Po czterech rundach Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa prowadzą Mateusz Bartel i Aleksander Miśta

Zanim dojdziemy do liderów turnieju, chcemy zwrócić uwagę na utalentownych szachistów z Indii, którzy grają w Festiwalu Szachowym im. Najdorfa.
W turnieju gra między innymi widoczny na zdjęciu obok 11-letni Bharath Subramaniyam H.
Zajmuje on obecnie 2 miejsce na świecie wśród zawodników U-11 i jak widać rodzima federacja szachowa umożliwia mu start w takich turniejach jak ten w Polsce. Ilu 11 czy 12 latków z Polski może sobie pozwolić na takie starty?
Nie ma się co dziwić, że potem Hindusi tak szybko awansują do światowej czołówki.

Na razie Bharath Subramaniyam zdobył 1,5 pkt (z 4) ale na trudnym dystansie.
W pierwszej rundzie zremisował z IM Oskarem Wieczorkiem (ELO=2470). W drugiej przegrał z legendarnym arcymistrzem Olegiem Romaniszynem (ELO=2440). W trzeciej rundzie wygrał z k/m Łukaszem Zaleskim (ELO=2029). W czwartej rundzie przegrał z IM Piotrem Murdzia (ELO=2410).

A już wracając do wyników turnieju, tak wygląda czołówka po rozegraniu czterech rund:

MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.WCBch
1GMBartel, Mateusz260426004.05.009.5048.00
2GMMiśta, Aleksander259526004.04.509.0047.50
3GMSalem, A.r. Saleh264226003.56.0010.5039.50
4IMOstrovskiy, Andrey243124503.55.0010.0038.50
5GMAravindh,chithambaram Vr.258026003.55.009.0037.50
6GMTomczak, Jacek260026003.06.0010.5029.00
7GMSengupta, Deep256526003.05.5011.5039.50
8CMDubiński, Mateusz224522003.05.5010.5028.50
9IMDhulipalla, Bala Chandra Prasad226824503.04.5010.0038.50
10GMBernadskiy, Vitaliy258626003.04.509.5027.50

Strona z wynikami Partie na żywo




Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.