Orsza, szachowy open na Białorusi

Orsza, by Belarus2578 - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Swego czasu czytałem (J.S.) książeczkę z serii Tygrys - "Pioruny nad Orszą". Była to historia użycia po raz pierwszy przez Rosjan (podczas II wojny światowej) słynnych rakiet "katiusza".
Drugim moim kontaktem z tym miastem była podróż pociągiem relacji Grodno-Orsza (chociaż wysiadłem w Borysowie).
I trzeci raz kiedy słyszę o Orszy, to rozgrywany na przełomie stycznia i lutego Turniej Szachowy Open.

Jak na warunki białoruskie nagrody są bardzo dobre. Za 1 miejsce - 1800 $, za 2 - 1200 $ a za 3 - 1000 $.

Po rozegraniu trzech rund tabela wygląda następująco:
MTyt
Nazwisko i imię
FedRgPkt TB 1  TB 2  TB 3 
1IMMoskalenko AlexanderRUS25223,04,05,05,00
2FMHarshkou MikitaBLR23593,04,04,54,50
3GMKovalev VladislavBLR26393,03,54,54,50

GMAleksandrov AleksejBLR25893,03,54,54,50
5GMZhigalko SergeiBLR26202,54,56,04,75

GMTihonov JurijBLR23712,54,56,04,75
7FMApryshko GlebRUS23162,54,05,54,50
8GMMalakhatko VadimBEL25412,54,05,03,75

GMShvyrjov IgorEST23892,54,05,03,75
10FMFilipets EgorBLR23662,54,04,53,25


Yezhel ValiantsinBLR21992,54,04,53,25
12
Egorenkov IgorRUS22082,53,55,04,25
13FMZarubitski ViachaslauBLR23532,53,04,03,25
14GMStupak KirillBLR25652,05,06,03,00
15IMGrishchenko SergeyRUS24692,04,56,03,00
16IMMeribanov VitalyBLR23962,04,55,52,50
17
Sviridov ValeryRUS25152,04,05,53,50
18GMLutsko IgorBLR23282,04,04,51,50


Petrov DmitriEST22222,04,04,51,50
20
Galkin GlebBLR20262,04,04,01,00
21FMSuleymanyants OdiseyRUS22562,03,54,52,50
22
Mishin AlexeiRUS22682,03,54,52,00
23
Sarbay AleksandrBLR21552,03,54,02,75
24WIMBadelka OlgaBLR23992,03,54,02,25
25
Terentev MikhailRUS20662,03,54,01,50


Santryan DavitARM20312,03,54,01,50
27
Kotau ArseniBLR20942,03,53,51,00
28
Kramich AliakseiBLR21732,02,53,02,00
29WCMSinitsina AnastassiaEST20831,55,05,01,25
30
Gabdrakipov IlshatRUS21251,54,56,02,50
31
Andrejevs ArvidsLAT22561,54,56,02,25
32WGMEidelson RakhilBLR20881,54,55,52,00
33
Gabdrakipov KirillRUS17561,54,55,01,75
34FMKononenko DmitryUKR22601,54,55,01,25
35
Mukhin PavelBLR21591,54,05,52,25
36
Lazavik DenisBLR20081,54,05,01,75
37
Veselov AndreyRUS20711,54,04,51,25


Papunidi MatveyBLR20311,54,04,51,25


Kirilin DmitrijBLR18731,54,04,51,25
40CMNavumenka MikheiBLR18921,54,04,00,75
41
Cherepov AlexejBLR21561,53,54,51,75


Vashchilov SergeyBLR21491,53,54,51,75


Parshin MaximRUS18391,53,54,51,75
44
Barkovskiy AleksandrBLR17651,53,54,02,00
45
Bury Gleb MBLR19841,53,54,01,25
46WCMMkrtchyan MariamARM18341,53,04,01,75
47
Petrosyants ArgishtiARM17141,53,03,51,25
48
Sochirca EugeniuMDA19771,53,03,51,00
49
Kolosovskaya OlgaBLR16021,52,53,01,25
50
Antonyan SamvelARM16801,52,02,50,75
51
Golubev VladimirBLR20111,05,06,51,50
52
Sarichev SergeyBLR20081,05,05,50,50
53
Timoshin AndreiEST18891,04,54,50,00
54
Sheleg ViktorBLR13551,04,05,00,50
55
Buyukli EgorRUS19891,04,04,50,75
56
Klachkou TsimafeiBLR19941,04,04,50,50


Masterova DariaRUS14971,04,04,50,50
58
Mihalchuk MaksimBLR18761,04,04,00,00
59
Ghevondyan ArmanARM16811,03,54,51,00


Ananjev IlijaRUS16721,03,54,51,00
61
Kamchytski AlexandrBLR18691,03,54,00,50
62
Abrosimov EgorRUS20051,03,53,50,00


Petrov AlexandrRUS19071,03,53,50,00
64
Pavlytchev MikhailBLR17121,03,04,01,25
65
Loshakov DmitryRUS19121,03,03,00,00
66
Kvachko AnastasiyaRUS17500,54,56,01,00
67
Petsiul AndreiBLR18920,54,55,00,25
68
Bogacheva AnnaRUS20130,54,05,50,75
69
Viikmaa KarmenEST16900,53,55,01,00
70
Levicheva EkaterinaRUS19270,53,55,00,75
71
Gonov SergeyRUS18240,53,54,50,50
72
Prikladov VladimirMDA15980,53,54,00,25
73
Levy UladzimirBLR18570,52,53,00,25


Anchuk AleksandrBLR15020,52,53,00,25
75
Makunin GennadyBLR16760,03,54,50,00
76
Kulikov EgorRUS14840,03,04,00,00


Povelitsa NikolaRUS00,03,04,00,00
78
Dolgopyatov EvgeniyRUS16720,02,53,50,00

Strona turnieju



Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.