Przejdź do głównej zawartości

Zakończył się słynny Festiwal Szachowy w Pardubicach. Grała liczna grupa polskich szachistów a wygrał Jan Kreici

Polscy szachiści grający w grupie A nie podbili niestety Pardubic. Najlepszy z naszych, Grzegorz Nasuta zajął 41 miejsce. Pozostali jeszcze dalej, ale proszę zwróćcie uwagę na zdobycze rankingowe. Niektórzy zyskali (i są pewnie umiarkowanie zadowoleni) inni stracili na rankingu (i zadowoleni na pewno nie są).



Nie mam niestety zdjęcia z samego miasta (J.S.) ale za to fotka dworca w Pardubicach, gdzie razem z żoną byliśmy przejazdem dwa lata temu w drodze do Kolina i dalej do Pragi.

Strona turnieju  Partie do pobrania
MSNr
NazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 rtg+/-
123GMKREJCI JanCZE25198,0251036,546,520,9
22GMGUPTA AbhijeetIND26257,0254038,549,57,7
311GMLINTCHEVSKI DaniilRUS25627,0251040,051,06,0
417IMPARAVYAN DavidRUS25317,0249539,549,510,0
514GMBABULA VlastimilCZE25517,0241634,544,05,1
65GMGOPAL G.N.IND25806,5263044,557,07,1
722GMGELLER JakovRUS25196,5256541,552,57,4
81GMLAZNICKA ViktorCZE26696,5253941,052,0-4,9
919GMLALITH Babu M RIND25306,5253040,051,06,0
104GMVOROBIOV Evgeny E.RUS25856,5252638,549,0-3,7
1140IMVOGEL RovenGER24756,5251040,051,013,2
1269GMBRYZGALIN KirillRUS24246,5250239,550,015,7
1343FMNIHAL SarinIND24716,5249737,048,010,9
1410GMBRKIC AnteCRO25656,5249537,548,00,3
1581IMDAS SayantanIND23996,5249338,048,025,5
1655IMNOE ChristopherGER24516,5248739,550,021,2
1731FMTILICHEEV ViacheslavRUS24976,5248339,047,511,5
1833IMSYCHEV KlementyRUS24946,5247536,547,04,0
1939IMPURANIK AbhimanyuIND24796,5246238,048,08,1
2013GMDVOIRYS Semen I.RUS25526,5242936,547,00,4
2115GMHAUCHARD ArnaudFRA25506,5241235,044,5-2,9
22140FMYELISIEIEV YevheniiUKR23176,5241137,545,562,4
2328GMVETOSHKO VolodymyrUKR25056,5241134,043,51,4
246GMDEAC Bogdan-DanielROU25796,5237935,042,5-6,3
257GMCHIGAEV MaksimRUS25786,5235834,043,0-4,9
2616GMLADVA OttomarEST25316,0255039,551,00,5
2779FMMATVIISHEN ViktorUKR24046,0253241,051,520,6
2845IMPAVLOV SergeyUKR24676,0248938,549,57,9
2965GMHABA PetrCZE24326,0247839,050,59,2
3082IMBUKAL Vladimir Jr.CRO23986,0247637,047,014,9
3138GMKISLINSKY AlexeyCZE24796,0247334,545,54,4
3254IMNAGY GaborHUN24526,0247137,547,511,5
3364
KACZUR FlorianHUN24336,0246436,547,512,8
348GMGHOSH DiptayanIND25696,0246136,547,0-7,5
3536IMKANTOR GergelyHUN24816,0244134,544,5-1,8
3618IMPLAT VojtechCZE25316,0243537,045,5-1,4
3741IMNGUYEN Thai Dai VanCZE24736,0243134,545,05,7
38144
ALIYEV RavanAZE23116,0242736,045,534,8
3995FMNASANJARGAL UrtnasanMGL23816,0241936,546,038,4
4068IMCAWDERY DanielRSA24266,0241234,044,02,4
4150IMNASUTA GrzegorzPOL24556,0240435,545,0-2,5
429GMMASLAK KonstantinRUS25666,0239033,543,0-10,8
4387IMGREKH AndreyUKR23956,0238435,045,019,4
4467FMVYKOUK JanCZE24306,0238034,044,5-1,4
4557GMJANSA VlastimilCZE24466,0237234,544,0-3,9
4612GMMICHALIK PeterCZE25576,0236735,044,5-10,9
4730GMCHERNYSHOV KonstantinRUS24986,0236229,539,5-5,7
48105FMPULPAN JakubCZE23686,0235936,044,011,1
4952GMCARLSSON PontusSWE24536,0234232,542,5-4,3
50120FMSPALIR JernejSLO23425,5255342,553,047,0
513GMSTOCEK JiriCZE25905,5252140,052,5-7,1
5299IMERENBERG ArielISR23755,5249538,549,516,0
5321IMDEMIDOV MikhailRUS25245,5249337,548,5-6,1
5462GMAKESSON RalfSWE24355,5247638,550,02,3
5526GMSCHLOSSER PhilippGER25165,5247537,549,0-8,4
5648IMDROZDOWSKI KacperPOL24615,5247138,548,58,3
5747GMABERGEL ThalFRA24645,5246736,047,0-0,6
5837GMGUTMAN GennadiUKR24805,5246538,549,0-4,1
59141FMSADHWANI RaunakIND23145,5246438,548,545,4
6025GMCVEK RobertCZE25165,5246035,044,5-9,6
61101IMKHAETSKY RomanUKR23735,5245938,548,514,3
6261IMBIOLEK Richard Jr.CZE24375,5244436,046,51,0
63145FMHORVATH DominikAUT23105,5244040,049,545,4
6497
RAJA HarshitIND23775,5243837,046,526,8
6546IMPRASANNA Raghuram RaoIND24665,5243736,046,5-7,7
6659GMNEUMAN PetrCZE24425,5243136,547,01,7
6794CMSINDAROV JavokhirUZB23835,5241235,545,52,5
68100FMPOPOV MikhailRUS23745,5240834,044,020,8
6970IMKRAUS TomasCZE24225,5240536,546,5-2,9
7032GMPOTAPOV PavelRUS24955,5239332,042,0-7,8
7151IMMALAKHOV IgorRUS24545,5238834,544,0-8,4
7256IMGARAKOV MikhaelRUS24475,5238335,546,0-0,5
7388FMRYDL JiriCZE23955,5236333,543,02,7
7429IMKOVACEVIC BlazimirCRO24995,5236034,043,0-9,6
75237FMBARTOS JanCZE21895,5234333,042,544,6
7634GMTESKE HenrikGER24865,5234031,540,5-15,1
77113FMTATE AlanSCO23505,5233533,543,016,2
7849IMBILGUUN SumiyaMGL24605,5233234,044,0-8,0
7984FMMURTAZIN BulatRUS23975,5233131,541,5-3,5
80168
REUKER JariGER22755,5232334,041,559,6
8186GMDOMOGAEV SergeyRUS23955,5231831,541,5-3,3
82162FMRAKESH Kumar JenaIND22835,5231531,040,016,2
8335GMKRYLOV MikhailRUS24855,5231433,041,5-10,6
84158FMHOEGLAUER PatrickGER22915,5231230,539,519,2
85110FMKOYKKA PekkaFIN23515,5229732,542,51,2
8653GMLUGOVSKOY MaximRUS24535,5229432,041,0-11,1
8790IMSAIYN ZhanatKAZ23905,5223729,538,0-9,0
8871IMLERCH PatriceFRA24155,5221828,537,0-8,7
89119IMNYYSTI SampsaFIN23445,5220127,035,5-7,3
90108FMSABOL MarianCZE23545,5219028,536,5-18,2
9185IMPISCOPO PierluigiITA23965,0250939,550,56,2
9244IMWESTERBERG JonathanSWE24695,0250241,052,56,7
