niedziela, 10 lutego 2019

Wenezuelczyk Eduardo Iturrizaga Bonelli wygrał szachowy Open Portugal 2019. Polak, Krzysztof Jakubowski na 9 miejscu.

W turnieju w Portugalii wystąpiła liczna grupa polskich szachistów. Najlepszy z nich arcymistrz Krzysztof Jakubowski zdobył 7 pkt. i zajął 9 miejsce. W zasadzie każdy z Polaków zagrał dobrze, jedynie Anna Kubicka nie może być zadowolona z występu, bo wyraźnie jej nie szło i poniosła ogromne straty rankingowe.
Na finiszu ciekawą partię z arcymistrzynią z Indonezjii Irene Kharisma Sukandar wygrał Patryk Chylewski.




A B C D E F G H
8 8
7 7
6 6
5 5
4 4
3 3
2 2
1 1
A B C D E F G H

Chylewski, Patryk - Sukandar, Irine Kharisma
1-0, 2019.02.09.
[#] 1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Nf3 Nf6 4.e3 a6 5.Bxc4 b5 6.Bb3 e6 7.O-O Bb7 8.a4 b4 9.a5 Be7 10.Qe2 O-O 11.Rd1 Nbd7 12.Nbd2 c5 13.Nc4 Qc7 14.Bd2 Bd5 15.dxc5 Nxc5 16.Bc2 b3 17.Bb1 Bc6 18.Nd4 Bb7 19.Bb4 Rfd8 20.Nb6 Rab8 21.Rc1 e5 22.Nxb3 Qc6 23.f3 Nxb3 24.Rxc6 Bxb4 25.Ra4 Rd2 26.Qc4 Rd1 27.Kf2 Be1 28.Ke2 Rbd8 29.Bd3 Rd2 30.Kxe1 Bxc6 31.Qxc6 R2xd3 32.Nc4 h5 33.h4 e4 34.Kf2 exf3 35.gxf3 Rd1 36.Ra3 Nd2 37.Qxa6 Nxc4 38.Qxc4 R8d2 39.Kg3 Rg1 40.Kf4 Nd5 41.Ke5 Ne7 42.a6 Ng6 43.Ke4 Kh7 44.a7 Nxh4 45.Qxf7 [1-0]



Wyniki końcowe 9 rund
MTytNazwisko i imięFedEloPkt TB 1  TB 2  TB 3  TB 4  TB 5 rtg+/-
1GMITURRIZAGA BONELLI EduardoVEN26407,50,051,055,0657,5
2GMMOTYLEV AlexanderRUS26447,00,051,553,5546,0
3GMPETROV NikitaRUS25857,00,050,556,0545,8
4GMBERNADSKIY VitaliyUKR25707,00,050,555,0557,5
5GMSTEFANSSON HannesISL25147,00,050,555,05413,3
6IMBILGUUN SumiyaMGL24717,00,049,053,06414,5
7IMANNABERDIEV MeilisTKM25227,00,047,552,0743,3
8GMDVIRNYY DanyyilITA24877,00,046,050,5645,9
9GMJAKUBOWSKI KrzysztofPOL25147,00,044,048,5651,3
10GMXU XiangyuCHN25656,50,051,054,0452,2
11GMHANSEN EricCAN26156,50,049,053,534-3,4
12IMKORLEY KassaDEN24266,50,049,053,05411,9
13GMKADRIC DenisBIH25456,50,048,553,0553,7
14IMYANKELEVICH LevGER24456,50,048,552,04416,1
15GMDAVID AlbertoITA25606,50,048,052,554-0,5
16IMINIYAN PIND24806,50,048,052,0555,8
17IMTERRIEUX KevinFRA24596,50,047,051,0440,1
18IMBUTKIEWICZ LukaszPOL24456,50,046,550,555-1,1
19GMMIEZIS NormundsLAT24676,50,045,550,0450,0
20GMSPRAGGETT Kevin BarryCAN25136,50,045,048,555-4,2
21
LI XueyiCHN22176,50,045,048,05451,0
22FMPLICHTA KamilPOL23476,50,044,548,5652,2
23IMRAJESH V A VIND24066,50,044,548,5647,0
24FMHAUG JohannesNOR24036,50,044,548,5542,6
25GMCHRISTIANSEN Johan-SebastianNOR25596,50,044,547,554-10,6
26GMGALEGO LuisPOR25086,50,044,048,5540,0
27GMTHORHALLSSON ThrosturISL24256,50,043,046,544-1,9
28FMCHYLEWSKI PatrykPOL23046,50,042,046,05410,8
29FMRANALDI LucasNOR22296,50,037,541,56512,8
30CMSOUSA Ludy Helsio PauloNOR21696,00,051,054,55574,0
31IMKAASEN Tor FredrikNOR23876,00,048,052,0546,9
32FMKOWALSKI IgorPOL22966,00,047,551,55419,2
33FMALSHAMEARY PUENTE IsmaelESP24186,00,047,051,0547,2
34FMDI NICOLANTONIO LucasFRA23646,00,046,550,0651,9
35
LISOWSKI KrzysztofPOL21356,00,045,548,54555,8
36FMBARTEL MichalPOL23066,00,045,048,5548,2
37FMPANTZAR MiltonSWE23316,00,044,548,06510,6
38IMROCHA SergioPOR23546,00,044,048,055-3,9

