Partie polskich szachistek z Mitropa Cup 2017


Wcześniej informowaliśmy o czwartym miejscu które zajęły polskie szachistki w Mitropa Cup, dziś pora na pokazanie kilku partii w wykonaniu naszych zawodniczek.

Na początek efektowne zwycięstwo Anny Warakomskiej w meczu z Chorwatkami, z poświęceniem hetmana na e6 (oczywiście hetman był nietykalny, ale ruch ładny dla oka). A o wyniku partii zadecydowało poświęcenie wieży na h1.
Kolejna partia to zwycięstwo Agnieszki Dmochowskiej nad Słowaczką. Czarne kompletnie nie potrafiły odnaleźć się w powstałym wariancie i szybko dograły do przegranej pozycji. Polka wzięła pionka i mimo że nie zagrała 25.W:f6 doprowadziła partię do zwycięstwa.    

Bardzo łatwo i na dodatek czarnymi poradziła sobie Anna Kantane z Niemką Hanne-Marie Klek. Wybrany przez białe ruch 13. h3 z daleka pachnie cienizną, podobnie jak nielogiczne ustawienie gońca na b2. Potem Polka poświęciła a Niemka podstawiła mata!  

I na koniec zwycięstwo Anny Kubickiej w meczu z Francuzkami. Polka poczekała na błąd, a kiedy nastąpił po prostu wzięła materiał 😃 

Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.