Znamy datę premiery Fritza 15 - to 30.10.2015. Twórcą silnika będzie Vasik Rajlich!

source
Już wiadomo, że silnik Fritz 15 opracuje kontrowersyjny autor Rybki Vasik Rajlich.

Jak wiadomo, komercyjne programy muszą co jakiś czas wydawać nowe wersje - inaczej sprzedaż spada.
Dobrze jest też reklamować swój produkt jako najlepszy na świecie. W przypadku Fritza nie jest to jednak łatwe - najnowszy Fritz 14 na liście rankingowej JCER zajmuje dopiero 24 miejsce ze stratą do najlepszego w rankingu Stockfisha o prawie 400 oczek!

Czy Rajlich na tyle ulepszył swoją Rybkę, że znacznie poprawi notowania Fritza?
Dla przypomnienia, ostatnia Rybka na liście JCER jest na miejscu 16 i traci 286 oczek do lidera.

Jedno jest pewne - silnik Fritz 15 będzie dokładnie prześwietlany przez programistów szachowych czy przypadkiem nie ma "zapożyczeń" od Stockfisha :)

Komentarze

 1. Życzę Rajlichowi wszystkiego najlepszego!
  Zawistni programiści nieudacznicy powstrzymali ROZWÓJ Rybki (nie udowodnili kradzieży lub wykorzystania kodu źródłowego Fruit'a). Te aSy w stylu autora idioty Crafty i jemu podobnych - pozbawili nas zdrowej konkurencji, praktycznie zniszczyli pracę Człowieka który był kilka lat temu najlepszym programistą szachowym. No bo jakże to możliwe, żeby nieznany autor (Rajlich) w 2006 roku zrobił silnik (beta) o 300 punktów Elo silniejszy od jakże "renomowanego" i uznanego Crafty!? Na szczęście są inni, normalni, np. Ed Shroder (autor Rebel'a); niestety nie udało się im powstrzymać tego szaleństwa. Dlatego tez w Mistrzostwach Świata występują jeszcze takie "gwiazdy" jak np. Shredder (wielokrotny Mistrz Świata, dzisiaj słabszy od Stockfish, Komodo o 300 punktów ELO) - bo inni boja się o posądzenie wykorzystania kodu np. Stockfish. Jeszcze raz powodzenia Vas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać Rajlich jeszcze nie został pochowany :)
   Bardzo ciekawe jak spisze się ten nowy Fritz, w końcu Vasik miał sporo czasu na ulepszenie swojej Rybki. A co do kradzieży czy "zapożyczeń" kodu - sprawa powinna być zakończona raz na zawsze. Jeśli jest jakaś wina - powinna być udowodniona przez bezstronnych programistów nie związanych z konkurencją.

   Usuń
 2. wymiatała ta rybka kiedys oj wymiatała , ciekawe jak bedzie teraz ,

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz