Przejdź do głównej zawartości

Peruwiański arcymistrz Jorge Cori wygrywa 34 Andorra Chess Open

Zakończył się Andorra Open, bardzo ciekawy (z uwagi na miejsce rozgrywania) turniej szachowy.

W tym roku nie zagrał żaden Polak, ale i tak było ciekawie.
Zwyciężył Peruwiańczyk Jorge Cori przed swoim krajanem, słynnym arcymistrzem Julio Granda Zuniga.
Grając w wysokich górach obaj zwycięzcy musieli się czuć jak ryby w wodzie, w końcu w ich kraju takie widoki to normalka.
A piękne zdjęcia można oglądać na oficjalnej stronie turnieju. 
Partie do pobrania - Games download 

Final standing
Rk.SNo
NameFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4 Krtg+/-
16GMCori JorgePER26017,542,5274654,040,01017,1
21GMGranda Zuniga Julio EPER26727,043,5268655,040,5102,5
38GMLagarde MaximeFRA25727,042,5264854,036,51010,3
44GMBanusz TamasHUN26167,040,0256652,035,010-2,8
511GMKogan ArthurISR25307,037,5250348,034,5100,0
63GMVovk AndriyUKR26376,542,5260054,037,510-1,5
79GMDemuth AdrienFRA25456,542,5256254,036,5104,5
813IMAloma Vidal RobertAND24756,541,0251752,535,0107,4
917IMAntoli Royo Joaquin MiguelESP24326,539,0248150,034,0108,8
1014IMBekker-Jensen SimonDEN24566,538,5252149,534,5109,8
1110GMGlud Jakob VangDEN25326,538,0244248,534,010-6,4
1212GMRiff Jean-NoelFRA24836,537,5254847,532,0109,0
137GMGozzoli YannickFRA25736,533,0245042,528,010-7,0
1416IMBarbot PierreFRA24446,041,0249751,534,5109,2
1518IMJerez Perez AlfonsoESP23866,039,5240050,532,0103,7
1615IMCollins Sam E.IRL24486,038,5240149,534,010-1,5
1725FMAdel Lahchaichi OussamaESP23346,037,5237348,531,52011,8
185GMProhaszka PeterHUN26046,036,0240547,532,010-16,2
1952
Bas Mas MiguelESP21236,035,0225343,028,04067,2
2023IMBerkovich Mark AISR23466,034,5232144,531,010-0,9
2122FMSowray Peter JENG23486,033,0230743,530,020-7,0
2219FMTrepat Herranz JoanESP23605,539,5239050,533,02010,2
2370
Cai ChaoruoCHN19615,539,0228549,028,040139,2
2424FMBarbero Sendic AlejandroESP23365,538,5231850,031,020-0,4
2520IMPein MalcolmENG23575,538,5230349,531,010-4,4
2630
Cimer EmanuelARG22305,537,5231647,030,54043,2
2729FMMartinez Lopez IvanESP22465,537,0222048,029,020-2,8
2837
Bilquez RomainFRA21835,536,0228646,528,52023,6
2926FMEden JamesFRA23205,536,0224947,030,020-12,8
3028IMRudolf AnnaHUN22475,535,5224346,028,5200,2
3165
Caloone ThomasFRA20295,535,5212844,027,04044,8
3227
Aubry YannisFRA22695,534,5216244,528,520-18,2
3344FMGarcia Paolicchi RaulAND21445,533,0219041,026,5209,4
3445
Trouve GuillaumeFRA21425,533,0214042,526,0401,2
3551
Malassagne RaphaelFRA21295,533,0213442,026,0204,0
3632
Nieves Cabanes JavierESP22155,532,5214442,527,520-12,8
3762
Kern NicolasFRA20795,531,5212839,527,54030,8
3891
Perche LouisFRA18035,529,0198437,022,54083,2
3943
Cantin LoicFRA21465,040,0228351,028,02028,0
4055WFMEizaguerri Floris MariaESP21115,038,0222847,528,04056,0
4133
Garrido Fernandez DanielESP22045,036,0221247,028,5201,4
4235
Marzano CarloITA21995,036,0220046,028,0202,6
4341
Sanchez Dengra Jose MariaESP21525,035,0211344,524,520-9,6
4442
Orteu Capdevila MaxESP21475,034,5209244,025,040-19,6
4553
Ronce NathanFRA21225,032,5212640,526,0204,4
4654
Veganzones Rojo DavidESP21205,032,5211642,525,020-0,4
4785FMEzra Paul ChambersBDI18575,032,5210840,523,540110,0
4864IMArchangelsky MikhailRUS20555,032,0215439,025,0109,4
4961
Picart LaurentFRA20845,032,0205038,023,020-3,8
5083
Rios Garcia MiguelESP18805,031,5205741,023,02039,8
5157
Smith MatthieuFRA21085,031,0208740,525,520-0,8
5297
Trochta VojtechCZE17375,030,5198338,518,52052,0
5358WFMHaussernot CecileFRA20995,029,5201037,522,040-18,4
5484
Alvarez Albiol VictorESP18625,028,5199036,021,04056,4
5540
Goncharov ViktorRUS21575,028,0198738,022,020-31,6
5636
Merenciano AlexandreFRA21974,537,5219147,527,020-4,6
5738
Podvin Francois-XavierFRA21654,536,0207346,026,520-13,4
5856
Da Silva QuentinFRA21104,535,0213444,026,0208,6
59128
Morente Plaza MarcAND04,533,5197742,021,0

