wtorek, 27 lutego 2018

Stockfish - 17 nowych wersji testowych

Autorzy:

Stefan Geschwentner x2,
Stéphane Nicolet  x5,
Marco Costalba  x2,
Erbsenzaehler x1,
AndyGrant x1,
Joost VandeVondele  x2,
DU-jdto  x2,
Tom Vijlbrief  x1,
Mike Whiteley x1.

Stockfish - 17 new Development Versions - download








poniedziałek, 26 lutego 2018

Mieszko Miś wygrał XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia, Gnojnik 25 lutego 2018

Gnojnik, by Mateusz Giełczyński - Praca własna, CC BY-SA 3.0
XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Czarnego Konia w Gnojniku, w tym roku (wbrew nazwie) był rozegrany tylko w polskiej obsadzie, ale i tak było ciekawie.
Mieszko Miś
Na starcie stanęło 50 szachistów, a wyrównana stawka sprawiła, że zacięta walka o zwycięstwo trwała do samego końca.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajął (widoczny na zdjęciu) 15-letni mistrz FIDE Mieszko Miś.
Tyle samo punktów (ale gorszą punktację pomocniczą) miał również drugi na mecie Piotr Widła.
Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Jerzy Kyć

Zawody sędziował: Wiesław Kasperek


Wyniki końcowe, 11 rund, tempo P-15'
MTytNazwisko ImięFed.R. FIDERankPkt.MBch.Bch.W
1FMMiś, MieszkoPOLR 211823008.563.0076.506
2I++Widła, PiotrPOLR 207621008.557.0069.008
3kKyć, JerzyPOLR 229622008.062.5076.007
4mLewtak, DamianPOLR 234124007.562.5077.005
5kŚwięch, PrzemysławPOLR 215822007.561.5075.507
6CMLewicki, MirosławPOLR 225522007.561.0075.006
7kKozak, AntoniPOLR 207322007.059.5073.006
8mBrzeski, MaciejPOLR 234224007.059.0072.506
9kSłabek, GrzegorzPOLR 215422007.056.0067.006
10FMMarkiewicz, JerzyPOLR 221923007.051.5063.006
11I+Brożyna, MateuszPOLR 193121006.561.5073.506
12FMSzczurek, KrzysztofPOLR 197223006.555.0065.005
13IGolenia, JanPOLR 191520006.555.0064.506
14kMarek, MariuszPOL215722006.554.5067.506
15kKumor, ŁukaszPOLR 214522006.552.0063.006
16kBednarczyk, DamianPOLR 203822006.550.0059.005
17kBuś, KonradPOLR 219622006.058.5071.003
18kJabłońska, SabinaPOLR 195820006.056.5067.505
19I++Golenia, WojciechPOLR 191921006.055.5067.004
20II+Kępowicz, ArturPOLR 187819006.055.0067.006
21k+Gbyl, AndrzejPOLR 223023006.054.0064.506
22kKawula, AndrzejPOLR 199622006.052.5062.505
23IMarzec, KarolPOLR 201320006.051.5063.005
24I+Płaneta, WojciechPOLR 168221006.048.0058.005
25mKasperek, RyszardPOLR 208224005.553.5066.005
26I++Furtak, JoannaPOLR 149319005.549.0060.005
27IIUrbański, WojciechPOLR 145018005.548.0058.504
28IPiwowarczyk, BartłomiejPOLR 154120005.544.5052.504
29IMirski, MichałPOLR 188820005.053.5064.504
30IŚlęczka, BartoszPOLR 185320005.052.0064.504
31IIIKilian, MariuszPOL016005.051.0060.505
32IILenart, JakubPOL132018005.049.5059.504
33IVSynowiec, DawidPOL014005.045.5055.505
34IISowiński, JerzyPOLR 148518005.045.0054.505
35I+Mróz, LenaPOLR 135619005.044.0054.505
36IISowiński, KrzysztofPOLR 137318005.042.5053.505
37IIWełna, MateuszPOLR 126718005.040.5050.005
38
Stanek, BogumiłPOLR 113210005.037.0044.505
39IIBieszczad, MichałPOL158718004.549.5060.003
40IIIWysokiński, ZbigniewPOL145016004.045.5054.504
41IIIKot, AgnieszkaPOLR 134014004.043.0054.503
42
Synowiec, KonradPOL010004.041.0048.503
43
Płodzień, DawidPOL010004.038.0045.503
44
Płodzień, WaldemarPOL010004.036.0044.003
45
Kot, RobertPOL010003.534.0042.002
46IIIWójcik, ArturPOLR 158516003.049.0058.003
47
Gajda, KazimierzPOL010003.034.0041.502
48
Tekiela, DominikPOL010002.534.5042.501
49IIIPach, MateuszPOLR 118016002.035.0043.500
50I+Pawłowski, BartoszPOLR 205521001.038.5046.501


