Tymon Czernek, Paweł Teclaf, Martyna Wikar i Magdalena Harazińska mistrzami Polski Juniorów w szachach do lat 12 i 14

Dziś przyszła pora na małe remanenty. Nie sposób przecież nie wspomnieć o Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach do lat 12 i 14 rozgrywanych w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody były rozgrywane Drzonkowie i zakończyły się 8 kwietnia 2017.

W grupie chłopców do lat 12 zwyciężył Tymon Czernek z Warszawy. Mnie bardzo cieszy, że obok juniorów z klubów ze znanych, dużych ośrodków pojawiają się tacy zawodnicy jak choćby zdobywca 9 miejsca - Maciej Jeda z Nowego Miasta Lubawskiego.  Wśród starszych chłopców (do lat 14) najlepszy był Paweł Teclaf z Kartuz. Był on zdecydowanym faworytem i ciężar ten udźwignął.


W grupie dziewcząt do lat 12 zwyciężyła Martyna Wikar. Czy ona i jej koleżanki z kolejnych miejsc będą w przyszłości tak utytułowanymi szachistkami jak Monika Soćko czy Jolanta Zawadzka?


I ostatnia grupa z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - dziewczęta do lat 14. Wygrała z jednopunktową przewagą Magdalena Harazińska. A nas cieszy dobre, piąte miejsce zaprzyjaźnionej z nami Lidii Czarneckiej z Elbląga.Szczegółowe wyniki, partie, tabela itd. na stronie tutaj - klik


Komentarze