Gdzie zagrać w szachy w internecie?

logo Lichess
Epidemia koronawirusa spowodowała że wielu szachistów siedzi obecnie w domach i ma więcej czasu.
Dlatego postanowiliśmy dzisiaj trochę Wam pomóc i pokazać trzy strony na których możecie zagrać w szachy z przeciwnikami, którzy również nie wychodzą z domu.
Oczywiście zachęcamy do grania z prawdziwymi ludźmi a nie silnikami. Najlepiej umówić się z kimś znajomym, o którym wiemy że nie oszukuje przy grze. A jeżeli macie wątpliwości czy nie gracie z kompiarzem (określenie osoby która potrafi jedynie przekazywać ruchy swojego komputera) to lepiej grać partie błyskawiczne, np. 3 min na grę. Wtedy nie ma szans na posiłkowanie się silnikiem szachowym.

Zaczynamy od strony Lichess.
Bardzo się nam podoba, bo nie jest przeładowana wodotryskami i nachalnymi reklamami. Jest możliwość grania tak na komputerze, jak po pobraniu specjalnej aplikacji na smartphonie czy tablecie. Ponadto o każdej porze dnia i nocy można zagrać z wirtualnym przeciwnikiem, po jak nie ma "żywego szachisty" to można zagrać z bootem.

Chess 24 to kolejna ciekawa propozycja. Czasami serwer
jest zbyt przeciążony, być może jest to problem z dużą ilością chętnych. Tutaj też gra sporo szachistów, ale trochę przeszkadzają liczne reklamy. Rozumiemy jednak, że skoro mamy coś za darmo, to twórcy portalu muszą z czegoś żyć. Dlatego mamy zasadę: od czasu do czasu klikamy w reklamy (do czego zachęcamy Was również).

Chess.com to platforma, na której odbył się ostatnio Internetowy Puchar Polski w szachach. Zagrało 2000 szachistów i system wytrzymał, nic się nie sypnęło.
Można tam grać nie tylko w szachy, jest wiele ciekawych artykułów, samouczki, szachowe lekcje. itp. Jednak od nadmiaru opcji można "zgłupieć"😀.
Ponadto gra tam wielu kompiarzy!


Komentarze

Najchętniej czytane - TOP 5

Dlaczego wydajesz tyle pieniędzy by Twój syn grał w szachy?

Patrycja Waszczuk "przyłapana" na Turnieju Szachowym w Ustroniu

Bardzo dobry program do nauki szachów: "Chess King Learn" na telefony i tablety z systemem Android

Najmocniejszy silnik szachowy: Stockfish 16100806.