Marvin 3.0.0 wygrał 9 Ligę JCER, edycja 01/2018 ( Tempo - 60')


Marvin 3.0.0 wygrał 9 Ligę JCER, edycja 01/2018 ( Tempo - 60'). Gratulacje dla autora: Martin Danielsson!

Awans: Marvin and Rodin.
Spadek: Danasah and Capivara.

M
Silnik Jcer Pkt. Ma Ro Fr Go De Do Mu Ma Da Ca Chg
1: Marvin 3.0.0 2375 13.0 / 18 XX == 10 1= =1 =1 11 01 =1 11 +41
2: Rodin 8.0 2390 12.5 / 18 == XX 01 =1 1= 1= =0 11 11 =1 +31
3: Frenzee 3.0 2395 10.5 / 18 01 10 XX 1= 0= 00 =1 11 == 11 +9
4: Gojemat 8.64 2401 10.0 / 18 0= =0 0= XX == 1= 01 11 =1 =1 +4
5: Devel 1.8090 2365 9.0 / 18 =0 0= 1= == XX 10 11 0= 10 == +5
6: Donna 4.0 2388 8.5 / 18 =0 0= 11 0= 01 XX 00 10 1= 1= -9
7: Muse 0.951 2356 8.0 / 18 00 =1 =0 10 00 11 XX 10 == == -4
8: Maverick 1.5 2354 7.5 / 18 10 00 00 00 1= 01 01 XX 1= =1 -7
9: Danasah 7.00 2398 6.5 / 18 =0 00 == =0 01 0= == 0= XX 1= -32
10: Capivara LK 0.09b02g 2366 4.5 / 18 00 =0 00 =0 == 0= == =0 0= XX -41

Tempo 60' Hardware: Intel Core i7-4710MQ with 7,9 GB Memory, 
Windows 10 64-bit, 90 Tournament games
GUI-Arena 3.5.1, Book: Perfect 2017Games, engines, book - download    Tabela - Scid vs PC


niedziela, 25 lutego 2018

Pułapki debiutowe trzeba znać - Englund Gambit

Od czasu do czasu zdarza mi się zagrać w internecie (J.S.), na platformie lichess.
Gram wyłącznie partie błyskawiczne, najchętniej trzyminutówki, to daje bowiem pewność że gra się z "żywym człowiekiem" a nie komputerem.
Co prawda, sama techniczna czynność jakim jest wykonywanie ruchów zabiera około jednej minuty, ale i przeciwnik ma ten sam problem.

Wczoraj udało mi się wygrać miniaturę w Gambicie Englunda, w sposób znany od lat. Ileż to partii w ten sposób się zakończyło.
Ale w końcu pułapki debiutowe trzeba znać!






A B C D E F G H
8 8
7 7
6 6
5 5
4 4
3 3
2 2
1 1
A B C D E F G H

Anonymous - J.S.
0-1, 2018.02.24.
[#] 1.d4 e5 2.dxe5 Nc6 3.Nf3 Qe7 4.Bf4 Qb4 5.Bd2 Qxb2 6.Bc3 Bb4 7.Qd2 Bxc3 8.Qxc3 Qc1# Black wins by= checkmate. [0-1]



Najpopularniejsze wpisy na blogu