9372IMKOZAK AdamHUN24145,0248340,051,07,9
94102GMYAGUPOV IgorRUS23725,0247040,050,08,2
9589
JANZELJ TimSLO23915,0245236,047,5-1,6
9627GMDEBASHIS DasIND25055,0245137,048,0-49,6
97114FMGHENG JosefGER23475,0243934,546,05,4
9873GMVOKAC MarekCZE24125,0243537,547,52,4
99153FMVILLEGAS PierreMNC22955,0241136,045,525,6
100142FMZARUBITSKI ViachaslauBLR23145,0240635,545,01,2
101112FMSOCHACKI WojtekFRA23505,0239435,045,02,1
102134CMURAZAYEV ArystanbekKAZ23225,0238734,043,511,0
10398IMPLISCHKI SebastianGER23765,0238337,547,08,4
10424GMKOVALEV AndreiBLR25175,0238134,544,0-18,1
10576GMMANIK MikulasSVK24075,0237834,543,5-6,6
106125FMFLICK AntoineFRA23315,0237035,045,016,0
10774IMFROLOV ArturUKR24105,0236834,545,0-3,2
108172FMCHOVAN MilanSVK22695,0236735,044,522,6
109137FMLERCH PhilippGER23205,0236435,045,014,2
110163IMGRANOVSKIY AlexandrKAZ22825,0236135,043,59,2
111124FMKRYKUN YuriyUKR23345,0236035,044,016,4
11258GMSUNDARARAJAN KidambiIND24445,0236034,044,0-12,3
113109IMSODOMA JanCZE23515,0235434,544,5-1,6
114207WFMCITRA Dewi Ardhiani AnastasiaINA22275,0234535,042,543,2
115311
LUSHNIKOV EvgenyRUS20505,0234234,544,071,0
116194FMHARING ViktorSVK22415,0234034,543,576,4
117111FMCHEKLETSOV IlyaRUS23505,0233932,541,52,8
11875FMBRUEDIGAM MartinGER24105,0233834,043,0-2,0
11963IMKAZAKOVSKIY ValeriyBLR24335,0233733,042,0-13,2
120154
RAHUL Srivatshav PIND22955,0232633,541,024,4
121253
SHEMYAKIN ValeriyUKR21735,0232033,041,598,4
122133FMPASZEWSKI MateuszPOL23235,0231934,543,510,4
12366GMGLEK IgorGER24305,0230831,040,0-17,5
124149IMNUN JiriCZE23035,0230432,041,0-4,5
125146
BADELKA OlgaBLR23095,0230431,539,56,0
12678IMTOMAZINI ZanSLO24055,0230133,543,0-6,4
127127IMVYSKOCIL NeklanCZE23295,0230030,040,5-6,8
128233FMJEDLICKA AlesCZE22005,0229332,540,538,4
129152
ZHUROV SergeyRUS22975,0229233,541,015,4
130121IMVUSATIUK VladimirUKR23385,0229132,541,5-0,1
131147
BERGAUZ NoamGER23095,0229132,540,5-0,4
132282CMTSVETKOV AndreyRUS21295,0228831,039,089,6
133309
JAZDANOVS AleksandrsLAT20665,0227933,543,5120,8
134106FMHEIDRICH ManfredGER23665,0227631,541,0-4,1
13583IMCUHENDI Sean WinshandINA23985,0227530,538,5-14,1
136138FMARMBRUST FlorianGER23185,0227228,537,0-0,8
137184
SMID MiroslavCZE22605,0227029,038,50,6
138188
POULOPOULOS IoannisGRE22525,0226933,541,534,6
139261
BARTHEL AnsgarGER21645,0226530,038,038,4
140159
FRIEDLAND MosheISR22895,0226328,537,5-25,2
141179IMJUREK JosefCZE22635,0223629,039,07,6
142118CMSULEYMANLI AydinAZE23455,0223331,540,0-33,0
143148FMHOLTMAN TeodorSVK23065,0220930,038,0-19,6
144164FMGIBICAR DanijelGER22805,0212525,031,5-22,0
