Milan Pacher wygrał Praga Open 2018. Najlepszy z Polaków Miłosz Szpar na 15 miejscu!


Spora grupa polskich szachistów, głownie juniorów uczestniczyła w dużym openie szachowym w stolicy Czech. Najlepiej z nich wypadł Miłosz Szpar, który zdobył 6,5 pkt (z 9) i zajął dobre, 15 miejsce.


Wyniki końcowe
MTytNazwisko i imięFedEloRgKrPkt TB 1  TB 2  TB 3 
1GMPacher MilanSVK244407,540,051,06
2FMChekletsov IlyaRUS237307,534,044,57
3IMPena Gomez ManuelESP249107,042,555,05
4GMJurcik MarianSVK246007,040,050,55
5
Raahul V SIND220507,039,550,56
6IMAkshat KhampariaIND238107,038,550,05
7FMHainke GuntramGER228307,037,048,06
8IMMihajlov SebastianNOR237106,540,552,05
9GMKiriakov PetrRUS252806,539,550,54

WGMMelamed TatianaGER234706,539,550,54
11GMNeuman PetrCZE245206,539,048,55
12
Makoveev IliaRUS219606,538,047,55
13FMNitish BelurkarIND227006,537,548,55
14FMLiu YiAUS233706,537,548,04
15FMSzpar MiłoszPOL236706,536,546,54
16FMKaasen Tor FredrikNOR234006,536,545,55
17FMPopov MikhailRUS241606,535,044,06
18GMChernyshov KonstantinRUS248006,533,041,55
19GMStefansson HannesISL252306,042,554,55
20
Schippers MauriceNED230906,040,051,55
21GMSolozhenkin EvgeniyRUS245106,039,050,06
22GMPushkov NikolaiRUS229806,038,549,54
23IMKalegin EvgenijRUS242606,038,549,05
24GMLalic BogdanCRO241506,038,548,53
25FMThakur AkashIND233806,038,047,55
26IMMishuchkov NikolaiRUS230306,036,047,03
27FMTuma JiriCZE227206,036,045,54
28FMLee Qing AunSGP227706,035,045,05
29
Vorisek JakubCZE192206,035,044,03
30FMRanaldi LucasNOR221206,034,544,55
31IMDruska JurajSVK243506,033,043,55
32
Yakimenko Alexander A.RUS214606,033,042,56
33GMSmith BryanUSA243906,033,042,05
34
Miś MieszkoPOL224006,031,039,55
35IMLow Zhen Yu CyrusSGP243705,542,053,05
36FMMichalczak ThomasGER220805,542,049,03
37FMLee Jun HyeokKOR230505,539,050,04
38WIMSolozhenkina ElizavetaRUS219005,538,548,54


Lindbol AleksanderNOR214605,538,548,54
40WIMPrudnykova OlgaUKR228005,538,048,55
41FMStoyanov TsvetanFID224205,538,048,53
42FMMoehn HansGER237805,537,547,54

WIMUtiatskaja IrinaRUS216405,537,547,54
44
Taranenko EvgueniyUKR215405,537,047,05
45FMLuukkonen TommiFIN233105,536,547,55
46FMZwahr PaulGER226905,536,547,54
47
Kapusta PetrCZE214005,536,046,05
48
Adamko PeterSVK209805,536,045,04
49FMJablonicky MartinSVK233005,535,546,04
50CMStorme IsakSWE217105,535,545,04
51WGMKulkarni BhaktiIND230605,535,046,05
52
Laverton ChristianNOR208805,535,044,05
53WIMHarazinska EwaPOL224505,535,044,03
54
Fedorov EvguenyRUS224105,534,545,54
55
Krivanek VladimirCZE207605,534,541,55
56FMCertek PavelSVK228605,534,044,55
57
Ratsma RosaNED228705,534,044,54
58FMClaridge-Hansen WilliamENG230405,534,044,04
59
Nie XinCHN215405,533,543,05
60CMLee Jun WeiSGP206405,533,042,55
61WFMHarshini AIND218505,532,542,54
62
Levitskiy AndreyUKR215505,531,540,04
63
Brhel JanSVK209305,530,539,53
64
Lau Ende MatthewSGP197705,530,538,04
65
Tarun V KanthIND207705,039,048,03
66FMWiley ThomasENG211805,038,048,03
67FMPantzar MiltonSWE226805,036,547,03
68
Ustinov AlexeyRUS224005,036,546,53
69IMSergienko SergeyRUS232905,036,046,53
70FMChkhaidze NikolozGEO230605,036,045,53
71WIMParnali S DhariaIND208205,035,546,03
72
Narendran GouthamanIND210605,034,544,53
73WIMKareva NataliaRUS220705,034,544,04
74
Sernecki FranciszekPOL212705,034,542,54
75
Bruaset EivindNOR203605,034,044,03
76
Tatarintsev EgorRUS210005,034,043,53
77
Danielmeier RalfGER207105,033,543,53
78
Wikar MartynaPOL188005,032,543,53
79
Sosovicka JakubSVK211105,032,041,03
80
Frej ZofiaPOL187005,031,541,54
81
Michalicka MilanSVK217905,031,541,04
82
Nass SaraNOR195005,030,538,55
83
Vetrovsky MichalCZE211405,030,538,03
84
Jun RudolfCZE200605,030,039,04
85CMMullick RaahilIND191105,030,037,54
86
Molkanov OlegCZE191205,029,038,05
87
Harstad ChristianNOR198505,028,036,55
88
Ananya Rishi GuptaIND194505,026,534,03
89
Shevchenko DanyloUKR216404,537,548,54
90
Mulenko AlexanderRUS206404,537,547,53
91
Nimmy A.G.IND210904,537,047,53
92IMMonin NikolayRUS219304,536,545,54
93
Eriksson Christian AltenburgDEN214004,535,544,54


