Jak najskuteczniej uczyć się gry w szachy? Rodzaje treningu.

Szachy to bardzo skomplikowana gra. Powstała wieki temu i ewoluowała. Aby być lepszym to trzeba trenować, więc wyróżnijmy sobie 3 typy szkolenia:


-Samouk czyli ktoś uczy się sam. Jeśli dana osoba ma zaparcie w sobie i jest w stanie się uporać z wieloma problemami to można spróbować. Niemniej jednak po co wyważać już raz wyważone drzwi?

-Zajęcia grupowe odbywają się w klubach szachowych. Niestety nie ma dla dorosłych takich zajęć, więc po 18 roku życia na takie zajęcia się nie pójdzie. Z kolei, jeśli chodzi o dzieci to zajęcia odbywają się w grupach około 10 osób. Poziom nauki w grupie jest uśredniony. Nie jest zindywidualizowany. Trenerzy mogą klepać rok w rok to samo.

-Indywidualne zajęcia. Są dopasowane do ucznia, jest praca nad słabościami. Każdy się inaczej szachowo rozwija, więc najlepiej dobierze narzędzia trener indywidualnie. Z tego miejsca mogę polecić dobrego trenera szachowego. Ma nowoczesne podejście do osób, wyszkolił już wielu uczniów z dobrymi rezultatami oraz nie bierze dużo za naukę.


tekst sponsorowany


Komentarze

  1. Podstawą jest systematyczność. Jako dorosły, mający pracę i rodzinę, wiem, że ciężko o systematyczną naukę szachów. Trenuję przede wszystkim taktykę, co wystarcza, żeby na freechess.org mieć rating 1700-1800. Na więcej nie ma czasu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Top 10 wpisów - ubiegły rok

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Grzegorz Nasuta wygrał Limburg Open!

Radek Wojtaszek wygrywa II Memoriał Mariana Wodzisławskiego

Bezdomny, 8-letni chłopiec wygrywa Turniej Szachowy w Nowym Jorku!

Na czym polega różnica pomiędzy arcymistrzem 2700+ a 2600+ czyli partia Duda-Indjić

Tata Steel 2020 - Fabiano Caruana!

Alina Kaszlińska lepsza od męża w turnieju szachowym. Poważnie!

Arcymistrz Igor Rausis został przyłapany na oszustwie!