145232CMADITYA MittalIND22035,0208524,031,5-10,4
14620GMSTEFANSSON HannesISL25304,5247839,050,0-8,9
147103
SWICARZ MaciejPOL23724,5245137,548,0-2,8
148143FMBELOUS MikhailUKR23134,5242638,049,015,8
14993FMTOMAZINI AljosaSLO23874,5240336,045,5-8,0
150115
WENNINGER PhilippGER23474,5239934,044,0-6,8
151193
DOWGIRD FilipPOL22424,5239236,545,528,6
152122FMGALCHENKO MatveyRUS23364,5237636,045,54,4
15380GMPOTAPOV AlexanderRUS24024,5236734,544,5-9,6
15460IMDRNOVSEK GalSLO24404,5236534,044,5-16,6
155210
BEKTUROV TamerlanKAZ22234,5235434,543,552,8
156160FMGOLUCH PiotrPOL22884,5235235,544,5-5,8
15792IMKONGUVEL PonnuswamyIND23884,5235032,543,0-14,5
158191FMYUFEREV OlegRUS22474,5232928,539,06,8
159183
SHAILESH DravidIND22604,5232834,544,012,8
160104IMZVARA PetrCZE23704,5232631,541,5-13,0
161161FMNITISH BelurkarIND22834,5231234,544,06,0
162217
AUDI AmeyaIND22194,5231135,043,060,8
163189FMBARRISH DanielRSA22494,5231132,542,034,8
164329
JAYARAM R.IND19554,5230832,541,566,4
165190FMKARAYEV KananAZE22474,5230533,543,018,4
166260
MANAFOV VugarAZE21654,5230433,042,574,8
167201WIMMAMMADOVA NarminAZE22344,5230133,544,540,0
168132FMTOKRANOVS DmitrijsLAT23254,5229832,541,01,0
169123
HRABUSA MatejSVK23354,5229232,541,5-10,4
170178
KOZUSEK DanielCZE22654,5226830,540,02,4
171170FMKARAS MarekSVK22734,5226730,539,0-5,8
172215FMHOLLAN MartinCZE22214,5226530,038,55,2
173169FMPAJEKEN WolfgangGER22744,5226429,038,5-29,8
174304
HORAK MartinCZE20734,5226232,041,595,6
175216WFMPYCHOVA NelaCZE22194,5225729,038,0-8,0
17696WGMKULON KlaudiaPOL23804,5225031,540,0-21,4
177129FMBILCHINSKI AntonGER23274,5225031,039,0-15,8
178213
OBERHOFER CedricGER22224,5224129,037,0-16,4
179212
PEIN JonathanENG22234,5224032,040,513,2
180211
JOHANSSON GunnarSWE22234,5224031,038,57,8
181151FMHACKER JonasGER22974,5223429,538,5-27,2
182181
KRATOCHVIL VitCZE22614,5223427,036,5-22,8
183230FMLYELL MarkENG22044,5222830,038,519,2
184224
SIMET MartinCZE22104,5222828,537,0-8,4
185295
PRANAV AnandIND20984,5221730,539,557,2
186176
EWERT HannesGER22664,5221428,038,0-10,8
187214
URBAN LarsGER22224,5221327,536,0-17,6
18877FMPARKHOV YairISR24074,5221129,537,0-21,0
189166FMHARING FilipSVK22784,5219430,037,5-19,6
190117FMRAFIEE MakanGER23454,5219427,537,0-22,8
191310
KRAVEC PatrikSVK20584,5219228,036,581,6
192276
UNGURS EdgarsLAT21424,5219128,535,531,2
193157IMPOLAJZER DaniloSLO22914,5215926,034,0-17,0
194171FMSTRUGNELL CarlWLS22714,5215628,536,0-6,0
195205
THANNHEISER ThomasGER22314,5215524,031,0-15,0
196256
FARMANI ANOSHEH YashaGER21704,5212328,035,517,2
