Kiril Alekseenko wygrał tegoroczny Rilton Cup. Kacper Piorun na 10 a Michał Krasenkow na 19 miejscu


Tym razem polscy szachiści mimo wysokich numerów startowych nie zawojowali Sztokholmu. Obaj grali bardzo dobrze na początku, ale w szwajcarze liczy się końcówka. A rozstawiony z numerem trzecim Kacper Piorun przegrał ostatnią partię i zajął 10 miejsce. Rozstawiony z dwójką Michał Krasenkow przegrał dwie ostatnie partie i uplasował się na 19 miejscu.

Wygrał Kiril Alekseenko z dobrym wynikiem 7,5 pkt. (z 9).


Wyniki końcowe,  Strona turnieju
MTyt
NazwiskoFedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 rtg+/-
1GMAlekseenko KirillRUS25907,543,548,036,015,3
2GMChigaev MaksimRUS25557,043,547,034,513,7
3GMAntipov Mikhail Al.RUS25887,041,044,534,510,3
4GMRasmussen Allan StigDEN25437,040,544,534,011,1
5GMSalomon JohanNOR24756,547,050,534,522,0
6GMAravindh Chithambaram Vr.IND25866,546,049,534,510,4
7GMGledura BenjaminHUN26136,545,049,535,07,0
8GMHammer Jon LudvigNOR26206,543,547,531,51,1
9GMSasikiran KrishnanIND26806,542,045,528,5-9,4
10GMPiorun KacperPOL26516,046,551,036,52,8
11GMTari AryanNOR25936,046,049,034,00,5
12GMGrandelius NilsSWE26476,045,549,034,5-0,8
13IMNihal SarinIND25076,043,547,529,58,4
14IMLobanov SergeiRUS24416,043,547,030,518,6
15IMEggleston David JENG23896,039,042,027,014,4
16IMSantos Ruiz MiguelESP25096,038,040,528,0-5,4
17GMIvanov SergeyRUS25406,036,540,028,5-7,4
18IMValsecchi AlessioITA25016,035,539,027,5-4,3
19GMKrasenkow MichalPOL26715,546,550,533,5-8,1
20IMSantos Latasa JaimeESP25365,546,550,033,56,1
21IMUsmanov VasilyRUS24675,544,048,031,012,2
22GMBlomqvist ErikSWE24995,544,048,030,07,0
23GMLiang AwonderUSA25735,543,047,031,0-4,3
24GMHillarp Persson TigerSWE25375,543,046,532,0-0,5
25GMKulaots KaidoEST25795,543,046,529,0-8,9
26IMLeenhouts KoenNED24785,542,045,529,01,5
27IMDas SayantanIND24425,542,045,527,53,2
28IMPercivaldi MartinDEN23895,542,045,527,06,2
29GMNarayanan SrinathIND25325,541,544,532,02,9
30FMFenil ShahIND23245,541,042,024,035,6
31GMVolkov SergeyRUS26455,540,544,026,5-19,8
32IMHaria RaviENG23745,540,543,026,03,7
33WIMNarva MaiEST22115,537,540,523,0111,2
34IMOstrovskiy AndreyUKR24485,535,538,025,5-6,8
35IMSammalvuo TapaniFIN24165,047,550,030,515,2
36IMThybo Jesper SondergaardDEN24735,044,547,528,5-2,1
37GMKotronias VassiliosGRE25245,044,048,530,0-4,4
38IMPraggnanandhaa RIND25175,043,044,529,5-3,7
39IMDragnev ValentinAUT24585,042,545,029,00,0
40FMLarson MatthewUSA23825,041,545,025,01,4
41FMBaglan EsatTUR22955,040,544,026,546,0
42
Thogersen RasmusDEN22605,040,542,025,050,2
43FMNiemi KalleFIN23575,039,542,024,54,8
44GMSokolov IvanNED25895,037,541,026,0-21,7
45MKNesterov ArseniyRUS23885,037,541,024,50,4
46FMKoykka PekkaFIN23675,037,040,025,03,6
47
Henderson de la Fuente LanceESP24195,037,039,524,5-0,1
48FMPogosyan StefanRUS23125,035,538,522,028,4
49IMSagit RauanSWE24305,035,038,023,0-12,6
50
Marzano CarloITA22615,035,037,519,522,8
51FMAnand NadarIND22295,034,036,520,065,6
52FMHaug JohannesNOR23594,542,545,525,58,0
53IMIppolito DeanUSA23374,541,545,522,54,6
54FMLivner AndersSWE23504,541,043,526,512,8
55IMBellia FabrizioITA24354,540,043,525,50,4
56IMHauge Lars OskarNOR24394,539,542,025,5-9,9
57FMLiu YiAUS23664,539,542,024,5-8,6