6060
Ben-Abed MehdiFRA20884,533,0210341,524,5204,0
6147
Aizpurua Blanco Juan AntonioESP21404,533,0202442,024,520-22,6
6259NMAnguera Maestro JaimeESP20924,532,5203141,525,020-9,4
6369
Arjol Lopez DanielESP19634,532,5199642,023,0406,0
6472
Basas Gamazo JosepESP19464,529,5196040,020,0203,8
6576
Urena Casacuberta LluisESP19294,526,5180936,018,520-27,4
6688
Viudes Serra AaronESP18484,526,5178334,017,020-14,2
6793
Segu SergeFRA17704,526,0179233,017,0201,0
6839WIMLlaneza Vega PatriciaESP21584,035,5215345,524,520-3,6
6949WFMMonpeurt CyrielleFRA21364,035,0206243,526,020-13,4
7063
Schmit VincentFRA20744,035,0200342,023,020-15,8
7171
Kozlowski ThierryFRA19594,035,0199645,020,0203,4
7246WFMMalassagne IsabelleFRA21404,034,5207145,024,040-31,2
7334
Leiro Giralt DanielESP21994,034,5206945,024,020-26,4
7466
Guerra Reig JuanESP20194,033,0197840,521,520-9,8
7586
Bouguerra TayebFRA18504,032,0189541,020,0209,4
7650
Birnbaum DetlevFRA21304,031,5207541,524,520-11,6
7773
Blondel JeromeFRA19334,031,0196940,520,0206,8
7875
Jacquot AdrienFRA19294,030,5192640,020,020-2,4
7978
Picatoste Verdejo SergioESP19164,030,0193339,519,0203,2
8098
Salvi MichelFRA17254,030,0186838,518,02027,2
8174
Dai WenzhiCHN19294,029,5187138,518,540-29,6
8268
Pein JonathanENG19804,029,0192136,022,540-26,8
8379
Sanchez Dengra BarbaraESP19154,029,0181237,018,020-21,2
8481
Sevenyuk AlexeyBLR19034,029,0177237,518,020-26,4
8592
Elguezabal Selioutin DarioESP17804,028,5183434,520,04013,2
8677
Viennois RomainFRA19264,026,5189535,520,020-7,2
8782
Sola Lluch MiquelESP18924,025,5172134,016,020-35,0
8895
Cots Valls JordiESP17494,024,5163430,515,040-38,8
8921FMAranda Marin CristianESP23503,533,0213344,023,020-34,8
9031FMNieves Cabanes Jose ManuelESP22273,533,0202643,524,020-40,2
9148
Rayne RemyFRA21373,533,0189442,521,020-44,8
9280
Viers MatthieuFRA19153,533,0185942,019,020-14,8
93103
Machiels EtienneFRA16823,532,0184742,019,54058,8
9487
Tormo Bas GonzaloESP18503,529,5183137,519,520-7,0
9596
Conflitti AlessandroITA17443,529,0177637,015,5200,8
96109
Darre AlainFRA16043,527,0171133,015,52017,4
97106
Witt HolgerGER16433,525,5172331,017,0209,8
98111
Bellpuig Mencos GerardESP15393,523,0159128,513,54012,4
99110
Villaume PhilippeFRA15853,028,5166635,515,02010,8
100114
Nieves Pamplona Juan MiguelESP14843,028,5158634,512,52015,8
10199
Casanovas Cantarero EricAND17013,028,0163935,514,020-17,8
102108
Giro Castellet EsteveESP16233,028,0149635,014,020-20,0
103121
Genis Traveria FerranESP12683,028,0148534,513,04052,4
10494
Pignataro LouisFRA17513,027,5172734,515,520-12,0
105101
Gallardo Espinosa XavierESP16993,027,5166835,514,520-8,8
106120
Alcon Llosada AlexAND13583,026,5156534,012,04069,6
107118
Omarremeteria Escriva InakiESP13963,026,0147333,510,04018,8
108102
Clanchet Olle JosepESP16953,025,5168132,515,020-7,6
109105
Moscoso Rodriguez JoanAND16503,025,0160731,013,020-10,6
110115
Ribera Veganzones Josep MariaAND14273,025,0150132,07,54013,6
111117
Martinez Gamiz MarcAND14013,023,5134730,011,040-21,6
112113
Oms MirellaFRA14943,023,0133128,511,020-27,4
113119
Sorini GilbertFRA13943,020,0141626,511,0202,0
11489
Pampliega Canturri AntoniESP18223,019,5156426,06,020-18,4
115122
Alcon Llosada JaumeAND11683,019,5123025,510,04011,6
116116
Alvarez Albiol DanielESP14162,529,5151238,013,54022,0
117107
Rouzes Sibylle-AnneFRA16342,528,5166737,014,5200,0
118100
Gomez Abad AntonioAND17012,525,0150331,512,520-39,8
119112
Jansat Mir ArnauAND15292,523,5127529,511,040-67,2
120104
Pantebre Martinez BenetAND16572,024,0142032,011,020-48,6
121123
Alcon Beltran AlfredAND11102,024,0110630,06,040-10,4
122130
Ribera Veganzones SerniAND02,022,5028,55,0

