poniedziałek, 11 lutego 2019

Rezygnacja Polskiej Reprezentacji z Drużynowych Mistrzostw Świata w szachach

Na oficjalnym profilu PZSzach ukazało się następujące oświadczenie (pismo, stanowisko ?) podpisane przez Prezesa Związku Radosława Jedynaka.


Jak na razie komentarze na profilu PZSzach popierają decyzję ale... rodzi się szereg pytań.

Czy inne reprezentacje narodowe posiadały informację o terminie Drużynowych Mistrzostw Świata w szachach wcześniej?

Czy inne federacje szachowe podjęły (podejmą) podobną decyzję co PZSZach? Może Prezes ma jakąś wiedzę na ten temat i jest to uzgodniona decyzja?

Jeśli inni sobie poradzą z problemem i mimo wszystko wyślą swoje drużyny narodowe na zawody, to okaże się, że tylko nam Polakom wiatr zawsze w oczy wieje.

A może jeśli to ma być taka demonstracja - to zamiast rezygnacji lepiej byłoby wysłać reprezentację złożoną z bardzo młodych graczy z zaplecza kadry. Nawet juniorów?    


3 komentarze:

 1. Dokładnie, może zabrakło rozwiązania. Pojawił się problem - nasza czołówka się nie wyrobi. Zabrakło tylko głosu rozsądku, jednego Pana, który wtrąciłby się: "Halo, halo. Co, by było gdyby..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, jak będzie się tłumaczyć PZSzach, kiedy inne reprezentacje pojadą na mistrzostwa, mimo że tak jak Polacy o terminie dowiedzieli się w tym samym czasie.

   Usuń
 2. PZSzach miało prawo organizacji DMŚ w terminie czerwiec 2019. Jednak w listopadzie 2018 z niego zrezygnowało. A FIDE zostało zmuszone poszukać kogoś innego. Jak widać znaleźli ale w mniej dogodnym terminie.

  OdpowiedzUsuń

Najchętniej czytane wpisy od początku istnienia bloga!