004
15FMREZA, WojciechPOL2303SzUKS Gostmat 83 Gostynin5.538.5049.505
16kBUKOJEMSKI, AdamPOL2233KKSz Kraków5.537.5047.504
17FMKUCZA, KarolPOL2342ŻKSz Żary5.536.0046.004
18k+BILCZEWSKI, KacperPOL2089UKS Ognisko Rydułtowy5.536.0045.504
19I++MIKA, TomaszPOL2120LKSz GCKiP Czarna5.535.5044.005
20kSANZ Wawer, DanielPOL2180KS LAURA Chylice5.534.5042.503
21kKUMALA, AleksanderPOL2238MKSz GRYF Dębica5.534.0044.505
22kBĘTKOWSKI, AndrzejPOL2041TKKF Drogowiec Kraków5.532.5042.004
23kGOSLAWSKI, MichalPOL2110Warszawa5.530.5040.003
24I++KAMIŃSKI, JanPOL2026UKSz Hetman Warszawa5.528.5036.005
25k+KLEPEK, WitoldPOL2139Pszczyńskie Szachy5.040.5050.002
26ILUBERAŃSKI, JakubPOL1763KSz Polonia Wrocław5.038.5049.004
27WCMVANDUYFHUYS, DariaBEL1878KS AZS Wratislavia5.038.0049.003
28k+JASKÓŁKA, TomaszPOL2165LKS Olszanica5.037.5048.503
29kADAMCZEWSKI, MaciejPOL2061KTS Kalisz5.034.5043.504
30kDOMAŃSKI, ŁukaszPOL2094Akademia Szachowa Gliwice5.034.0043.504
31I++SZELĄG, ZuzannaPOL1934LKS Chrobry Gniezno5.034.0043.503
32FMOKRUCINSKI, TadeuszPOL2182MCKiE Malbork5.032.0040.003
33k+BIELIŃSKI, DariuszPOL2100
5.032.0040.003
34I++BUDNIK, MateuszPOL2003Ksz Gambit Świecie5.031.5040.004
35I+PILICZEWSKI, BoguszPOL2112UKS Korona Gdańsk5.029.5038.002
36kMAZALON, MariuszPOL2055UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz5.028.5038.003
37IMACIEJEWSKI, KamilPOL1886ŁKS Szach-Centrum Łódź5.028.5036.504
38kJANKOWIAK, TomaszPOL2117UKS SP3 w Bogatyni5.026.5034.004
39kZALESKI, ŁukaszPOL2164UKS Zawisza Kolbudy4.537.0048.003
40I+ROSICKI, MarcinPOL2002MCKiS Jaworzno4.536.5046.503
41IKAWAŁKO, AdamPOL1869KSz POLONIA WROCŁAW4.535.5045.502
42I++GOLECKI, JanPOL1943KS LAURA Chylice4.534.5043.503
43FMWALKUSZ, WitosławPOL2121KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny4.533.5042.503
44ITURSKI, BartłomiejPOL1830UKS Czarny Koń Olkusz4.533.5042.503
45kDZIKOWSKI, MichałPOL2155Biały Król Wisznia Mała4.531.5041.504
46kHARAZIŃSKA, MagdalenaPOL2035KSz Polonia Wrocław4.531.5039.004
47I+CHMIEL, PiotrPOL1865LZS Victoria Chróścice4.528.0035.503
48IMIRSKI, MichałPOL1981UKS Hetman Koronny Trzebinia4.527.5036.003
49I+ROGACEWICZ, MikołajPOL2009LKSz Lublin4.527.5035.503
50I++LITNER, IgorPOL1990PKS MAT Białołęka4.527.5034.503
51kKIEŚ, MariuszPOL2043UKS Ognisko Rydułtowy4.525.0032.004
52
SCHOENAU, HelmutGER1947
4.033.5041.503
53I+FRITZ, AntoniPOL1977MKSz Rybnik4.033.0041.504
54I++JABŁOŃSKI, MirosławPOL1915UKS OPP Toruń4.032.0041.002
55I+KUCHARSKI, BartłomiejPOL1938LKSz GCKiP Czarna4.032.0039.504
56IBANASZKIEWICZ, MikołajPOL1984MLKSz Myślenice4.031.0040.503
57k+SZYLKO, WaldemarPOL1956
4.029.5039.502
58
TSESLER, YakauBLR1709
4.028.5036.503
59CMKEJNA, PiotrPOL1655KSz Miedź Legnica4.028.0037.003
60ICAP, PiotrPOL1877RPW Okucia Budowlane Łódź4.027.5035.503
61I++SACHAREWICZ, KrzysztofPOL1775UKSz Hetman Warszawa4.027.0034.003
62I+SKIBA, AleksandraPOL1625UKS Szach-Mat Syców4.027.0033.502
63I+WITWICKI, PawelPOL1854JKSz-W Jarocin4.026.5034.003
64II+ANTONIEWICZ, JakubPOL1769Wrocław3.531.5039.002
65mKLEIN, Gernot, Dr.GER1922PTSV Aachen3.531.0039.501
66IIGOSPODARCZYK, WojciechPOL1523Legnica3.529.5037.502
67k+FRĄCZEK, WeronikaPOL1844LKSz Lublin3.529.0036.002
68
HETZER, VolkhardGER1949Ludwigshafen3.528.5037.002
69I++KONIECZYŃSKI, PiotrPOL1897ŻTMS Baszta Żnin3.528.0035.003
70IILEMAŃSKI, PiotrPOL1838Caissa Pion Zielona Góra3.528.0034.503
71
OCHMANN, ReimundGER2009SK Langen3.527.0034.503
72IWIECZOREK, MikołajPOL1757MUKS MDK Śródmieście Wrocław3.526.5033.003
73IRAK, MaciejPOL1759KSz Piątka Skierniewice3.034.0044.001
74IŻAK, PawełPOL1721KS Polanica-Zdrój3.033.0042.502
75I++DRYJA, SzymonPOL1878UKS SP3 w Bogatyni3.032.5040.502
76IPAWICKA, MagdalenaPOL1647KSz Polonia Wrocław3.029.0036.501
77kCZARNIECKA, AleksandraPOL1980UKS SP3 w Bogatyni3.028.0036.003
78I+TRUSZ, JuliaPOL1684UKS Rodło Opole3.028.0035.001
79IGALANT, IreneuszPOL1768WKSz GANT HETMAN3.023.0029.501
80IDERYŁO, KamilPOL1833UKS Caissa Warszawa2.526.5034.502
81I+JEDYNAK, JanuaryPOL1827PKS MAT Białołęka2.526.0033.002
82I++ŁUKASIK, ZuzannaPOL1517KSz Piątka Skierniewice2.525.0032.501
83IJANKOWSKI, AleksanderPOL1728WKSz GANT HETMAN2.520.0026.502
84
DUDA, LucasENG1874
2.031.0039.001
85IKRUCZYŃSKI, MarekPOL1786UKS Giecek Radków2.025.0032.001
86II+VANDUYFHUYS, IgorBEL1687KS AZS Wratislavia2.021.5028.500
87IWASYLKIEWICZ, AndrzejPOL1816WZSN START Wrocław1.524.0031.001
88kDZHUGURYAN, TygranPOL2179
0.021.0027.000
88kWIŚNIEWSKI, JacekPOL1890KS LAURA Chylice0.021.0027.000



Najpopularniejsze wpisy na blogu