Kramnik, Mamedyarov i Caruana wygrywają swoje partie w Turnieju Kandydatów w Berlinie. Jest bardzo ciekawie!
Pobierz link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Inne aplikacje
-
FIDE Candidates 2018, Berlin GER, 2018.03.10, Średni ranking: 2785 (Kategoria 22) Strona
M
Player
ELO
T
Lat
Nat
Score
K
M
C
D
A
G
K
S
1:
Kramnik, V
2800
gm
43
RUS
1.0 / 1
X
.
.
.
.
1
.
.
2:
Mamedyarov, S
2809
gm
33
AZE
1.0 / 1
.
X
.
.
.
.
1
.
3:
Caruana, F
2784
gm
26
USA
1.0 / 1
.
.
X
.
.
.
.
1
4:
Ding, Liren
2769
gm
26
CHN
0.5 / 1
.
.
.
X
=
.
.
.
5:
Aronian, L
2794
gm
36
ARM
0.5 / 1
.
.
.
=
X
.
.
.
6:
Grischuk, A
2767
gm
35
RUS
0.0 / 1
0
.
.
.
.
X
.
.
7:
Karjakin, Sergey
2763
gm
28
RUS
0.0 / 1
.
0
.
.
.
.
X
.
8:
So, W
2799
gm
25
USA
0.0 / 1
.
.
0
.
.
.
.
X
Jest ciekawie, jest bojowo, jest bezkompromisowo! Jeśli gra się o najwyższą stawkę to nawet najsilniejsi arcymistrzowie nie chowają się za podwójną gardą tylko potrafią podjąć ryzyko gry na wygraną. Trzy rezultatywne partie w pierwszej rundzie robią wrażenie, tym bardziej że wszystkie trzy były bardzo ciekawe.
Carlsen do śmierci będzie mistrzem świata ,bo gra jak silnik szachowy,- a tu widzimy co się dzieje . Błąd za błedem -wszystkie partie rezultatywne. .Niski poziom dawniej po kawiarniach tak grywano -bez remisów.
To jest gra o wysoką stawkę. Dlatego arcymistrzowie często wykonywali ruchy świadomie gorsze, ale dające szansę na skomplikowanie pozycji, na zamącenie wody. Ponadto dochodzi stress, niedoczas - to nie jest tak łatwo jak u nas kibiców, kiedy siadamy w fotelu, popijamy kawkę i analizujemy partię przy pomocy Stockfisha!
Władimir Kramnik ma 49 lat i nieuchronnie zbliża się do pięćdziesiątki. A to oznacza, że jego siła gry wciąż maleje, zwłaszcza w szachach szybkich i błyskawicznych. Nie potrafi on jednak pogodzić się z upływającym czasem i kiedy tylko przegra partię graną przez internet ze słabszym graczem, oskarża go o oszustwo i nielegalne wspomaganie silnikiem szachowym. To się nie potwierdza, bo osoby sprawdzające taką partię nie potwierdzały oszustwa, za to widać było gołym okiem jakie babole robi Kramnik. I wreszcie miarka się przebrała i Chess.com podjął decyzję o zawieszeniu Kramnika w rozgrywkach na tym portalu do 10 czerwca 2025 r. Całe oświadczenie jest zamieszczone na screenie.
Na zdjęciu razem z Ryszardem Paciejewskim sędziujemy Memoriał H.Sucharskiego Wielce zasmucająca wiadomość dotarła do mnie dziś z Elbląga. Nie żyje Ryszard Paciejewski , osoba bardzo zasłużona dla szachów w Elblągu. Działacz szachowy, sędzia, organizator i szachista. Był wieloletnim sekretarzem Okręgowego Związku Szachowego w Elblągu w czasach kiedy istniało województwo elbląskie. Współpracowałem z nim przez wiele długich lat będąc najpierw wiceprezesem a potem prezesem związku. W jego domu zawsze czekała dobra herbata i dobry, bułgarski koniak. Rysiek był świetnym rozmówcą, znał wiele ciekawych historii i miał dobre kontakty z szachistami z różnych części Polski. Słynął z mocnego uścisku dłoni, bowiem w młodości trenował podnoszenie ciężarów. J eszcze niedawno dzwonił do mnie, mieliśmy się spotkać, niestety nie udało się. Rysiu, będzie nam Ciebie bardzo brakować. Jerzy Skonieczny
Naprawdę nie chciałbym (J.S.) obrażać Liren Dinga , ale ruch który wykonał w dzisiejszej partii (28... Hc8?) jest na poziomie IV kategorii a nie mistrza świata. Punkt za darmo dla Gukesha spadł jak z nieba, a do końca meczu już tylko 3 partie. Ding nie ma dnia wolnego, ale musi oczyścić umysł z negatywnych myśli. Nie jestem pewien, co mu pomoże, być może medytacja, joga, czy spacer na świeżym powietrzu? Przebieg 11 partii meczu:
Coraz więcej dowiadujemy się o kulisach zwycięstwa Gukesha w meczu. Polacy po raz kolejny stanęli za sukcesem szachowego mistrza świata. O tym jak to było, kim byli tajemniczy szachiści z naszego kraju którzy przyczynili się do tej sensacyjnej wygranej możecie dowiedzieć się z artykułu w Przeglądzie Sportowym: Polacy dochowali tajemnicy. Pomogli zdobyć fortunę. Ujawniamy kulisy Artykuł brzmi sensacyjnie, ale ważne, że może przyciągnąć czytelników.
Dziś we Wrocławiu były rozgrywane Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w szachach szybkich . Złoty medal zdobyła Alina Kaszlińska wynikiem 7,5 pkt. z 9 partii. Mistrzyni przegrała tylko jedną partię (w 3 rundzie z Michaliną Rudzińską). Srebrny medal zdobyła Karina Cyfka (7 pkt.) a brązowy Aleksandra Malczewska (6,5 pkt.) Gratulacje dla medalistek. Dobry wynik uzyskała zaprzyjaźniona z nami Lidka Czarnecka z Elbląga, która zajęła 7 miejsce, wygrywając na finiszu z Alicją Śliwicką. Strona z wynikami: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5076674794487808/results/9
Carlsen do śmierci będzie mistrzem świata ,bo gra jak silnik szachowy,- a tu widzimy co się dzieje . Błąd za błedem -wszystkie partie rezultatywne. .Niski poziom dawniej po kawiarniach tak grywano -bez remisów.
OdpowiedzUsuńTo jest gra o wysoką stawkę. Dlatego arcymistrzowie często wykonywali ruchy świadomie gorsze, ale dające szansę na skomplikowanie pozycji, na zamącenie wody. Ponadto dochodzi stress, niedoczas - to nie jest tak łatwo jak u nas kibiców, kiedy siadamy w fotelu, popijamy kawkę i analizujemy partię przy pomocy Stockfisha!
Usuń