197174FMBABIKOV IvanRUS22674,0244638,549,08,8
198126FMMUELLER RalfGER23304,0243338,548,05,1
199128IMKRAPIVIN VladislavRUS23274,0241437,046,50,2
200236
JEET JainIND21914,0241137,547,574,0
201252
KUKELKO AlexeyUKR21734,0234833,042,034,8
202116IMSEGER RuedigerGER23464,0234533,542,5-1,6
203258
KOSMO SantulFIN21684,0233533,543,033,4
204204
GURPREET Singh MarasIND22314,0230532,041,016,2
205266WFMERYSHKANOVA AnastasiyaRUS21564,0229532,541,019,4
206283FMBAASANSUREN ErdeneMGL21284,0228733,041,564,4
207248
KRASNOKUTSKAYA SofiyaUKR21774,0228633,042,551,2
208177
MONTILLI VincenzoITA22664,0227832,041,5-7,0
209277CMTER STAL RainerGER21404,0226732,041,053,6
210197FMTIFFERET ShakedISR22364,0226330,539,0-10,8
211286
POLYAKOV FedorLAT21204,0226231,040,554,8
212208IMVARITSKI IgorUKR22264,0226133,542,06,8
213130FMHAVELKA JosefCZE23264,0226132,540,5-25,0
214257
FOLK PetrCZE21694,0226128,035,53,0
215240
DVORAK AdamCZE21854,0225934,040,517,0
216242
NGUYEN Huy DatGER21804,0225831,538,534,4
21791IMKOOP ThorbenGER23894,0225130,538,5-17,5
218268
KAROUSOS-THEODORAKIS NikolaosGRE21534,0225031,539,046,8
219299CMKWON SehyunKOR20874,0224831,039,531,2
220150FMMERTANEN JanneFIN23024,0223929,538,0-37,4
221167IMSHEMEAKIN AlexanderUKR22764,0221928,537,5-13,1
222264
KOTYK VaclavCZE21574,0221632,039,513,6
223198
ERET JonasCZE22364,0221028,037,5-25,6
224281
SUTA AndrazSLO21334,0220931,039,049,6
225218
SOURAL JanCZE22174,0220830,038,5-16,4
226271
DZIKOWSKI MichalPOL21474,0220528,035,524,2
227308
KALODOUKAS OdysseasGRE20694,0220427,536,028,8
228250CMBAUER ThomasAUT21764,0219529,538,014,0
229255
VALANTIEJUS VaidotasLTU21714,0218628,036,09,6
230139FMHOLLAN PetrCZE23174,0217926,536,0-38,2
231200
ERET MatousCZE22354,0216927,536,5-44,4
232235
PAPROCKI JaroslawPOL21924,0216027,535,5-1,0
233254WIMMAKKA IouliaGRE21724,0214628,036,54,4
234227
MUKASHEV AssanCZE22074,0214426,533,0-8,2
235219
MORAVEC VitCZE22164,0212424,533,0-11,0
236265
MACHLIK EndreNOR21574,0212027,034,5-26,4
237220FMBUNYATOV RustamAZE22134,0211924,532,5-19,4
238199
VYBIRAL ZdenekCZE22364,0211825,032,5-30,0
239180
BUJNOCH RadekCZE22614,0210124,533,5-28,2
240185
ZLATIN AlexanderISR22594,0209122,532,0-82,4
241226
LEVITSKIY AndreyUKR22084,0206226,034,0-15,2
242249
LEEB SimonGER21773,5238434,545,530,0
243173
KUEGEL TobiasGER22683,5236633,543,09,4
244175FMURHEGYI MartonHUN22673,5233533,043,5-21,6
245279
VOLOTOVSKY KirillUKR21363,5233033,042,536,0
246275
ZIMMERMANN LucNED21453,5229831,540,013,2
247294
BLODIG ConstantinGER20993,5228832,041,021,8
248320
TATARINTSEV EgorRUS20233,5228032,041,053,6