Pribyl ViktorCZE201104,535,544,54
95
Jinsoo KimKOR202704,534,544,54
96
Martirosyan AraCZE189204,534,543,53
97WFMMarjanovic AnnamariaHUN234804,534,044,03
98FMSivakumar AshvinSGP220804,533,543,54
99
Novy FilipCZE221704,533,043,04
100
Soural JanCZE222704,533,042,52
101
Haug JohannesNOR235704,533,042,04
102WFMKochukova AnnaRUS211004,532,542,04
103
Krishnater KushagerIND202104,532,043,52
104
Riha VojtechCZE211004,532,042,04
105
Czernek TymonPOL205004,531,542,04
106
Darnell AntonSWE208704,531,541,03
107
Ziogas ModestasLTU207304,531,540,54


Sowa WiktoriaPOL190804,531,540,54
109
Kozak AntoniPOL207604,531,539,04
110CMHaase PavelCZE220304,531,040,02
111
Sandhya GIND193404,531,038,03
112
Smirnov Mark A.RUS179804,530,538,03
113
Harazinska MagdalenaPOL190204,530,039,53
114
Khandhar KaushalMAS194504,529,538,54
115
Vrecion JiriCZE207904,529,538,04


Ocko DominikCZE191304,529,538,04
117
Polansky Adam LubosCZE189904,529,537,53
118
Osipov AleksandrRUS195304,529,037,53
119
Chyzy JakubPOL211204,529,037,04
120
Kristiansen WillyNOR209204,528,537,02
121WCMPribylova SofieCZE196304,528,536,04
122FMBalenovic ZvonimirCRO212904,528,036,54
123
Hrbek StepanCZE200704,527,536,54
124
Nilsen MartinNOR209804,527,535,53


Gkogkas DimitrosGRE208004,527,535,53
126
Svetly JiriCZE198204,524,533,04
127
Hrdina RobinCZE215604,037,547,53
128WFMPatil Mitali MadhukarIND204804,036,547,03
129
Chekletsov EgorRUS203904,036,546,52
130WFMCholleti SahajasriIND208304,035,045,02
131
Rosenbaum VitCZE212304,034,543,53
132
Yapar NedimTUR210204,034,042,02
133
Steiner JurajCZE195404,033,042,04
134
Lacina FilipCZE202904,032,041,53


Shehzad ShazilNOR180904,032,041,53
136FMBurnett AndrewSCO222804,031,539,52
137
De Vent RensNED197404,031,538,52
138
Goh PhilipSGP191004,030,039,03
139
Pavlicek PetrCZE194104,029,536,03
140
Zajicek KarelCZE199004,029,038,02


Myrheim Hakon AbelandNOR185204,029,038,02
142FMHoltman TeodorSVK226104,029,036,54
143
Prieto AlbertoUSA198404,029,036,53
144
Schmuki RomanSUI200004,028,537,53
145
Mach PetrCZE175904,028,536,03
146
Petrun MilanCZE198404,028,035,54
147
Valenta LukasCZE164804,027,535,02
148FMStoynov YordanFID216303,534,544,03
149
Święch JoannaPOL191803,534,043,03
150
Ludvik TomasCZE216503,532,043,02
151
Plasil PetrCZE204503,531,540,03
152
Proschmann TinoGER206103,531,539,02
153IMChudinovskikh Alexander M.RUS222503,531,040,02
154
Dhruv EaswarENG185003,531,039,53