FMNAPOLI NicoloITA23166,00,044,048,0555,6
40
FUS JakubPOL23266,00,043,546,55412,8
41FMSRINATH Rao Sankrantipati VenkataIND24376,00,042,547,054-14,2
42IMMIEDEMA DavidNED23566,00,042,045,564-4,9
43IMILIC Zoran SSRB23026,00,041,545,5540,4
44FMGODZWON IwoPOL23226,00,040,543,5640,0
45WGMGU XiaobingCHN23266,00,040,044,054-12,0
46
FERNANDES Miguel AntonioPOR20666,00,038,040,56429,0
47FMSHAILESH DravidIND23245,50,047,551,5557,8
48WGMMAISURADZE NinoFRA21865,50,044,548,05510,0
49IMDAMASO RuiPOR24395,50,044,048,045-11,7
50IMSUKANDAR Irine KharismaINA23975,50,044,047,544-14,5
51GMCAMPORA DanielARG24195,50,043,548,055-13,5
52FMSANDE EDREIRA Jose AntonioESP22445,50,043,547,5450,6
53IMCARRASCO MARTINEZ Juan M.ESP23805,50,043,546,545-4,7
54
CHINGUUN SumiyaMGL22865,50,043,047,054-1,6
55FMPASTAR SlavenBIH23305,50,043,047,044-6,2
56NMFIDALGO Andre NevesPOR22045,50,042,046,0544,0
57FMRISTING Eivind OlavNOR22825,50,042,045,534-8,4
58FMVASQUES AntonioPOR22105,50,041,545,0443,0
59WFMLI YunshanCHN21965,50,041,044,54418,8

