GM Pavel Šimáček wygrał Open Bohumín 2018. Najlepszy z Polaków Kamil Kozioł na 5 miejscu

Galeria zwycięzców
Bohumin to miasto w pobliżu granicy z Polską, nic dziwnego że jak zawsze w czeskich turniejach szachowych chętnie startują polscy szachiści.
Zwyciężył czeski arcymistrz Pavel Simacek, przed IM Jozefem Michenka i kolejnym Czechem GM Alexey Kislinsky.
Tak jak w tytule najlepszy z Polaków Kamil Kozioł zajął 5 miejsce, ale w pierwszej dziesiątce byli jeszcze Dawid Czerw i Daniel Trybus.

Grano tempem 90 min/40 pos. + 15 min + 30 s/ruch.

Wyniki końcowe - 9 rund,   Strona turnieju
MTyt
Nazwisko i imię
FedEloRnKrPkt TB 1  TB 2  TB 3 
1GMŠimáček PavelCZE250024896,532,041,532,75
2IMMichenka JozefCZE232823236,531,541,532,50
3GMKislinsky AlexeyCZE250924816,034,045,032,25
4IMChudinovskikh Alexander MRUS220506,032,042,031,00
5FMKoziol KamilPOL223806,029,039,527,50
6FMZabystrzan PavelCZE219221846,027,536,526,00
7GMAndreev EduardUKR243705,533,544,028,75
8
Czerw DawidPOL226305,528,538,524,50
9IMWeinzettl ErnstAUT221505,528,538,024,50
10
Trybus DanielPOL179105,030,540,022,50
11
Horváth TomášCZE197119855,029,539,522,00
12
Šrámek VojtěchCZE215121245,029,539,022,75
13
Pilch RomanCZE217921615,028,537,522,00
14
Galuszka TomaszPOL194705,028,537,521,75
15
Koloczek MaciejPOL187105,028,036,020,50
16
Lojek MarekCZE211721005,027,537,021,00
17
Maroszczyk WieslawCZE188418755,027,036,020,00
18FMTymrakiewicz RafalPOL224605,027,036,019,00
19
Kalveus JanSWE187005,025,033,018,50
20
Gratze MichaelAUT197505,023,031,517,00
21
Petrov NikolajCZE174917825,023,031,017,00
22
Drozniak StanislawPOL207504,529,038,518,75
23
Hladík LumírCZE202320094,527,537,018,00
24
Šebesta JanCZE156315934,525,033,016,00
25
Panek BartoszPOL168404,524,029,513,00
26
Adamczyk PiotrPOL179104,523,531,015,00
27
Pekárek AlešCZE173217844,523,031,015,25
28
Didi JanCZE200120184,028,536,514,75
29
Kolář StanislavCZE209120954,027,035,515,50


Mrázek Roman - KCZE184718524,027,035,515,50
31
Kordela MonikaPOL165704,026,535,514,50
32
Cvik ŠtěpánCZE179917954,025,034,015,00
33
Orzechowski MichalPOL158304,025,034,012,50
34
Zurawicki JakubPOL153504,025,032,515,00
35
Gardian AdamPOL160004,024,533,014,50
36
Pindjak MichalCZE180618064,024,032,012,25
37
Ursnik PatrykPOL155404,023,531,511,50
38
Šebesta PetrCZE171017774,021,529,012,25
39
Sieber BohumilCZE012554,021,028,512,50
40
Szotkowski DavidCZE188018433,526,034,012,25
41
Kijonka OndřejCZE145416313,525,032,510,50
42
Chrobak PiotrPOL169703,525,031,59,75
43
Mlynarczyk JanPOL151003,523,031,511,50
44
Kondys PiotrPOL126103,522,027,57,25
45
Kwiatkowski ZygmuntPOL150503,521,529,510,75
46
Lajdamik AnnaPOL124503,521,529,010,50
47
Sekanina PetrCZE135513803,519,024,56,50
48
Turp HueseyinGER164003,027,036,010,75
49
Lipus DrahomírCZE147915153,024,532,08,00
50
Neumann KarelCZE132814373,024,530,07,50
51
Cieply KrzysztofPOL132003,024,031,58,50
52
Suchanek PaulinaPOL151603,023,531,09,75
53
Mrozek ZofiaPOL123403,021,528,59,25
54
Miskowiec StanislawPOL014003,019,526,58,00
55
Sulkowski DawidPOL156103,019,526,57,00
56
Mainka AnnaPOL112003,019,024,06,75
57
Lajdamik KingaPOL111003,019,023,55,50
58
Bulawa AdamCZE011423,017,523,06,00
59
Tomanec SamuelCZE105313312,521,527,04,75
60
Kotas MarianCZE131414262,520,527,56,25
61
Brückmann Jan GregorCZE104112662,520,027,57,00
62
Zurawicka AleksandraPOL116002,519,525,04,25
63
Sekyra VojtěchCZE010742,517,022,52,25
64
Chlevišťan JaromírCZE144814762,022,029,56,50
65
Mrozek WojciechPOL016002,020,527,06,75
66
Mrázek Roman - OCZE105712932,019,026,05,50
67
Lach AlicjaCZE016002,018,525,04,75
68
Andilová KláraCZE010002,014,519,01,00
69
Brejcha LukášCZE010001,018,023,00,50
70
Siudová VeronikaCZE010001,016,022,00,50
71
Neumann FilipCZE187919050,013,518,00,00

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Karol Kucza wygrał Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Nowogród Bobrzański

Możesz zagrać z Radkiem Wojtaszkiem w Memoriale Mariana Wodzisławskiego - 16 czerwca 2018r.

Szachiści żyją dłużej!