58IMZiegler AriSWE23304,539,040,023,05,2
59IMLanzani MarioITA22694,538,542,521,012,2
60
Jakel WolfgangGER22274,538,542,023,039,4
61IMEstremera Panos SergioESP23394,538,041,526,02,7
62
Saveliev AlexeiRUS23724,538,041,524,0-6,9
63WFMSazonova AnastasiaRUS21274,538,041,522,550,6
64WGMKulkarni BhaktiIND23114,538,040,520,53,2
65IMKreisl RobertAUT24404,537,040,524,0-17,6
66
Sankalp GuptaIND22954,537,040,021,037,2
67FMRisting Eivind OlavNOR22794,536,540,021,016,8
68WFMNguyen GiangAUS20754,536,539,521,556,0
69IMFurhoff JohanSWE23154,536,539,018,5-3,6
70IMVogel RovenGER24634,536,038,525,0-21,3
71FMBergstrom RolfSWE22724,536,038,520,0-12,4
72WIMMahalakshmi MIND21514,533,536,017,535,4
73FMKakumanu kautilIND23674,532,535,019,0-33,6
74
Eriksson JorgenSWE22094,532,535,018,521,0
75FMSeo Jung MinSWE23894,531,033,521,5-19,1
76FMPaltrinieri NicholasITA22934,043,546,022,021,6
77FMSchekachikhin MaksimRUS23684,042,546,024,0-7,2
78GMTikkanen HansSWE25154,040,544,526,0-17,7
79FMKucuksari KaanSWE22904,039,542,020,51,2
80IMSarkar JustinUSA23514,039,041,523,0-8,6
81WGMCalzetta Ruiz MonicaESP22234,038,041,519,028,0
82FMThorn EricSWE23074,038,040,520,58,8
83FMPantzar MiltonSWE22684,036,039,020,011,2
84FMKumar NikhilUSA22714,035,037,018,0-8,3
85
Sumit KumarIND21764,035,036,520,019,4
86GMAkesson RalfSWE24504,034,537,021,5-24,6
87IMKolbus DietmarGER23224,034,537,018,0-13,8
88CMCarlsson LudvigSWE22324,034,036,017,08,8
89FMNitish BelurkarIND22704,033,537,019,5-13,2
90GMBellon Lopez Juan ManuelSWE23314,032,034,518,0-12,4
91
Pein JonathanENG21654,032,034,515,014,6
92FMDahl TrygveNOR20664,031,534,016,578,8
93
Golikov DaniilRUS22203,543,548,025,068,8
94FMArman DenizSWE23243,540,042,520,0-15,2
95IMKrishna C R GIND24213,539,042,519,0-19,1
96FMKenneskog TheodorSWE23033,539,042,518,5-16,6
97WGMParamzina AnastasyaRUS22253,537,540,018,05,8
98
Hallman ValoFIN22523,537,039,516,0-48,4
99
Raahul V SIND21753,535,038,518,016,6
100AGMKlingher DominicENG21533,534,035,015,524,8
101
Sorensen HampusSWE21833,533,536,016,531,2
102
Soham DasIND22633,533,536,010,5-54,0
103FMJarvenpaa JariFIN22933,532,535,015,5-32,8
104
Ojas KulkarniIND22783,532,535,014,5-23,4
105WFMSalonika SainaIND20463,532,034,514,556,8
106
Can Melih KaanTUR21683,531,033,012,52,0
107
Dushyant SharmaIND23023,529,532,014,5-41,0
108WFMGueci TeaITA21583,529,532,012,513,6
109
Kanth Tarun VIND19673,528,531,014,555,6
110FMSai Agni Jeevitesh JIND23843,038,040,519,0-18,0
111
Glimbrant TorbjornSWE22743,034,036,516,0-43,0
112CMBauer ThomasAUT22103,033,535,515,5-7,4
113
Nasibullin IskanderRUS20883,033,535,018,046,4
114WFMHarshini AIND21893,032,533,511,5-35,6
115
Kretz JohanSWE22273,031,534,013,0-32,0
116FMRanaldi LucasNOR22282,534,036,013,0-25,4
117WFMVrtiakova AnnaSVK19422,533,034,015,051,2
118
Johansson GunnarSWE22262,532,535,011,5-39,2
119CMPetersson Baldur TeodorSWE21992,531,032,011,5-36,4
120
Crevatin LeoSWE21142,530,531,57,5-44,0
121FMSeresin FrancescoITA22162,530,032,013,0-30,4
122FMTuomainen FelixSWE21742,529,031,513,5-8,4
123FMRamondino RenzoITA21922,528,530,010,0-28,2
124
Trost EdvinSWE19702,023,524,58,013,6
125IMOrnstein AxelSWE23401,533,035,011,0-25,1
126
Evertsson LennartSWE22111,028,530,53,0-91,6

Komentarze

Publikowanie komentarza

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.