WIMNEWRKLA KatharinaAUT21805,50,041,044,54412,2
61CMGARCIA DORADO AlbertoESP22235,50,041,043,5443,4
62
PARTOENS RemiBEL19045,50,040,044,04560,4
63FMPACAN-MILEJ KosmaPOL22735,50,040,042,054-8,4
64
LEAO TiagoPOR20845,50,040,040,04538,6
65
MALOBERTI DavidFRA21215,50,039,542,55412,2
66FMTRYGGESTAD Andreas GarbergNOR23515,50,039,542,545-40,8
67FMREGO PedroPOR22285,50,039,542,54412,2
68
TSCHAROTSCHKIN MichaelGER21785,50,039,542,5341,0
69
GALLARDO FERNANDEZ CesarESP21945,50,038,541,054-24,0
70
POYSTI NathanaelGER21725,50,038,540,544-15,4
71FMNORDQUELLE DanielNOR22355,50,038,041,554-15,6
72
SILVA GoncaloPOR20275,50,037,538,55427,2
73FMNIELSEN AndreNOR22015,50,037,040,545-9,6
74
LINDBOL AleksanderNOR21905,50,037,040,054-39,2
75NMFERNANDES Alberto ManuelPOR20725,50,036,538,54416,0
76
SORENSEN HampusSWE22895,00,047,551,04518,0
77FMMARTIN DUQUE JesusESP23935,00,047,051,544-31,6
78FMPALOZZA ChristianITA22375,00,044,548,0447,0
79
BORGES Guilherme DeolaBRA21815,00,044,547,5356,0
80
HILL AlistairENG21525,00,044,047,04424,2
81
ALVAREZ SERRANO CarlosESP22015,00,042,546,544-1,2
82
SANTOS Jose GuilhermePOR21915,00,042,544,555-2,8
83
ANDIAS João PedroPOR20395,00,042,543,54444,4
84FMTHOMPSON Ian DENG21225,00,042,045,03426,6
85
CORBALAN GOMEZ Juan JoseESP22355,00,041,545,534-7,0
86NMCOSTA PauloPOR22005,00,041,545,0549,2
87WFMFROEWIS AnnikaAUT21045,00,041,544,0448,2
88
JAZDANOVS AleksandrsLAT21005,00,041,044,0541,6
89
BUB VolkerGER20305,00,040,544,045-18,6
90
DIAS RicardoPOR21285,00,040,543,54511,0
91
SISMEIRO MiguelPOR19975,00,040,543,04440,4
92FMAGUERA NAREDO JavierESP23465,00,040,044,034-19,3
93
HUSE Sigurd KjelsbolNOR20805,00,040,042,04418,4
94
NEWTON AndrewSCO18835,00,039,042,05442,6
95NMREIS Luis SousaPOR21465,00,038,541,544-24,4
96
KORNEEV LESKOVA SvyatoslavESP22235,00,038,541,535-30,6
97
MARQUES Ricardo T TPOR19115,00,038,541,04528,6
98
EGGERT AlbertoRUS21325,00,038,540,544-1,2
99CMCARLSSON LudvigSWE22175,00,038,040,555-33,6
100
DARNELL AntonSWE20395,00,038,039,0444,8
101
SIMOES MiguelPOR18815,00,037,540,53391,6
102
HODOVSKY JiriCZE20945,00,037,540,055-18,8
103
SOUSA Hugo CarneiroPOR20975,00,037,039,555-36,8
104
REAL ThibaultBEL22115,00,036,540,045-31,4
105WIMKUBICKA AnnaPOL21865,00,036,539,054-30,0
106
CORDEIRO Joao Carlos SantosPOR17455,00,036,038,045136,4
107FMERMENI AvniKOS21945,00,035,538,534-35,8
108
PIRES EmanuelPOR21155,00,035,037,554-11,4
109
GOLECKI JanPOL20185,00,035,037,034-22,0
110
FERREIRA HugoPOR21365,00,034,037,545-26,0
111
SALTVEDT MartinNOR20955,00,033,536,524-33,0
112
NIKULA MikkoFIN18895,00,033,536,044-2,6
113
BARBIER AstridBEL19455,00,033,036,035-20,0
114IMLOW Zhen Yu CyrusSGP23774,50,045,049,0434,6
115FMSTORME IsakSWE22904,50,041,545,044-35,2

NMMARTINS BrunoPOR22044,50,041,545,044-34,8
117
HERNANDEZ MUNOZ Antonio RamonESP22494,50,041,545,034-26,2
118FMBUBALOVIC DavorinCRO22494,50,041,044,535-37,4
119WFMJORGE RitaPOR19024,50,040,544,53461,6
120
BARBIER WimBEL20864,50,040,543,0343,0
121
SLOVAK PavelCZE20104,50,040,043,0459,0
122
MABILLE NatachaBEL18964,50,039,542,54535,2
123
AFLALO SophieFRA20914,50,039,542,544-13,8
124FMHARSHAL ShahiIND20644,50,039,541,0358,4
125
MENDES ModestePOR19814,50,038,542,0445,4
126
MYRHEIM Hakon AbelandNOR19934,50,038,541,54511,8
127
PEREZ GARCIA RobertoESP21414,50,038,541,035-28,4
128
ROMANO JoaoPOR20524,50,038,541,034-7,6
129
MARTINS DiogoPOR19934,50,038,041,525-1,2
130
ELIAS RubenPOR17974,50,038,041,52436,6
131
GUERREIRO NunoPOR20644,50,038,039,044-6,8
132
RIONDA MEDIO Angel ArturoESP19924,50,037,541,045-18,0
133CMFANHA PauloPOR18844,50,037,540,52417,4
134
HESTVIK EliasNOR18254,50,037,537,53453,2
135
THIBAULT Pierre-OlivierFRA19944,50,037,039,544-22,6
136
TAYLOR Robert GrahamWLS18094,50,037,038,03424,0
137FMSANTOS Antonio PereiraPOR21624,50,036,539,544-21,2
138
MORETTI FilippoITA19284,50,036,039,5343,6
139
SOARES LuisPOR20364,50,035,538,035-12,4
140
MARCOS HERRERO FranciscoESP18374,50,035,537,544-1,2
141
WANG Cong ArielCHN04,50,035,038,034
142
CAVALEIRO Daniel Filipe CostaPOR20014,50,035,037,534-19,8