Smelykh EdvinRUS182003,531,039,53
156
Huse Sigurd KjelsbolNOR208603,530,538,53
157
Ruzicka OndrejCZE187903,530,536,53
158
Flasen AleksanderNOR191603,529,539,52
159
Mazurek BartoszPOL175203,529,538,01
160
Fiser JiriCZE191303,529,536,52
161
Tatarintsev MikhailRUS181203,529,037,02
162
Petersen Peter BirkDEN220403,528,537,02
163
Nguyen Thai Dai VinhCZE182703,528,536,03
164
Zhuk KirillRUS192403,528,534,52
165
Pesola JyrkiFIN191503,528,037,53
166
Koubova Anna MarieCZE191703,528,036,53
167
Mindl JosefCZE202503,528,036,51
168CMPetras MilanCZE203503,528,035,53


Maly FilipCZE194503,528,035,53
170
Hlavina MatousCZE180503,527,535,02
171
Hurtak OttoCZE195603,527,035,51
172
Molnar JiriCZE193003,527,034,53
173
Nemcova KarinCZE205003,526,033,53
174
Dudek VojtechCZE188103,525,532,53
175
Kucera TomasCZE191203,525,033,03
176CMZerafa PatrickMLT199703,524,533,52
177
Nemcova KamilaCZE191203,524,533,03
178
Jarve EdvinNOR178903,524,531,52
179
Kellner PetrCZE197703,524,032,03
180
Solbu Lasse TveterNOR188303,524,031,53
181
Jahoda LadislavCZE187603,523,029,01
182FMVichnar DavidCZE244303,036,046,02
183
Drahoradova ZuzanaCZE166603,033,042,52
184
Kastner OldrichCZE206003,032,041,02
185FMVokoun JanCZE217203,030,540,02
186
Kunc JanCZE186703,029,537,02
187
Hansen Hans-PeterGER222303,029,038,02
188WIMZemlickova OlenaUKR212103,029,037,51
189
Plchot MiroslavCZE187003,029,034,51
190
Skjolingstad SverreNOR172103,027,033,52
191
Wibe Per H.NOR175903,026,033,03
192
Arias Castanedo JacintoESP192303,025,532,52
193
Greibrokk MariaNOR178203,025,532,02
194
Gorny MichaelGER187403,025,032,51
195
Brhlik AntoninCZE169903,024,030,52
196
Nass MariaNOR167603,023,530,51
197
Greibrokk IngridNOR184603,022,028,52
198
Nittel ChristianGER188203,021,028,51
199
Hrdina KarlAUT185602,532,542,52
200
Kadonas KestutisLTU179902,529,539,02
201
Hoel MathiasNOR185502,529,535,52
202
Gu In JungKOR173602,529,037,52
203
Ochman TomasCZE183702,529,036,52
204
Kalveus JanSWE182602,529,034,51
205
Horak KarelCZE181302,528,537,51
206
Poborsky JosefCZE193902,527,536,01
207
Zemlicka VitCZE205902,527,035,01
208
Haynes NoahNOR159802,526,534,51
209
Kubik JaroslavCZE180102,526,532,01
210
Cabart PavelCZE171802,526,033,01
211
Zabehlicky JiriCZE146802,520,025,52
212
Bellos DimitriosGRE161602,028,537,02
213
Hujo JozefSVK203402,028,038,51
214
Aird IanSCO185702,026,031,51
215
Bartos MiroslavCZE190002,025,533,00
216
Zak JiriCZE161002,025,031,51
217
Konvalinka VladislavCZE175702,023,531,01
218
Husa DanielCZE161502,023,029,51
219
Rericha MiroslavCZE166402,021,527,01
220
Radics Laszlo Dr.HUN199201,523,531,01
221
Reinhardt MichaelGER181201,522,529,51
222
Mc Kenzie MarkAUS143001,026,534,50
223
Cernouskova AlenaCZE165401,026,033,51
224
Glacner KarelCZE156001,024,532,00
225
Vanek TomasCZE212901,022,529,00
226
Docekalova AlexandraCZE188300,017,523,00

Jedna z partii Miłosza:



A B C D E F G H
8 8
7 7
6 6
5 5
4 4
3 3
2 2
1 1
A B C D E F G H

Novy, Filip - Szpar, Milosz
0-1, 2018.01.16.
[#] 1.c4 c5 2.Nf3 Nf6 3.Nc3 g6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Nc6 6.e4 d6 7.Be2 Bg7 8.Be3 O-O 9.O-O Bd7 10.Nb3 a5 11.f4 a4 12.Nd2 a3 13.b3 Ng4 14.Bxg4 Bxc3 15.Rc1 Bxg4 16.Qxg4 Bg7 17.Nf3 Nb4 18.f5 Nxa2 19.Rce1 Nb4 20.fxg6 hxg6 21.Nh4 Qe8 22.Nf3 Nc2 23.Ng5 Bf6 24.Rxf6 exf6 25.Nh7 Kxh7 26.Qh4 Kg8 27.Qxf6 Nxe3 [0-1]

Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.