249332WFMPATIL Mitali MadhukarIND19283,5227230,539,531,0
250228
ROINOS IliasGRE22063,5226730,038,5-4,4
251231
FLAK PawelPOL22043,5225331,540,06,4
252234
SEMJONOVS IljaLAT21983,5223732,541,518,4
253246FMFURMAN BorisRUS21773,5223731,541,014,4
254318
CERNY DavidCZE20353,5223131,539,556,4
255293
MITRA Roman CENG21003,5222831,540,016,6
256244
RADKOV Bazhen D.RUS21793,5222533,040,012,8
257209
EGOROV PavelRUS22243,5221329,537,0-19,2
258222FMBURNETT AndrewSCO22113,5217829,538,0-26,4
259221WFMKANAKOVA NatalieCZE22123,5217027,035,5-69,2
260241WIMRICHTEROVA NatasaCZE21843,5216828,536,5-11,8
261229WFMKOLOTILINA LiudmilaESP22053,5216330,538,03,6
262317
IVANOV IgorLAT20403,5216227,536,554,8
263107FMKOSCIELSKI JanuszGER23543,5216029,037,0-21,0
264156IMKUTYNEC VladimirRUS22933,5215427,034,0-22,8
265247CMSCHATZ ChristianGER21773,5215027,535,5-19,8
266270
MUNK PetrCZE21483,5214828,034,5-1,2
267243
PODVIN Francois-XavierFRA21803,5213627,535,5-13,4
268182IMLEDERMAN LeonISR22603,5212825,535,0-19,3
269165
POLYIK PeterHUN22793,5212624,033,0-115,2
270155FMTUOMAINEN FelixSWE22943,5212125,533,0-59,2
271238IMVOLODIN ViktorRUS21873,5211728,036,0-10,4
272225IMBIBIK JuraRUS22083,5209226,032,0-8,4
273196IMCHUDINOVSKIKH Alexander MRUS22383,5208925,534,0-18,4
274262
HESSE HenrikGER21643,5208425,032,0-39,6
275223
KRATOCHVIL KarelCZE22103,5207424,031,5-43,2
276302
SHUBIN AlexeyRUS20833,5194521,527,53,4
27742IMGUREVICH DanielUSA24723,0237533,043,0-4,5
278322
BERTRAM KarstenGER20213,0223731,540,527,6
279290FMVOKOUN JanCZE21043,0223430,539,513,0
280136IMSTREBKOVS AndrejsLAT23213,0222529,037,5-29,2
281239WFMSAZONOVA AnastasiaRUS21863,0221530,539,5-8,6
282131FMMATTA Vinay KumarIND23263,0221429,038,0-32,8
283267
MAJ KornelPOL21553,0221231,538,5-12,0
284305
WILLIM MichaelGER20723,0220529,538,58,8
285326IMCHUBAR VladimirUKR20103,0218529,539,012,8
286187
SLOVAK KilianCZE22543,0217427,535,5-89,2
287296
SCHNABEL BennettGER20983,0216428,035,512,4
288334
KIM JinsooKOR19213,0212328,536,533,2
289327
NOSEK JanCZE19693,0211626,534,022,2
290263
KLECKER TadeasCZE21633,0211526,534,0-24,6
291285WIMROESSLER UlrikeGER21223,0211427,035,0-5,4
292291
PRIYANKA NutakkiIND21043,0210826,033,57,6
293269IMDOVZHENKO ViktorUKR21513,0210326,533,5-17,3
294306
PCOLA JaroslavSVK20713,0209027,033,512,0
295292
HOELLMANN LudgerGER21023,0208126,033,0-10,0
296280
PETR JanCZE21353,0208025,031,5-21,6
297195
DUTREUIL RaphaelFRA22413,0207722,030,5-54,2
298251
PLESEK JiriCZE21763,0207624,532,0-34,2
299325
SOLC FilipCZE20133,0207126,535,022,8
300274