REGO Joao RuiPOR17614,50,035,037,53442,8
144
FERNANDEZ MONTERO Francisco M.ESP20704,50,034,035,533-12,6
145
JAVET BlaiseSUI20274,50,033,536,545-38,8
146
MARTINS Jose Carlos CaetanoPOR17074,50,033,035,53484,8
147
PIETRUSZEWSKI MarcinPOL22264,00,044,048,035-30,0
148
TERRYN EzraBEL21164,00,043,046,0352,4
149
FIDALGO Daniel NevesPOR19814,00,043,045,03542,0
150
BRUASET EivindNOR21244,00,041,541,524-18,4
151
GKOGKAS DimitriosGRE20044,00,041,045,51238,8
152
ROQUE ArmandoPOR19464,00,039,541,53419,4
153CMCHINGUUN BayaraaMGL18174,00,039,541,04545,6
154
WOITHE DanielGER19214,00,039,041,03517,2
155
PIROLA ClaudionorBRA21134,00,038,541,535-20,2
156IMKRISHNA TEJA NIND23914,00,038,041,543-11,3
157
LADISIC Alex-SachaFRA19344,00,037,541,045-3,6
158
BOUCQUET EmileBEL22134,00,037,541,044-54,0
159
FOSSAN AleksanderNOR20404,00,037,540,034-37,2
160
SA Nuno BaltazarPOR17674,00,037,040,03523,8
161
FIELDING MichaelENG17914,00,037,040,0348,0
162
SILVA TiagoPOR17504,00,037,039,02560,4
163
MASELLI DanielITA18164,00,036,539,03547,6
164
TARANIN KonstantinRUS19764,00,036,038,044-8,4


CASAGRANDE FedericoITA19114,00,036,038,044-12,0
166
QUINTINO Luis Filipe PiresPOR18684,00,035,538,534-14,0
167
MARQUES Afonso Mendes PereiraPOR16624,00,035,536,53431,6
168
BERTOLA GeorgesSUI21014,00,035,536,515-56,2
169
PIPIRAS Filipa FortunaPOR19644,00,035,037,044-48,8
170
BARRENTO JorgePOR17014,00,034,537,53433,2
171
HAYNES NoahNOR16584,00,034,536,53424,2
172
BASILIO RodrigoPOR18084,00,034,535,52319,2
173
GONCALVES Gabriel SobralPOR18454,00,034,037,03420,4


PINA Tiago Miguel CatalaoPOR15074,00,034,037,03478,0
175
AVELINO Camila BiscayaPOR16894,00,034,036,53543,2
176
SELVA SALVADOR AntonioESP18254,00,034,036,523-3,2
177
FERNANDEZ VALLEJO LuisESP20634,00,033,535,524-51,6


SANTOS Isabel Maria C PereiraPOR18254,00,033,535,52410,0
179
BOUTON ChristopheFRA19884,00,033,035,044-59,6
180NMMORAIS Vitor MestrePOR18984,00,033,035,034-8,6
181
CASTANHEIRA Antonio PedroPOR18754,00,032,535,034-33,2
182
COSTA Americo Jose DaPOR17554,00,032,035,0446,6
183
GODINHO Joao QuintasPOR17194,00,032,034,54511,8
184
LOHIA SohumENG17274,00,031,532,534-40,0
185
DIAS JosePOR15604,00,030,533,04431,4
186
SERAFIM JUNIOR ArnorBRA18764,00,029,032,025-43,8
187
GJESTEMOEN-VONHIRSCH AndreNOR20383,50,041,543,02343,2
188
CANDEIAS Humberto ManuelPOR19323,50,039,543,0354,0
189
MARQUES RuiPOR18903,50,039,542,52421,2
190
KOCIAN MiroslavCZE19923,50,038,541,524-25,0
191
MOREJKO WojciechGER18793,50,037,039,525-18,4
192
NASS SaraNOR18153,50,036,539,5253,0
193
ALVES FernandoPOR16513,50,036,538,03514,6
194
DAMASCENO Jorge Manuel CardosPOR18903,50,035,538,034-9,6
195
HAISMA HenkNED17273,50,035,037,524-2,0
196
BÁRTOLO FilipePOR16663,50,035,037,02466,0
197
GOMES Jose LuisPOR18443,50,035,036,524-16,6
198
ELIAS BenjamimPOR18193,50,035,036,024-8,0
199
GUIA Artur Solovyov EloyPOR16863,50,034,534,52520,8
200
IASMAN InnaFRA18023,50,034,035,5345,6
201
GONCALVES Samuel JesusPOR16373,50,034,035,03433,6
202
MENDES Alberto AchilesPOR16353,50,033,536,03522,4
203
CABACA Andre Filipe RodriguesPOR17053,50,033,536,0349,8
204
GENTES BENITO AngelESP19073,50,033,535,524-6,8
205
GARCIA ORTEGA ManuelESP17853,50,033,035,035-48,0
206
ALMEIDA Rui Pedro AlbergariaPOR15833,50,032,034,02427,2
207
SKJOLINGSTAD SverreNOR17823,50,032,033,535-20,8
208
YUSHKO IgorUKR13893,50,031,034,02593,2
209
AGUIAR CarlosPOR18223,50,031,033,024-12,8
210
FONSECA PedroPOR16103,50,030,031,53512,0
211
LAGES Duarte Jorge SilvaPOR15583,50,029,530,524-16,8
212
ARCHAMBAULT SergeCAN19593,50,028,029,035-73,8
213
COUNHAGO Edgar SimoesPOR03,50,027,530,034
214
FERNANDES Ricardo PaulosPOR20153,00,039,543,023-3,2
215
OLIVEIRA Fernando AlvesPOR15753,00,036,037,03419,2
216
GRENIER Jean-LucCAN03,00,035,536,513
217
MARQUES Pedro J S L GodinhoPOR18483,00,034,536,535-26,8
218
HANSEN VernerDEN18743,00,034,535,535-37,4
219
PEREIRA Andre MarquesPOR16043,00,034,036,52518,6
220
ANTUNES AndrePOR15183,00,034,036,02426,4
221
LE GALL EricFRA17583,00,033,535,525-25,4


