Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w szachach zostały oficjalnie otwarte. Pierwsza runda jutro o 15.

Strona mistrzostw

A takie informacje dla mediów są zamieszczone na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski w szachach:

Szanowni Państwo,

szachiści są drugą – zaraz po piłkarzach nożnych – najliczniejszą grupą zawodników w Polsce. Zarejestrowanych w związkach sportowych jest ich blisko 48 tysięcy. Szachy to niewątpliwie gra umysłowa, dlatego też wiele osób dziwi się, że zaliczana się ją do dyscyplin sportowych… 
Jednak mało kto wie, że gra w szachy wymaga od zawodnika dobrej kondycji fizycznej. Podczas jednej partii (trwającej średnio kilka godzin) można stracić nawet 2 kilogramy! Jak żaden inny sport szachy uczą umiejętności przydatnych nie tylko w codziennym życiu, ale również w prowadzeniu biznesu czy w nauce – wielu menedżerów potwierdza, że znajomość strategii szachowych pomaga im w negocjacjach biznesowych. 
Co więcej, szachistów w nadal stawia się również na pierwszym miejscu wśród najbystrzejszych ludzi – ich średnie IQ wynosi 180, podczas gdy IQ przeciętnego człowieka wynosi około 100.


Komentarze

 1. z tym średnim iq szachistów to bzdury i jeszcze raz bzdury

  OdpowiedzUsuń
 2. 48-tysiecy zarejestrowanych szachistów, a nic nie gramy.albo ci co grają to grają na słabym poziomie.Nie podnoszą swoich umiejętności Może powinni analizować partie najlepszych-tam tkwi klucz.Ale pewno nikt nie wie dlaczego jest tak żle-skoro jest tak dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym bądź razie w Mistrzostwach Polski grają najlepsi (najlepsze). Warto oglądać partie na żywo, emocje (szczególnie w przypadku Pań) gwarantowane!

   Usuń

Publikowanie komentarza

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.