123126
Kogan Plachkinova CarolinaESP02,019,576825,05,0

124129
Ramos Torres DanielAND01,524,088829,59,0

125125
De La Riva Real AriadnaAND01,519,076626,05,0

126127
Martinez Balastegui MartiAND01,026,0126631,55,0

12790
Martinez Balaguer JosepESP18081,025,5178833,08,020-2,8
128124
Salvi AngeleFRA10641,023,060528,52,020-16,8
1292GMGupta AbhijeetIND26370,021,0027,00,0100,0

67
Marcos Herrero FranciscoESP19840,021,0027,00,0200,0

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

JCER Chess Engines League Edycja 02/2016. Dziś wystartowała superliga z najlepszymi silnikami szachowymi

Super Liga Edycja 02/2016. Silniki:

Judas PrO x64SugaR PrO 1.4 x64Stockfish 16010910 x64Komodo 9.3 x64Houdini 4 x64Gull 3 x64Fire 4 x64Strelka 6 x32Mars 3.41 x64Critter 1.6a x64Nirvanachess 2.2 x64Equinox 3.30 x64BlackMamba 2.0 x64Texel 1.06a34 x64Fritz 15Andscacs 0.84 x64  

Marian Brylowski wygrał IX Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni

Omawiając wyniki kolejnego turnieju szachowego - mała dygresja (J.S.). 
Bardzo się cieszę, że w Gdyni odrodziło się życie szachowe, że rozgrywane są turnieje. Przecież 22 lata temu w Gdyni rozgrywane były Mistrzostwa Polski w szachach, była cała grupa dobrych szachistów. Gratulacje dla organizatorów - czekam na dalsze pomysły!


A kolejny, dziewiąty już Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej zgromadził na starcie 31 uczestników. Grano tempem P 10' + 10" na dystansie 7 rund.

Wyniki końcowe:
MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBch.Bch.1I++Brylowski, MarianR 194721006.522.5031.002I++Brylowski, StefanR 195521005.519.5029.003I+Putlak, WojciechR 197421005.023.0032.004I+Poniewierski, PiotrR 186521005.019.0027.005I+Tarajkiewicz, KrzysztofR 178721005.018.0026.506kMarszk, KazimierzR 177022004.520.5030.007IGajdamowicz, ŁukaszR 181320004.519.0027.008IPawletko, SzymonR 175720004.517.00

Radek Wojtaszek miażdży rywala w IV rundzie Klubowego Pucharu Europy

Jaka jest różnica pomiędzy graczem z rankingiem 2400 a 2700 widać na przykładzie poniższej partii:

your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Pavel Shkapenko wygrał VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej (Gdańsk, 14.10.2017)

VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej zakończył się zwycięstwem występującego często w Polsce Pavla Shkapenko. Gratulacje!