FUNK MatthiasPOR14923,00,033,535,52524,6
223
MARQUES GillesFRA15453,00,032,534,0252,8
224
SANTOS Ana Maria PereiraPOR15633,00,031,532,5246,4
225
DONG Rafael YufanPOR13633,00,031,532,51534,0
226
PALETTA GiuseppeITA16203,00,031,032,014-5,4
227
BARROS LuisCPV17513,00,030,032,034-70,8
228
CORREIA Pedro Mourao SoaresPOR14803,00,028,530,5340,6
229
TAKVORIAN RichardFRA18983,00,028,528,514-138,0
230
CAVADAS JosePOR15803,00,028,029,0354,6
231
GONCALVES CarlosPOR16443,00,027,028,035-29,2
232
PARAGLIOLA GennaroITA13503,00,026,527,535-5,6
233
DONG Fabio YingfanPOR14913,00,025,526,524-29,6


VOGES GuilhermePOR14553,00,025,526,5245,2
235
CALZADA CRUZ OsvaldoCUB17542,50,035,037,524-8,4
236
FLORISSI AldoITA14682,50,032,033,52510,0
237
BOURASSA LouisCAN02,50,031,534,014
238
ALONSO RODRIGUEZ TristanESP13702,50,031,533,02529,6
239
PALHAS Miguel BrancoPOR14162,50,030,031,52521,4
240
MARTINS Domingos AntonioPOR13602,50,030,031,024-4,8
241
GAUDIN BrunoFRA15582,50,029,030,525-21,0
242
FONSECA RenePOR13432,50,028,029,524-1,0
243
CARVALHO Diogo BobonePOR02,50,026,028,025
244
MARTINHO Alberto Jose AntunesPOR12372,50,025,527,0254,4
245WFMCHOLLETI SahajasriIND22152,00,039,043,022-10,8
246
COSTA FabioPOR12792,00,034,535,51424,8
247
BARROS ArlindoCPV16032,00,032,035,025-11,6
248
AMARAL Fernando Luis PintoPOR15282,00,031,034,014-14,4
249
VEDOR Bernardo MarquesPOR16502,00,031,032,024-25,6
250
AIZPURUA ZUFIRIA InakiESP14342,00,029,030,014-20,4
251
MAISSA SusanaPOR12932,00,023,524,525-6,4
252
ALONSO RODRIGUEZ EscarlataESP02,00,023,024,014
253
GAMA Joao TiagoPOR12731,50,027,529,014-14,4
254
BÁRTOLO DiogoPOR12261,50,026,528,514-23,4
255
MOURA Miguel Tiago RitoPOR01,50,022,523,504
256
ESPIRITO SANTO Engel AndradePOR01,00,032,034,012
257
MACHADO Carlos AugustoPOR14121,00,031,533,513-28,8
258
FERREIRA Cristina IsabelPOR01,00,031,033,004
259
HORTA Antonio Jose SimoesPOR18871,00,030,032,002-53,0
260
ANFINSEN MariusNOR11131,00,024,025,515-39,6
261
MCDONALD MargaretFRA12980,00,037,040,502-5,0
262
ALMEIDA Jose Antonio FerreiraPOR15070,00,035,538,5000,0



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najchętniej czytane wpisy od początku istnienia bloga!