Z cyklu cała Polska gra w szachy - IM Krzysztof Żołnierowicz wygrał I Szachową Batalię o puchar wójta gminy Sadki


Miejscowość Sadki, to spora (1970 mieszkańców) wieś w powiecie nakielskim, siedziba gminy o tej samej nazwie. To w pobliżu tej miejscowości, na przełomie października i listopada 1939 Niemcy z Selbstschutzu zamordowali 86 Polaków, przedstawicieli lokalnej elity społecznej i intelektualnej.

W pierwszym turnieju szachowym, zwanym ładnie I Szachową Batalią wystartowało 14 zawodników. Wygrał popularny "Żołnierz" który oddał tylko jeden remisik. Grano tempem P'10 +5" na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Gratulacje dla wójta Dariusza Gryniewicza za promowanie swojej gminy poprzez szachy.

Wyniki końcowe
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.W
1IMŻołnierowicz, KrzysztofR 208924508.536.5047.508
2mJaroch, KarolR 228124008.036.5048.008
3k+Olszewski, MarekR 206223007.537.0047.507
4IILendzion, KamilR 170118006.030.5039.006
5IMMaciejewski, AndrzejR 208924505.534.0043.505
6I+Starzyński, WaldemarR 174621005.030.0038.505
7IIKrzyżaniak, JanR 150918004.535.0043.504
8IIMaliński, Waldemar162918004.036.5045.004
9IIDobosz, KacperR 166718004.035.0043.504
10
Konieczny, Mikołaj010004.024.5030.504
11
Zielinski, TomaszR 128110003.028.5037.003
12IIIRosiński, JanR 109216002.029.0036.502
13
Musiał, Ewelina010001.027.5033.501
14
Wachowski, Stanisaw010000.026.5033.500


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Kamil Dzida i Martyna Wikar Mistrzami Polski juniorów do lat 14 w szachach błyskawicznych!

Bartosz Soćko rozbił bank w Hamburgu!

Zapomniane (nieznane) polskie szachistki - Anna Jurczyńska

Jakub Chyży i Zuzanna Arciszewska Mistrzami Polski juniorów do lat 12 w szachach błyskawicznych!