Wyniki końcowe, 9 rund tempem 10' + 3".
MTytNazwisko ImięFed.ELORankPkt.MBch.Bch.W1IMShkapenko, PavelRUSR 243424507.545.0057.5062mKoc, PrzemysławPOLR 237124007.042.0053.0053IDemianowicz, MaciejPOLR 200320006.543.5055.5054CMTeclaf, PawełPOLR 216422006.542.5054.0055kBugalski, MichałPOLR 209022006.540.5052.5066kWyczling, BartoszPOLR 199722006.539.5050.5067FMKempinski, TomaszPOLR 2143<

Michał Brodowski wygrał Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej w grze błyskawicznej

Chyba nie wszyscy kochają Krajową Administrację Skarbową 😀
Ale skoro czasem pokazuje ona ludzką twarz i zamiast zajmować się poborem podatków, ceł i danin organizuje turniej szachowy...

Mistrzostwa Krajowej Administracji Skarbowej wyniki turnieju błyskawicznego.
2017-10-20, Białobrzegi, 9 rund, tempo P'5
MTytNazwisko ImięELORankPkt.Bch.Prog.W1IIBrodowski, Michał018007,549,0037,572kMorcinek, MarianB 229522007,052,0033,073kCiechociński, StefanB 188622007,051,5038,074IJozwik, JacekB 195120007,049,0034,565IPiekarski, Łukasz192120006,547,5036,066IIIChibowski, JacekB 1691

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej, Gdynia 2017-10-08

X Turniej z cyklu Grand Prix Klubu Marynarki Wojennej 2017

Data i miejsce
2017-10-08, Klub Marynarki Wojennej, 81-301 Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1

System
7 rund systemem szwajcarski, Tempo gry: P'10 + 10" na ruch
Pierwsza runda rozpoczyna się o godzinie 10:00


Kramnik o swojej partii z Wojtaszkiem podczas trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy

Ciekawa wypowiedź Vladimira Kramnika o jego partii z Radkiem Wojtaszkiem.
Przypomnijmy, był to zakończy remisem pojedynek z trzeciej rundy Klubowego Pucharu Europy.


Mateusz Bartel "wymiata" w rozgrywkach Klubowego Pucharu Europy w szachach

Tak, tak, to prawda. Mateusz Bartel wygrał i wczoraj i dziś. A poniedziałkowa wygrana była o tyle cenna, że przy remisach na pozostałych deskach (w tym Radka Wojtaszka) dała zwycięstwo jego drużynie.



Popatrzmy na obie wygrane partie Mateusza: 
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard
your web browser and/or your host do not support iframes as required to display the chessboard

Natomiast Anna Kantane i jej zespół Riga Technical University dzisiaj przegrali.
Team z Rygi pokonała drużyna Odlar Yurdu w stosunku 1½- 4½.
Polka przegrała swój pojedynek z GM Eltaj Safarli (ELO=2632).

Strona Pucharu


Polskie szachistki na znaczkach pocztowych. Joanna Majdan (obecnie Majdan-Gajewska)

Robert Weber wygrał Jesienny Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 7 października 2017

Wczoraj w Kwidzynie został rozegrany Jesienny Turniej Szachów szybkich. To dobra wiadomość świadcząca o tym, że niedawno zmarły Marian Wodzisławski (widoczny na zdjęciu w środku, zamyślony nad szachownicą) pozostawił następców.
A przy okazji zdjęcia. Jest na nim sporo znanych szachistów i działaczy, ale ciekawe czy rozpoznacie tego młodego człowieka - w rogu po lewej, na pierwszym planie?

Wyniki Jesiennego Turniej Szachów szybkich, Kwidzyn 07.10.2017 (10' + 5").
MTytNazwisko ImięR. FIDERankPkt.MBch.Bch.WinsProg.1IWeber, RobertR 212620007.021.0029.50728.02II+Zaręba, MaciejR 147119005.521.5030.50524.53IJóźwik, JarosławR 176720005.023.0033.00521.04IIIMaron, WojciechR 131416005.016.5023.00517.05IIJanusiewicz, MichałR 114818004.517.5024.50415.56IISandomierski, CyprianR 133118004.022.5032.50417.07IIIWysocki, RyszardR 141616004.0