Karen Grigoryan wygrał Open w Portugalii. Najlepszy z Polaków Igor Janik na 11 miejscu

Zwycięzca Turnieju - Karen Grigoryan (z prawej)
Polscy szachiści rozpoczęli turniej świetnie i po siedmiu rundach liczyliśmy na miejsca w czołówce. W końcówce niestety nie było już tak dobrze.
Najlepiej wypadł Igor Janik, który wygrał partię w ostatniej rundzie i zajął dobre 11 miejsce. 


Kolejność czołowej 20-stki i miejsca Polaków (ponad 200 uczestników)
MSNrTyt
NazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
13GMGRIGORYAN Karen H.ARM26327,50,0948,5
24GMALEKSEEV EvgenyRUS26237,00,0951,5
37GMITURRIZAGA EduardoVEN25977,00,0951,5
49GMASADLI VugarAZE25387,00,0951,0
55GMINĐIĆ AleksandarSRB26227,00,0950,5
62GMTARI AryanNOR26357,00,0950,0
71GMMOTYLEV AlexanderRUS26407,00,0948,5
86GMGHAMARIAN TigranFRA26037,00,0947,5
911IMTEN HERTOG HugoNED25037,00,0947,0
108GMPETROV NikitaRUS25926,50,0950,5
1116IMJANIK IgorPOL24536,50,0950,0
1215IMHALDORSEN BenjaminNOR24636,50,0948,5
1330IMMIHAJLOV SebastianNOR23746,50,0947,5
1420IMDAMASO RuiPOR24206,50,0947,5
1524IMSOUSA André VPOR23916,50,0946,0
1633IMSOHAM DasIND23556,50,0946,0
1734FMPLICHTA KamilPOL23536,50,0945,5
1822IMSAVANOVIĆ AleksandarBIH24146,50,0945,5
1912GMSPRAGGETT KevinCAN25016,50,0945,0
2047FMBABA MasahiroJPN22746,50,0941,5
2218IMSTACHOWIAK KamilPOL24466,00,0949,5
2423IMGOLUCH PiotrPOL24136,00,0947,5
2732IMSABUK PiotrPOL23606,00,0945,0
3113GMJARACZ PawełPOL24666,00,0942,0
5063CMKRZYWDA AndrzejPOL21785,50,0942,5
6421IMBUTKIEWICZ ŁukaszPOL24165,00,0946,5
7057WGMJARACZ BarbaraPOL22005,00,0942,5
82112
TWARDOWSKI HubertPOL18755,00,0937,5

W ocenie występu Polaków pomoże numer startowy. Miejsce lepsze niż rozstawienie w turnieju - występ można uznać za udany.

Strona turnieju


Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.