PAJEKEN Jakob LeonGER21453,0206224,531,0-41,2
301312
SOSOVICKA JakubSVK20423,0205623,530,514,8
302202
IVANNIKAU MaksimBLR22343,0204423,531,5-104,0
303328
GREEN PerSWE19653,0200923,530,012,0
304273WGMBOGUMIL TatianaRUS21463,0200123,030,0-35,6
305287
JEZBERA JiriCZE21183,0199723,030,0-18,2
306330
BURIAN SimonGER19383,0199422,028,519,6
307324
CABALA NathanAUT20163,0199123,029,018,0
308135IMSOLONAR StefanGER23212,5231231,542,0-6,3
309284FMVAN ZYL-RUDD JackRSA21252,5228831,039,512,0
310288WFMLEVEIKINA JevgenijaGER21172,5214224,532,0-17,6
311297
MURKO DavidSLO20942,5211828,535,0-6,4
312278
PRIBILA GerhardSVK21382,5209625,033,0-13,4
313315
HRADECKY IvoCZE20412,5209127,034,50,2
314206FMLORSCHEID GerhardGER22272,5208624,533,5-35,0
315316
PAROL PolaPOL20412,5208526,033,5-11,2
316301
MACHLIK EditNOR20842,5208025,532,5-2,8
317245WGMKULOVANA EvaCZE21772,5204325,533,0-46,2
318289
PAROL PawelPOL21052,5200223,029,5-13,4
319300
PTACEK TomasCZE20872,5192620,026,0-35,4
320192FMKUZNETSOV Mikhail V.RUS22452,0233329,539,00,6
321323
MALINOVSKY PetrCZE20192,0210426,535,0-4,8
322298
KASTNER OldrichCZE20902,0205126,032,0-35,8
323307
VYSTRCIL MartinCZE20702,0202223,031,0-52,8
324333
KOPECEK IvanCZE19262,0201624,030,04,0
325314
CHAN NarunaRUS20412,0199122,528,5-25,2
326313
WAECHTER NathalieGER20422,0194620,526,5-58,0
327335
JAKUBIK MatejSVK19102,0194619,026,0-15,6
328259FMGERGEL Vladimir PUKR21662,0193020,526,0-72,0
329203
SAHIL TickooIND22341,5228628,537,0-14,6
330186
TARANENKO EvgueniyUKR22551,5219226,535,5-58,2
331319WFMFOLKOVA MartinaCZE20311,5199722,029,0-31,6
332272
VINKLAREK OndrejCZE21471,5195220,527,5-71,8
333321
SKACEL JanCZE20221,0209826,034,5-31,2
334331
GRISHAEV IgorRUS19371,0194521,027,5-15,2
335303
RADOVIC StefanSWE20800,5220322,528,5-6,4


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Michał Brodowski wygrał Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej w grze błyskawicznej

Chyba nie wszyscy kochają Krajową Administrację Skarbową 😀
Ale skoro czasem pokazuje ona ludzką twarz i zamiast zajmować się poborem podatków, ceł i danin organizuje turniej szachowy...

Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej wyniki turnieju błyskawicznego.
2017-10-20, Białobrzegi, 9 rund, tempo P'5
MTytNazwisko ImięELORankPkt.Bch.Prog.W1IIBrodowski, Michał018007,549,0037,572kMorcinek, MarianB 229522007,052,0033,073kCiechociński, StefanB 188622007,051,5038,074IJozwik, JacekB 195120007,049,0034,565IPiekarski, Łukasz192120006,547,5036,066IIIChibowski, JacekB 1691

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0