Tak zagrali polscy szachiści w 5 rundzie Mistrzostw Europy w szachach


Rozegrano już 5 rund (z 11) Mistrzostw Europy w szachach. Dziś polscy szachiści uzyskali kilka wartościowych wyników, jak choćby to, że Miłosz Szpar (2449) pokonał arcymistrza Aleksandra Predke (2640) a Krzysztof Raczek (2428) pokonał czarnymi arcymistrza Momchila Petkova (2547).

Wyniki Polaków zamieszczamy w tabelce, jak również po raz pierwszy klasyfikację, tym bardziej, że dziś były problemy z serwerem chess-results i mogliście ich nie zobaczyć.

TytNazwiskoFedRgPktWynikPktTytNazwiskoFedRg
GMWojtaszek RadoslawPOL26593½ - ½3½GMDudin GlebHUN2544
GMSantos Latasa JaimeESP26273½ - ½3IMKosakowski JakubPOL2515
GMHeberla BartlomiejPOL25123½ - ½3GMKozak AdamHUN2601
GMGumularz SzymonPOL25913½ - ½3FMPasztor BalazsHUN2407
IMSzpar MiloszPOL24492½1 - 02½GMPredke AlexandrSRB2640
IMFus JakubPOL24252½½ - ½2½GMCan EmreTUR2562
GMPetkov MomchilBUL25472½0 - 12½IMRaczek KrzysztofPOL2428
IMCan IsikTUR25392½½ - ½2½IMSowinski PawelPOL2420
GMAlonso Rosell AlvarESP25352½½ - ½2½FMCieslak PatrykPOL2411
FMPapasimakopoulos AlexandrosGRE23872½0 - 12½IMKlimkowski JanPOL2511
IMMalek JanPOL25042½1 - 02½IMShohat YotamISR2386
IMMaltsevskaya AleksandraPOL23762½½ - ½2½IMSahidi SamirSVK2500
FMCnejev Vladimir-AlexandruROU23432½0 - 12½IMBaum JonaszPOL2469
GMBartel MateuszPOL262121 - 02FMSuleymanli SuleymanAZE2305
IMSeemann JakubPOL249121 - 02FMFiedorek MichalPOL2295
Psyk RadoslawPOL24672½ - ½2FMNedelcu Teodor-CosminROU2291
CMSmietanska WiktoriaPOL22542½ - ½2IMSalimova NurgyulBUL2404
Ceyhan MertTUR216821 - 02FMTurski BartlomiejPOL2369
IMKiolbasa OliwiaPOL236021 - 02Shilon Rahav EliranISR2040
IMHnydiuk AleksanderPOL232821 - 02Frankiv OleksandrUKR1857
Brzezina PawelPOL21401½½ - ½1½IMBrunello MarinaITA2330
FMBrzezina PiotrPOL22981½½ - ½1½Engel RobertGER2124
Gov GuyISR228110 - 11Paprocki JaroslawPOL2109
WFMStarosta MartynaPOL222611 - 01Pit-Rada Mihail-CosminROU2101
Kossobudzki RobertPOL195410 - 11CMKrzywda AndrzejPOL2152
WFMTraistaru TeodoraROU21341½ - ½1Smolinski WojciechPOL1931
Meller PiotrPOL1972½0 - 1½Uzun KuzeyTUR1762

Czołówka tabeli po 5 rundach:
M-ceSNrTytNazwiskoFedRgPkt TB1  TB2  TB3 rtg+/-
111GMYuffa, DaniilESP26545013,51615,8
222GMHovhannisyan, RobertARM26304,501315,59,7
325GMSargissian, GabrielARM26284,5012,51510,5
433GMTari, AryanNOR26214,5012,51510,4
548GMMuradli, MahammadAZE25844,5012,514,512,2
652GMJobava, BaadurGEO2578401416,59,3
713GMSaric, IvanCRO26524013,516,54,8
871GMDudin, GlebHUN25444013,51613,8
959GMLodici, LorenzoITA25594013,515,59
1010GMSvane, FrederikGER26544013163,7

Najwyżej z Polaków, na 33 miejscu jest Jakub Kosakowski.

Wyniki szczegółowe na chess-results.


Komentarze

Popularne posty